هویج بخارپز، دورچین سالم و خوشمزه

به این مقاله امتیاز دهید

سبک زندگی این روزهای خیلی از ما به گونه‌ای شده است که وقت کافی برای خرید و آماده‌سازی انواع سبزیجات را نداریم. بنابراین بهتر است حالا که بیشتر از قبل از بیرون غذا سفارش می‌دهیم، حداقل بخواهیم تا مسول رستوران، دورچین مورد نظر خودمان را کنار غذا سرو کند تا ما با مصرف یک وعده غذایی آماده، سلامت خود را هم افزایش بدهیم.
یکی از بهترین سبزیجاتی که می‌توان در کنار غذای اصلی سفارش داد، هویج بخارپز است.  هویج، سرشار از پتاسیم است و و می‌تواند با ریلکس کردن عروق خونی، باعث کاهش یا تنظیم فشار خون شود. از طرف دیگر، همین پتاسیم و ریلکس کردن عروق ناشی از آن، منجر به افزایش گردش خون در رگ‌ها، بهبود عملکرد ارگان‌های مختلف بدن، کاهش استرس و کارکرد بهتر سیستم قلبی و عروقی هم خواهد شد. هویج، مقادیر بالایی از بتاکاروتن (پیش‌ساز ویتامین A در بدن) را هم در خود جای داده است. جالب است بدانید که میزان بتاکاروتن‌های موجود در هویج در اثر حرارت دیدن، تقریبا دوبرابر می‌شود و به همین دلیل هم مصرف هویج بخارپز، برای ارتقا قدرت سیستم دفاعی و سلامت بدن، از اهمیت بالایی برخوردار است.
بد نیست بدانید که هویج، حجم بسیار بالایی از فیبرهای غذایی را هم دارد و به همین دلیل، هم می‌تواند جلوی ابتلا به یبوست را بگیرد و هم می‌تواند با پُر کردن حجم معده، شانس پرخوری و افزایش وزن ناشی از آن را کاهش دهد. از این رو، بهتر است که در صورت وجود دورچینِ هویج در کنار ظرف غذای اصلی‌تان، حتما هویج‌ها را قبل از شروعِ غذاخوردن، میل کنید.
پیشنهاد: سفارش جوجه و سبزیجات از تهیه غذای رزاقی
این مطلب توسط سلامتیسم تهیه شده است.

برچسب ها: