پنج صبحانه‌ محبوب در کافه‌های تهران

به این مقاله امتیاز دهید

هر روز صبحانه‌ها در کافه‌ها و رستوران‌ها تنوع بیشتری پیدا می‌کنند. برای کسانی که کمتر صبحانه را بیرون از خانه سرو می‌کنند، ممکن است منو صبحانه‌ کمی گیج‌کننده به نظر برسد. با کمک این نوشته احتمالا راحت‌تر می‌توانید صبحانه انتخاب کنید.
پنکیک، کرپ و وافل
هوس یک صبحانه‌ی شیرین و میوه‌ای کرده‌اید؟ پنکیک، کرپ و وافل گزینه‌های مناسب برای شما هستند. این سه صبحانه تقریبا از مواد یکسانی تشکیل شده‌اند اما در نوع پخت و شکلی که به خود می‌گیرند با هم متفاوت‌اند. مواد تشکیل‌دهنده‌ی آن‌ها تقریبا با مواد تشکیل‌دهنده‌ی کیک اسفنجی یکسان است. ولی وافل بیشتر شبیه بیسکوییتی ترد است که میوه و خامه و شکلات رویش قرار می‌گیرد، پنکیک دایره‌ای اسفنجی است که معمولا چندتا از آن روی هم گذاشته می‌شود و بین‌شان مواد شیرین‌کننده و میوه می‌گذارند و کرپ، خمیر بزرگی است که میوه‌ها و کرم‌های مختلف درون آن قرار می‌گیرند و برای سرو چند تا می‌خورد.
سیمیت و کراسان
دوست دارید «نان و یک چیزی» بخورید و دنبال تنوع هم هستید؟ سیمیت و کراسان دو نوع نان‌اند که برش عرضی می‌خورند و با مواد مختلفی مثل ترکیبات پنیر یا تخم‌مرغ یا چیزهای دیگر پر می‌شوند. البته خودشان به‌تنهایی هم آن‌قدر خوشمزه هستند که می‌توانند بدون هیچ محتویاتی با چای یا قهوه یا نوشیدنی‌های دیگر سرو شوند.
ماست و گرانولا
همیشه تصورمان از صبحانه چیزهایی مثل تخم مرغ، نان و پنیر، املت و شبیه آن است. اگر خیلی امروزی باشیم تصور پنکیک و فرنچ تست هم داریم. ولی صبحانه می‌تواند ماست باشد. به همین راحتی. ماست و گرانولا ترکیبی از مغزها و دانه‌های مختلف با ماست و معمولا میوه است. ترکیبی پرانرژی و تر و تازه برای شروع یک روز ویژه.
صبحانه‌ی انگلیسی
اکثر کشورها صبحانه انگلیسی، که در ایرلند و انگلستان صبحانه‌ی محبوبی محسوب می‌شود را به نام «صبحانه‌ی کامل» می‌شناسند. و واقعا هم صبحانه‌ی کاملی است. این صبحانه در کافه‌ها  و رستوران‌ها معمولا با ترکیب نیمرو، لوبیا، گوجه سرخ‌شده، سوسیس و بیکن سرو می‌شود و به عنوان نوشیدنی می‌توان آب‌میوه یا چای را کنارش داشت. اگر دل‌تان بشقابی گرم و کامل می‌خواهد، صبحانه‌ی انگلیسی را انتخاب و امتحان کنید.
فرنچ تست
یادتان می‌آید در فیلم کرامر علیه کرامر پدر برای صبحانه فرزندش می‌خواست فرنچ تست درست کند؟ فرنچ تست نان تستی است که به مخلوطی از شیر و تخم مرغ و گاهی شکر آغشته شده باشد و در کره یا روی ماهیتابه‌ی داغ سرخ شده باشد. این ترکیبات با هم تست خوشمزه‌ای می‌سازند که ترکیبش با میوه، کره بادام زمینی، شکلات صبحانه و… فوق‌العاده می‌شود.
پیشنهاد: سفارش صبحانه از اسنپ فود

برچسب ها: