کیک و دسر کدوحلوایی را فراموش نکنید

به این مقاله امتیاز دهید

فصل‌های سرد سال یک ویژگی خیلی مثبت دارند و آن هم اینکه پر از میوه‌های شیرین و خوش‌طعمی مانند کدو حلوایی و خرمالو هستند که هر دو قابلیت تبدیل شدن به کیک و دسرهای بسیار خوشمزه‌ای را دارند. اگر شما هم جزو آن گروه از افرادی هستید که به سلامت خود اهمیت می‌دهید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که سفارش و مصرف انواع کیک یا دسرهای حاوی کدو حلوایی که این روزها به وفور در کافی‌شاپ‌ها سرو می‌شوند را ‌فراموش نکنید.
کدو حلوایی سرشار از ویتامین A و بتاکاروتن است. از این رو مصرف آن می‌تواند به افزایش قدرت بینایی کمک کند. از طرف دیگر، حجم بسیار بالایی از فیبرهای غذایی در کدو حلوایی جای گرفته‌اند که دریافت آنها می‌تواند جلوی یبوست ناشی از سبک زندگی کم‌تحرک این روزهای خیلی از ما را بگیرد. کدو حلوایی به دلیل فیبر بالایی که دارد، می‌تواند در  تنظیم فشار خون و پیشگیری از افزایش آن هم موثر باشد. خبر خوب دیگر اینکه اگر اهل کافه‌نشینی شبانه هستید، بازهم مصرف کیک ودسرهای کدو حلوایی می‌تواند برای‌تان مفید باشد. چرا؟ چون خوردن این خوراکی خوش‌عطر به افزایش آرامش و تجربه خواب بهتر هم کمک می کند.
یک پیشنهاد دیگر درباره مصرف انواع محصولات حاوی کدو حلوایی هم اینکه اگر می‌خواهید این محصولات را در میان‌وعده‌ها سفارش بدهید و مصرف کنید، بهتر است حدود 1 ساعت قبل از ناهار یا شام، خوراکی‌های حاوی کدو حلوایی را بخورید. فیبر فراوان موجود در کدو حلوایی، باعث پر شدن حجم معده و کاهش اشتها می‌شود. به این ترتیب، شانس پرخوری و اضافه‌وزن در شما به شدت کم می‌شود.
این مطلب توسط سلامتیسم تهیه شده است.

برچسب ها: