برای صبحانه تخم مرغ مصرف کنید

به این مقاله امتیاز دهید

سبک زندگی این روزهای ما و کمبود وقت مداوم‌مان، صبحانه را به یکی از وعده‌های غذایی هیجان‌انگیز برای کنار هم بودن در قرارهای کاری یا دوستانه‌مان تبدیل کرده است. پیشنها ما به شما این است که برای افزایش سلامت خود، حتما سفارش تخم‌مرغ را برای وعده صبحانه در ذهن‌تان داشته باشید.
تخم‌مرغ یکی از ارزان‌ترین منابع دریافت پرکیفیت‌ترین نوع پروتئین‌ها است. حتما می‌دانید که ساختار بدن انسان‌ها و حیوانات از پروتئین ساخته شده است و بنابراین بدن ما برای حفظ حیات و سلامت خود، در کنار سبزیجات، به مقادیر مناسبی از پروتئین‌ها هم نیاز دارد. تخم‌مرغ هم یکی از انواع پروتئین‌ها و شاید بتوان گفت که بهترین نوع آنها است. حدود 113 میلی‌گرم از این ماده غذایی را «کولین» تشکیل داده است. کولین به سهولت انتقال پیام‌های مغز به ماهیچه‌های بدن کمک می‌کند و باعث کاهش سطح اضطراب و نگرانی در افراد مصرف‌کننده می‌شود.
فایده دیگری که برای مصرف تخم‌مرغ مطرح می‌شود، تاثیر آن بر بهبود عملکرد مغز و سیستم عصبی است. از طرف دیگر، تخم‌مرغ حاوی ویتامین‌های گروه B است و از این نظر مصرف آن برای حفظ سلامت سیستم قلبی عروقی بسیار مهم است. یکی از اما و اگرهایی که در مورد تخم‌مرغ وجود دارد، کلسترول بالای آن است. در گذشته اعتقاد پزشکان بر این بود که افراد مبتلا به کلسترول خون باید تخم‌مرغ را از برنامه غذایی‌شان حذف کنند. اما نظر متخصصان تغذیه امروزی چیز دیگری است. آنها می‌گویند که حتی بیماران مبتلا به کلسترول بالای خون هم می‌توانند هفته‌ای 6 تا 7 مرتبه تخم‌مرغ بخورند؛ البته به شرطی که در رژیم غذایی‌شان از روغن، کره یا سایر منابع چربی‌ها به میزان زیادی استفاده نکنند. این افراد می‌توانند تخم‌مرغ را به صورت آب‌پز سفارش بدهند تا مشکلی برایشان پیش نیاید. همچنین این بیماران می‌توانند در صورت تمایل، تخم‌مرغ بدون زرده را مصرف کنند تا کمترین میزان کلسترول را به بدنشان برسانند.
این مطلب توسط سلامتیسم تهیه شده است.

برچسب ها: