چای سبز، راه حل مناسب کاهش و کنترل وزن

به این مقاله امتیاز دهید

هوای پاییزی این روزها، هوس رفتن به یک کافی شاپ دنج و سفارش یک نوشیدنی گرم و دلچسب را به سر خیلی از ما می‌اندازد. اما شاید برای‌تان پیش آمده باشد که وقتی منوی نوشیدنی‌های گرم یک کافی‌شاپ را باز می‌کنید، در انتخاب یک نوشیدنی آرام‌بخش که بتواند در عین حال، برای سلامت شما مفید هم باشد، سردرگم شوید. برای رهایی از این سردرگمی، باید ببینید که علاوه بر دلچسب بودن این نوشیدنی، چه چیز دیگری برای‌تان اهمیت دارد!
مثلا سبک زندگی مدرن امروز خیلی از ما، امکان فعالیت‌های فیزیکی روزانه‌مان را کم کرده است. به همین دلیل، انتخاب یک نوشیدنی خوش‌عطر که بتواند به روند کنترل یا کاهش وزن‌مان هم کمک کند، می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. در بین انواع نوشیدنی‌ها، چای سبز گزینه مناسبی برای این منظور است. چای سبز، ترکیبی به نام کاتچین دارد که می‌تواند به افزایش سوخت و ساز بدن کمک کند. از طرف دیگر، کافئین موجود در چای سبز هم تاحدی سرعت سوخت و ساز در بدن را بالا می‌برد و شانس کاهش وزن را افزایش می‌دهد.
محققان معتقدند که برای بیشترین بهره‌برداری از خواص لاغری چای سبز، باید حداقل روزی 2 و نیم فنجان از این نوشیدنی ملایم را بنوشید. اگر می‌خواهید تاثیر لاغری چای سبز را بیشتر کنید، بهتر است بخواهید تا چای شما را همراه با دارچین، دَم و سرو کنند. ترکیبات دارچین و چای سبز در کنار یکدیگر، هم سوخت و ساز بدن را بالا می‌برد و هم به تنظیم قند خون در بدن کمک می‌کند. به علاوه، چنین ترکیبی می‌تواند باعث افزایش آرامش روانی در روزهای خنک و دل‌گیر پاییزی هم بشود.
این مطلب توسط سلامتیسم تهیه شده است.

برچسب ها: