انواع اسموتی، انتخاب مناسبی برای صبحانه

اگر شما هم جزو طرفداران کافه‌ها و رستوران‌هایی هستید که سِرو صبحانه را در برنامه خود دارند، بهتر است یک پیشنهاد هم از طرف ما قبول کنید. پیشنهاد ما این است که سفارش انواع اسموتی را همراه با وعده صبحانه، فراموش نکنید. اسموتی‌ها، جزو خوراکی‌های سلامت تقسیم‌بندی می‌شوند و گنجاندن آنها در وعده صبحانه، از چند نظر اهمیت دارد.
اول اینکه معمولا اسموتی از ترکیب دو یا چند میوه تازه تهیه می‌شود و همین مساله، به معنای آن است که با خوردن اسموتی‌ها حجم بسیار بالایی از ویتامین‌ها وارد بدن می‌شوند. وقتی که ما حجم بالایی از ویتامین را در وعده صبحانه به بدن‌مان می رسانیم، باعث ایجاد حس تازگی در بدن و از بین رفتن احساس کرختی و خواب‌آلودگی می‌شویم. از این رو، مصرف اسموتی‌ها بهترین راه برای سرحال شدن صبحگاهی است. وقتی که ما با خوردن یک لیوان اسموتی، شادابی صبحگاهی را به دست بیاوریم و حس خواب آلودگی‌مان را از بین ببریم، باعث می‌شویم که میزان تمرکزمان هم در ساعت‌های ابتدایی روز، بالاتر برود.
نکته دیگر این است که اسموتی‌ها، حاوی فیبر غذایی بالایی هستند. به همین دلیل هم گنجاندن آنها در وعده صبحانه، علاوه بر رفع برخی مشکلات گوارشی مانند یبوست، باعث ایجاد سیری طولانی‌مدت و پیشگیری از هوس خوردن هله‌هوله‌های چرب و شیرین در میان روز می‌شود. به این ترتیب، شانس پرخوری و ابتلا به اضافه‌وزن و چاقی هم در افرادی که اسموتی را در وعده صبحانه خود قرار می‌دهند، کمتر از سایر افراد خواهد بود. فقط حواس‌تان باشد که اگر دستگاه گوارش‌تان نمی‌تواند مصرف نوشیدنی‌های سرد را در وعده صبحانه تحمل کند، از مسول رستوران بخواهید تا میوه‌هایی که به دمای محیط رسیده‌اند را برای شما تبدیل به اسموتی کند.
پیشنهاد: سفارش اسموتی از اسنپ فود.
این مطلب توسط سلامتیسم تهیه شده است.