رازِ درست کردن یک میت‌بال خوشمزه

به این مقاله امتیاز دهید

میت‌بال، جزو غذاهای راحت، سریع، خوشمزه و بسیار سلامت است که می‌تواند بدغذاترین بچه‌ها را هم به غذا خوردن تشویق کند. برای تهیه میت‌بال‌های پنیری، باید ابتدا حدود 400 گرم گوشت چرخ‌کرده را با یک عدد پیاز متوسط رنده‌شده، یک زرده تخم‌مرغ، نمک، فلفل، پودر سیر و 200 گرم پنیر پیتزای رنده‌شده، به خوبی ورز بدهید. اجازه دهید تا این مواد حدود 30 دقیقه در یخچال استراحت کنند. سپس مایه گوشتی را به شکل توپک‌های کوچکی (به اندازه یک گردو) درآورید و آنها را کنار بگذارید. بعد از آماده شدن توپک‌های گوشتی یا همان میت‌بال‌های پنیری، آنها را در آرد سوخاری بغلطانید و سرخ کنید. این غذا باید کاملا گرم سرو شود.
برای ایجاد هیجان بیشتر می‌توانید این میت‌بال‌ها را به همراه گوجه‌های گیلاسی به سیخ چوبی بکشید و سرو کنید. اگر می‌خواهید پنیر بیشتری در میت‌بال‌های خود داشته باشید، می‌توانید هنگام گرد کردن آنها، یک تکه پنیر چدار در میان توپک‌ها قرار دهید. افرادی که علاقه چندانی به گوشت قرمز ندارند هم می‌توانند به جای گوشت چرخ‌کرده قرمز، از ترکیب گوشت مرغ و بوقلمون چرخ‌کرده کمک بگیرند.
میت‌بال پنیری به دلیل داشتن حجم مناسبی از آهن، روی و کلسیم، گزینه غذایی بسیار مناسبی برای کودکان در سن رشد محسوب می‌شود. بهتر است برای افزایش ارزش تغذیه‌ای این غذا، آن را با سبزیجات فراوان و لیموی تازه سرو کنید.

برچسب ها: