آخرین کلمات کلیدی جست و جو شده
داغ‌ترین‌های امروز
 • روغن کرچک
  معرفی روغن کرچک با خواص، مضرات و نحوه مصرف خرداد 20, 1403
 • عرق خارشتر
  ‌عرق خارشتر با هزار و یک خاصیت بی نظیر و نحوه استفاده خرداد 20, 1403
 • پودر غوره
  ‌معرفی پودر غوره همراه با طرز تهیه، خواص و مضرات خرداد 20, 1403
صفحه پیدا نشد!
مدت زمان نگهداری مایه کتلت در یخچال و فریزر
نکات و ترفندها
به این مقاله امتیاز دهید
1

مدت زمان نگهداری از مایه کتلت در یخچال یا فریزر و نکات نگهداری آن

مینا اسماعیل بیگی 13 دی 1402 4 دقیقه

مایه کتلت حاوی مواد حساسی مانند گوشت چرخ‌کرده و تخم‌مرغ است. با این حال، می‌توان با رعایت نکاتی آن را به‌مدت چند ساعت در یخچال و چند روز در فریزر نگهداری کرد. در صورت استفاده از یخچال، به مایه کتلت تخم‌مرغ و سیب‌زمینی خام نزنید؛ در صورت استفاده از فریزر هم می‌توانید از کیسه‌های پلاستیکی یا زیپ‌دار استفاده کنید. البته این مطلب بسیار خلاصه است و برای آشنایی بیشتر با مدت زمان نگهداری مایه کتلت در یخچال و فریزر و نکات نگهداری آن، ادامه مطلب را از دست ندهید.

مدت زمان نگهداری از مایه کتلت در یخچال چقدر است؟

باید بدانید که شما فرصت زیادی برای مصرف این ماده ترکیبی خام ندارید، زیرا مدت زمان نگهداری مایه کتلت خام در یخچال کوتاه است. به‌علاوه هر مایه کتلتی هم قابل نگهداری در یخچال نیست. به عبارت دیگر شما فقط مجاز هستید مایه کتلت را پیش از اضافه کردن تخم‌مرغ خام داخل یخچال بگذارید؛ زیرا خود گوشت چرخ‌کرده هم استعداد زیادی برای خراب شدن (حتی در یخچال) دارد و اگر به این ماده حساس، تخم‌مرغ خام هم اضافه شود، باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام به طبخ آن کنید.

اما گذشته از تخم‌مرغ، باید حواستان به سیب‌زمینی مایه کتلت هم باشد. قرار دادن سیب‌زمینی خام در یخچال باعث سیاه شدن آن می‌شود. بنابراین اگر قصد دارید مایه کتلت را در یخچال بگذارید، حتما باید در ترکیب آن از سیب‌زمینی پخته استفاده کنید. این مایه را هم فقط برای حدود چند ساعت یا یک شب تا صبح داخل یخچال قرار دهید و روز بعد حتما آن را سرخ کنید.

مدت زمان نگهداری از مایه کتلت در یخچال چقدر است؟

شرایط نگهداری از مایه کتلت در یخچال چیست؟

مایه کتلت را داخل ظرفی شیشه‌ای و درب‌دار بریزید. درب ظرف باید به‌خوبی بسته شود و هوای یخچال به داخل آن نفوذ نکند.

آیا می توان مایه کتلت را فریز کرد؟ به مدت چند روز؟

قرار دادن مایه کتلت در فریزر، یکی از بهترین روش‌ها برای ماندگاری مایه کتلت است. البته باید بدانید که بهتر است هرچه زودتر مایه کتلت را مصرف کنید، زیرا هرچه زمان بیشتری بگذرد، کیفیت مواد کتلت هم پایین می‌آید. برای این کار مایه کتلت را قالب بزنید یا با دست شکل دهید. سپس آن را در کیسه پلاستیکی یا کیسه زیپ‌دار بریزید و روی آن برچسب تاریخ را بچسبانید. مدت زمان نگهداری مایه کتلت در فریزر، چند روز است.

آیا می توان مایه کتلت را فریز کرد؟

شرایط نگهداری از مایه کتلت در فریزر چیست؟

برخلاف یخچال، مایه کتلت را با هر موادی می‌توان فریز کرد. با‌این‌حال نکات زیر را حتما در نظر داشته باشید:

 • در صورت استفاده از سیب‌زمینی و پیاز خام در مایه کتلت، باید حتما پیش از فریز کردن، آب این مواد را بگیرید تا کیفیت مواد کتلت پایین نیاید.
 • بهتر است مایه کتلت را بدون تخم‌مرغ فریز کنید، زیرا در صورت استفاده از تخم‌مرغ، مدت زمان ماندگاری مایه کتلت در فریزر کاهش می‌یابد.

چطور از مایه کتلتی که داخل یخچال یا فریزر بوده، استفاده کنیم؟

در طرز تهیه کتلت با استفاده از مایه‌ای که در یخچال یا فریزر بوده است، پیش از سرخ کردن آن، این موارد را در نظر داشته باشید:

چطور از مایه کتلتی که داخل یخچال یا فریزر بوده، استفاده کنیم؟

 • رنگ و ظاهر آن را بررسی کنید. در صورت ندیدن موارد مشکوک، اجازه دهید مایه کتلت چند دقیقه‌ای در دمای آشپزخانه بماند. بدیهی است که این زمان در مورد فریزر بیشتر خواهد بود.
 • تخم‌مرغ را به مایه کتلت بیفزایید. اگر احساس کردید مواد کتلت آب انداخته و کمی شل شده‌ است، مقداری پودر سوخاری هم اضافه کنید تا قوام خوبی به مایه کتلت بدهد.
 • حالا کتلت‌ها را یکی‌یکی داخل روغن داخل سرخ کنید و روی دستمال روغن‌گیر قرار دهید تا روغن اضافی آن‌ها خارج شود.

بفرمایید کتلت تازه…

در متن بالا در رابطه با مدت زمان نگهداری مایه کتلت صحبت کرده و نحوه نگهداری از مایه کتلت در یخچال و فریزر را گفتیم. با‌این‌حال اگر وقت کافی برای درست کردن مایه کتلت و سرخ کردن آن ندارید، از اسنپ فود کمک بگیرید. با مراجعه به این سایت و استفاده از امکان سفارش آنلاین غذا ، می‌توانید غذاهای دلخواه خود را به‌راحتی سفارش داده و در محلی که مدنظرتان است، تحویل بگیرید. این سفارش‌ها ظرف مدت کوتاهی با پیک ارسال می‌شوند و می‌توانید کتلت خوشمزه خود را میل کنید.

سوالات متداول

مدت ماندگاری مایه کتلت در یخچال چقدر است؟

شما می‌توانید مایه کتلت را چند ساعت و نهایتا یک شب تا صبح در یخچال نگهدارید.

بهترین ظرف برای قرار دادن مایه کتلت در یخچال چه ظرفی است؟

در این مورد باید از ظروف شیشه‌ای خشک، تمیز و درب‌دار استفاده کنید.

چه مایه کتلتی را می‌توان در یخچال قرار داد؟

مایه کتلتی که فاقد تخم‌مرغ و سیب‌زمینی خام باشد.

اشتراک:
مینا اسماعیل بیگی- 1447 مقالات

ارسال نظرات

سرویس‌های اسنپ فود

سرویس‌های اسنپ فود