این ساندویچی‌های محبوب را حتما امتحان کنید

به این مقاله امتیاز دهید

هر چقدر هم بعضی رستوران‌ها شیک و مدرن باشند، هر چقدر هم غذاهای متنوع سرو کنند، هیچ وقت هیچ چیز جای ساندویچ‌ ها را نمی‌گیرد. ساندویچ‌ هایی که به بوی ژامبون‌های خوش‌عطر آغشته‌اند یا مزه‌ی تند بندری دارند.
فلافلی مروی
وقتی پای ساندویچ به میان می‌آید، زرق و برق رستوران رنگ می‌بازد. ساندویچ‌ ها ما را به عمق اغذیه‌فروشی‌های تهران می‌برند. مثل فلافلی مروی که در دل بازار تهران واقع شده است. وقتی وارد می‌شوی فقط کافی است بگویی چند نفرید و ترشی می‌خواهید یا پیاز و جعفری. مابقی دستور غذا کم و بیش مشخص است. فلافل‌های داغ و تازه که لای نان می‌نشینند و با افزودنی‌هایی مزه‌دار می‌شوند.
فلافل مروی شعبه‌ی دومی هم دارد که شهرتش از شعبه‌ی بازار بیشتر است. میدان انقلاب، ابتدای کارگر شمالی. اگر دنبال غذای آخر شب باشید، می‌توانید با خیال راحت تا قبل از ۱۲ شب به میدان انقلاب بروید و خودتان را به یک فلافل خوشمزه دعوت کنید. برای شب‌های سرد زمستان گزینه‌ی فوق‌العاده‌ای است.
باماهاس
خوشمزه‌ترین‌های ساندویچ‌ های تهران را باید از شعبه‌های باماهاس بخواهید. ساندویچ‌ هایی با ژامبون اصیل و مزه‌ای استثنایی. اگر ساندویچ را بزرگ دوست دارید، بهترین انتخاب شعبه‌ی ۳۰ تیر است و اگر تنوع بیشتر و اندازه‌ی کوچک‌تر را ترجیح می‌دهید حتما شعبه‌ی دولت را امتحان کنید.
ساندویچ نشاط
از هر ۱۰ نفر، احتمالا ۸ نفر با شنیدن کلمه‌ی ساندویچ، یاد اغذیه‌ی نشاط می‌افتند و ساندویچ ‌های کباب ترکی لذیذی که آن‌جا چشیده‌اند. البته در شعب مختلف مجموعه رستوران‌های نشاط دایره‌ی وسیعی از غذاهای ایرانی سرو می‌شود اما در شعبه ستارخان، بهترین انتخاب ساندویچ‌ کباب ترکی است. وقتی در صف منتظر سفارش دادن هستید کباب‌گردان‌ها پر و خالی می‌شوند و این خیال‌تان را بابت تازگی گوشت راحت می‌کند. از سخت‌ترین لحظه‌ها حس کردن بوی کباب و شنیدن جلز و ولز آن در صف سفارش است.
رضا لقمه
آخرین پیشنهاد ساندویچی ما به شما، رضا لقمه است. کباب لقمه فرد اعلا لای نان تازه به همراه پیاز و جعفری و (اگر بخواهید) خیارشور. رضا لقمه شعبه‌های زیادی دارد ولی باید به شعبه‌ میرزا کوچک خان (جمهوری) سری بزنید تا طعم واقعی رضا لقمه را تجربه کنید.

برچسب ها: