عسل، درمانگر و معجزه‌آسا

به این مقاله امتیاز دهید

اگر این بار که به کافی‌شاپ رفتید، کنار لیوان دم‌نوش یا چای سفارشی‌تان، هم شکلات بود و هم عسل، به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما عسل را انتخاب کنید. یا اینکه از اول از مسول رستوران بخواهید تا نوشیدنی شما را به جای نبات یا سایر شیرین‌کننده‌ها، با عسل شیرین کند.
مصرف عسل، هم می‌تواند سلامت شما را تامین کند و هم می‌تواند انرژی لازم را در این روزهای سرد و زمستانی به بدن‌تان برساند. عسل، سرشار از آنتی اکسیدان‌ها و فلاونوئیدها فراوانی است که می‌توانند شانس ابتلا به سرطان و بیماری‌های قلبی را کم کنند. از طرف دیگر، سبک زندگی جدید بسیاری از ما و گرایش‌مان به سمت مصرف غذاهای فوری، احتمال ابتلا به بیماری‌های باکتریایی و انگلی را در ما بالا برده است. تحقیقات جدید نشان می‌دهند که عسل، خاصیت ضد قارچی، ضد باکتریایی و ضد انگلی دارد و می‌تواند باعث بهبود عملکرد دستگاه گوارش شود.
خبر خوب دیگر اینکه مصرف منظم عسل می‌تواند با کاهش سرفه و خس‌خس گلو، به درمان سریع‌تر بیماری سرماخوردگی کمک کند و خواب آرام‌تری را برای افراد سرماخورده به ارمغان بیاورد. از این رو، اگر سرماخورده‌اید و اهل کافه‌گردی شبانه هستید، حتما سفارش عسل همراه نوشیدنی خود را فراموش نکنید.
درنهایت، بد نیست بدانید که عسل با تحریکِ تولید سلول‌های ایمنی در بدن، باعث افزایش قدرت سیستم دفاعی بدن می‌شود و شانس ابتلا به بیماری‌های ویروسی و عفونی فصلی مانند سرماخوردگی و آنفلوآنزا را هم کاهش می‌دهد.
این مطلب توسط سلامتیسم تهیه شده است.

برچسب ها: