وقت گذرانی در کافه های تهران

به این مقاله امتیاز دهید

این جمله برای آدم‌هایی که مشتری پر و پاقرص کافه‌ها هستند شاید بدیهی به نظر برسد. اما افراد زیادی وجود دارند که گاهی به کافه می‌روند گاهی نه، چون فکر می‌کنند کافه جای این جور کارها نیست. اگر از این دسته آدم‌ها هستید بگذارید بهتان بگوییم: کافه جای خیلی کارهاست. مثلا چه کاری؟
فضایی دوستانه، رمانتیک و کاری: کافه هم برای قرارهای دوستانه‌ی کوچک و بزرگ مناسب است، هم برای دیداری عاشقانه و هم جلسه‌ای کاری و رسمی. هر کدام از این مناسبت‌ها و قرارها می‌تواند یک جور فضای کافه‌ ای بطلبد. اما برای همه‌شان می‌توانید کافه‌ی مناسب پیدا کنید. کافی است کمی در اینترنت سرچ کنید، عکس‌هایی از کافه‌های مختلف ببینید و توصیه‌هایی که دیگران درباره‌اش کردند را بخوانید تا بفهمید آیا این کافه برای قراری که شما به آن نیاز دارید مناسب است یا نه. اما این یک اصل است: برای هر جور قراری، بی‌نهایت کافه وجود دارد.
فضایی برای کار: کافه‌های زیادی هستند که برای کار کردن مناسب‌اند و افراد زیادی هستند که لپ‌تاپ‌شان را برمی‌دارند، به کافه‌ای می‌روند و ساعت‌های زیادی مشغول به کار می‌شوند. فقط باید مطمئن شوید کافه‌ای که مایل‌اید به آن بروید محدودیت زمان نشستن نداشته باشد. بعضی کافه‌ها زمانی محدود (مثل نیم ساعت یا یک ساعت) را در اختیار شما می‌گذارند تا سر میزی بنشینید، اما بعضی کافه‌ها هیچ محدودیتی ندارد و شما هر چند ساعت که دوست داشته باشید می‌توانید در آن‌ها وقت بگذرانید. به کافه‌ای که به نظرتان مناسب است تلفن بزنید و بپرسید آیا محدودیت زمانی وجود دارد یا نه. ضمنا افراموش نکنید؛ اگر برای کارتان اینترنت لازم است، این را هم تلفنی بپرسید. معمولا کافه‌هایی که فضای بزرگ‌تری دارند و خلوت‌ترند برای کار راحت‌ترند اما این بستگی به سلیقه‌ی شما دارد. از این کافه‌ها چندتا در تهران هست؟ زیاد.
فضایی برای وقت گذراندن با خودتان: تنها به کافه رفتن اصلا اتفاق عجیبی نیست. اگر دوست دارید فرصتی را با خودتان خلوت کنید، می‌توانید به کافه بروید، برای خودتان چیزی سفارش دهید و خودتان از خودتان پذیرایی کنید. می‌توانید کتابی ببرید و در فرصتی که پیش آمده آن را بخوانید، یا می‌توانید به اطراف نگاه کنید و برای خودتان از آدم‌هایی که سر میزهای دیگر نشسته‌اند قصه بسازید. با خود وقت گذراندن اتفاق هیجان‌انگیزی است. امتحان کنید.
فضایی برای تولد: یکی از مناسبت‌های متداول که در کافه‌ها برگزار می‌شود تولدهاست. تلفنی مطمئن شوید کافه‌ی موردنظرتان اجازه‌ی برگزاری تولد می‌دهد (بعضی کافه‌ها این اجازه را نخواهند داد) و این را هم سوال کنید که آیا برای تولد گرفتن هزینه‌ای دریافت خواهند کرد یا نه. اگر دوست دارید صاحب تولد را غافلگیر کنید می‌توانید کیک را از قبل به مسئول کافه بسپارید و ازش بخواهید آن را زمانی خاص بیاورد. مسئولین کافه معمولا آدم‌های باذوقی هستند. از آن‌ها برای گرفتن تولدتان کمک بگیرید. ازشان بخواهید شمع روشن کنند. خیلی از کافه‌ها برایتان آهنگ «تولد مبارک» پخش خواهند کرد. تولدی به‌یادماندنی در کافه بسازید.

برچسب ها: