بهترین زمان خوردن صبحانه چه ساعتی است؟

به این مقاله امتیاز دهید

متاسفانه برخی از افراد عادت به خوردن صبحانه ندارند. این در حالی است که تحقیقات نشان می‌دهند حذف صبحانه از برنامه غذایی، تا 27 درصد شانس ابتلا به بیماری‌های قلبی، دیابت و افزایش وزن را بالا می‌برد. محققان معتقدند که با حذف صبحانه، بدن به طور ناخودآگاه در میانه‌های روز به سمت مصرف خوراکی‌های چرب و شیرین و پرکالری مانند انواع کیک، کلوچه، بیسکوییت و شیرینی کشیده می‌شود. همین عادت نادرست غذایی می‌تواند به مرور زمان زمینه ابتلا به اضافه‌وزن و بیماری‌های متابولیک ناشی از آن را فراهم کند.
شاید این سوال برای خیلی از ما پیش بیاید که بهترین زمان برای خوردن صبحانه چه ساعتی است؟ از نظر متخصصان، بهتر است صبحانه بین ساعت 6 تا 9 صبح میل شود تا بدن بتواند انرژی و شادابی کافی برای انجام کارهای روزمره را پیدا کند. یک صبحانه ایده‌آل باید حاوی یکی دو کف دست نان سبوس‌دار، یک وعده از لبنیات (شیر، پنیر یا ماست)، یک ماده پروتئینی مانند پنیر یا تخم‌مرغ، چند عدد از مغزهای خام مانند گردو یا بادام، یک عدد صیفی مانند گوجه فرنگی یا خیار و یک لیوان نوشیدنی گرم مانند چای رقیق باشد. اگر بتوانید مقدار محدودی از میوه‌های تازه را هم در وعده صبحانه خود بگنجانید، شادابی صبحگاهی خود را افزایش خواهید داد.
توصیه ما این است که برای پیشگیری از کرختی روزانه، دور مصرف غذاهای چرب و بسیار شیرین را در وعده صبحانه خط بکشید. گاهی خوراک‌های گرم و سالم مانند خوراک لوبیا یا عدسی هم می‌توانند صبحانه‌های جذابی برای افرادی باشند که تمایل به خوردن صبحانه ندارند. به طور کلی شما می‌توانید برای افراد بدغذا، همیشه صبحانه گرم یا نان گرم آماده کنید تا عطر غذا آنها را وسوسه به صرف صبحانه کند.
این مطلب توسط سلامتیسم تهیه شده است.

برچسب ها: