خانه / پخت و پز / بلدرچین، خوراک لذیذی که باید امتحان کنید

بلدرچین، خوراک لذیذی که باید امتحان کنید

خوراک بلدرچین

گوشت بلدرچین از زمان‌های قدیم جزو گوشت‌های شکاری با مصرف بسیار محدود در بین خانواده‌ها بوده است. این در حالی است که تولید انبوه این روزهای بلدرچین در سراسر جهان، دسترسی به این گوشت لذیذ و مغذی را در بیشتر رستوران‌ها یا فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی، آسان کرده است.

بلدرچین، در گروه گوشت‌های سفید جای می‌گیرد و از این رو، مصرف آن برای سلامت عمومی بدن، به خصوص سلامت سیستم قلبی و عروقی، بسیار مفید است. گوشت بلدرچین سرشار از پروتیئن‌های مرغوب و سبک برای هضم است و حجم بالایی از ویتامین‌های گروه B، فولات، ویتامین E و ویتامین K را در خود جای داده است. به همین دلیل هم مصرف آن به دلیل ریزمغذی‌های فراوان و هضم ساده‌ای که دارد، به شدت به خانم‌های باردار، کودکان و سالمندان توصیه می‌شود. معمولا بعد از انجام عمل‌های جراحی، پزشکان توصیه به مصرف خوراکی‌های سبک اما بسیار مغذی دارند. از این نظر هم گوشت بلدرچین می‌تواند به سادگی در برنامه غذایی افراد بیمار و ناتوان جای بگیرد تا هم انرژی کافی برای بدن آنها را تامین کند و هم سیستم گوارشی‌شان را برای هضم، به زحمت نیندازد. یادتان باشد که ویتامین E و چربی‌های مفید موجود در گوشت بلدرچین، به حفظ سلامت و شادابی پوست ما هم کمک خواهند کرد.

گوشت بلدرچین به خودی خود، کلسترول بالایی ندارد و حتی می‌تواند به تنظیم کلسترول خون کمک کند. فقط حواس‌تان باشد که برای پیشگیری از دریافت کالری و کلسترول اضافی، پوست بلدرچین را قبل از خوردن آن جدا کنید. جدا کردن پوست بلدرچین قبل از پختن آن، چندان امکان‌پذیر نیست زیرا این کار باعث خشک شدن گوشت لطیف این پرنده خوش‌خوراک می‌شود.

این مطلب توسط سلامتیسم تهیه شده است.

(Visited 117 times, 1 visits today)

همچنین ببینید

طرز تهیه آش دوغ شیرازی

طرز تهیه آش دوغ شیرازی

طرز تهیه آش دوغ شیرازی یکی از چندین نوع دستورتهیه‌های این نوع آش است. آش …