فلفل بخورید تا لاغر شوید

به این مقاله امتیاز دهید

آیا می‌دانید که راه‌های زیادی برای ایجاد تعادل در برنامه غذایی وجود دارند که می‌توانند به کاهش وزن شما هم کمک بکنند؟ یکی از این راه‌ها، افزودن فلفل به غذاهای مختلف است. فلفل با بالا بردن دمای بدن، سرعت سوخت و ساز را افزایش می‌دهد و در نهایت، منجر به سوزاندن کالری بیشتر و کم کردن وزن می‌شود.
با این حساب، اگر این بار که به رستوران رفتید و هوس استیک کردید، یادتان افتاد که به خاطر اضافه‌وزن نمی‌توانید غذای دلخواه خود را بخورید، نگران نشوید. فقط کافی است تا انتخاب هوشمندانه‌ای داشته باشید. یعنی بهتر است استیک را به جای سس قارچ، با سس فلفل سفارش بدهید. به این ترتیب، هم هوس خوردن یک استیک خوشمزه را در خود سرکوب نکرده‌اید و هم با سفارش سس فلفل، علاوه بر حفظ سلامت عمومی‌تان، کمکی هم به افزایش متابولیسم و کاهش وزن‌تان کرده‌اید.
نکته دیگر اینجا است که سبک زندگی مدرن این روزها، شانس داشتن وقت کافی برای ورزش و فعالیت‌های بدنی را از ما گرفته است و بنابراین، ما باید دنبال راه‌های دیگری هم برای حفظ تناسب اندام‌مان باشیم. اگر عادت کنید هر بار که غذا سفارش می‌دهید یا غذا درست می‌کنید، فلفل را هم کنار بشقاب خود بگذارید، می‌توانید بسیار به بهبود روند کاهش وزن خود امیدوار باشید. این بار که به رستوران رفتید، از مسولان آنجا بخواهید که حتما یا فلفل تازه کنار بشقاب غذای شما بگذارند و یا یک فلفل‌پاش روی میز غذای‌تان قرار دهند. حتی اگر به رستوران‌های فست‌فود رفتید هم می‌توانید قبل از خوردن غذا، یکی دو پاکت کوچک فلفل که معمولا روی پیشخوان این رستوران‌ها قرار می‌گیرند را بردارید و آن را به غذا یا سالاد خود اضافه کنید.
این مطلب توسط سلامتیسم آماده شده است.

برچسب ها: