آخرین کلمات کلیدی جست و جو شده
داغ‌ترین‌های امروز
  • روغن کرچک
    معرفی روغن کرچک با خواص، مضرات و نحوه مصرف خرداد 20, 1403
  • عرق خارشتر
    ‌عرق خارشتر با هزار و یک خاصیت بی نظیر و نحوه استفاده خرداد 20, 1403
  • پودر غوره
    ‌معرفی پودر غوره همراه با طرز تهیه، خواص و مضرات خرداد 20, 1403
صفحه پیدا نشد!
انواع صبحانه
3/5 - (2 امتیاز)
بدون نظر

گرانولا، صبحانه ای خوشمزه و مغذی

زهرا دهقان 26 اسفند 1396 < 1

اگر اهل کافه‌گردی یا رفتن به رستوران‌های مختلف برای صرف صبحانه باشید، حتما نام ترکیبی غذایی با عنوان «گرانولا» را دیده‌اید. اما شاید خیلی‌ها ندانند که گرانولا دقیقا چیست و خوردن آن در وعده صبحانه چه فایده‌ای دارد!
گرانولا، معمولا ترکیبی از جو دوسر، یک نوع شیرین‌کننده مانند عسل یا شکر و برنج برشته یا ذرت برشته است. گاهی از میوه‌های خشک، مغزهای خام و نارگیل هم در ترکیب گرانولا استفاده می‌شود. برخی از رستوران‌ها برای بهبود ارزش تغذیه‌ای گرانولای خود، یک ترکیب پروتئینی هم به این غذا اضافه می‌کنند. گرانولا به دلیل داشتن فیبر بالا و شیرینی کافی، هم می‌تواند انرژی مورد نیاز روزانه شما را تامین کند، هم می‌تواند هوشیاری لازم را در ساعت‌های اولیه صبح به شما بدهد و هم با ایجاد سیری مناسب، جلوی پرخوری یا ریزه‌خواری تا زمان ناهار را بگیرد و مانع از افزایش وزن‌تان شود.
اگر گرانولا با کمی ماست یونانی ترکیب شده باشد، حجم خوبی از کلسیم را هم به بدن می‌رساند و باعث می‌شود که علاوه بر ایجاد شادابی صبحگاهی، عملکرد سیستم گوارشی‌تان هم بهبود پیدا کند. میوه‌های موجود در این ترکیب غذایی، ویتامین‌های ضروری را به بدن می‌رسانند و سطح هوشیاری صبحگاهی را بالا می‌برند. برای بهره بردن بیشتر از خواص گرانولا، بهتر است آن را به همراه شیر یا شیرکاکائو سفارش بدهید. اگر مشکل اضافه‌وزن ندارید، از مسول رستوران بخواهید که حجم مغزهای خام موجود در گرانولای شما را بیشتر کند اما اگر از اضافه‌وزن رنج می‌برید، باید از مسول رستوران بخواهید تا حجم بالاتری از میوه‌های تازه را در ظرف گرانولای شما قرار دهد.
پیشنهاد اسنپ فود: سفارش از گرانولا بار
این مطلب توسط سلامتیسم تهیه شده است.

برچسب :
اشتراک:
زهرا دهقان- 645 مقالات

سرویس‌های اسنپ فود

سرویس‌های اسنپ فود