خانه / پخت و پز / سالاد برنج با سس ماست و سس تمرهندی

سالاد برنج با سس ماست و سس تمرهندی

برای تهیه‌ی این سالاد تلفیقی با اصالت اوگاندایی به حدودا یک ساعت و نیم وقت لازم خواهید داشت. بیست دقیقه برای آماده‌سازی، پنجاه دقیقه طبخ و ده دقیقه هم برای اینکه سالاد قبل از سرو شدن نفسی تازه کند.

برای پخت برنج، یک پیاز قرمز پوست‌کنده، یک نصفه گل‌کلم یا به عبارتی ۶۰۰گرم، ۳۵۰گرم بادمجان کوچک و باریک (تقریبا ۴ عدد)، ۳۰۰گرم گوجه فرنگی نصف‌شده، روغن کلزا، ۱ قاشق چایخوری نمک، ۳ حبه سیر با پوست، ۲۶۰گرم برنج باسماتی یا ایرانی، ۴۰۰گرم کنسرو نخود و ۱۵گرم گشنیز تازه خرد شده، آماده کنید.

برای تهیه‌ی سس تمرهندی هم به ۱قاشق غذاخوری رب تمرهندی، ۱ونیم قاشق غذاخوری شیره‌ی خرما، ۱ قاشق غذاخوری روغن کلزا، ۱چهارم قاشق چایخوری پرک فلفل قرمز، نیم قاشق چایخوری زیره و نمک احتیاج خواهید داشت. البته ۱۰۰ میلی‌لیتر هم ماست کنار بگذارید. می‌توانید به جای ماست لبنی از ماست غیرلبنی که از شیر نارگیل و عصاره‌ی بادام درست می‌شود استفاده کنید.

فر را تا ۱۸۰درجه سانتیگراد گرم کنید، دو سینی فر را با فویل بپوشانید. پیاز را عمودی قاچ و پرپر کنید و مرتب روی نیمی از سینی بچینید. گل‌کلم را لقمه لقمه بشکنید و روی نیمه‌ی دیگر سینی بچینید.

بادمجان‌ها را هم عمودی چهارقاچ کنید و روی نیمی از سینی دوم بچینید. نیمه‌ی دیگر سینی را با گوجه‌فرنگی‌های نصف شده پر کنید.

۴ قاشق غذاخوری روغن را با یک قاشق چایخوری نمک مخلوط کنید و روی سینی سبزیجات بریزید و با دست محتوی سینی‌های فر را زیر و رو کنید تا روغن به همه جا برسد. سیرها پوست‌نکنده را با پهنای چاقو مقداری له کنید و روی بادمجان‌ها بگذارید. سینی پیاز و گل‌کلم را برای ۲۰-۲۵ دقیقه و سینی بادمجان و گوجه را برای ۳۰ دقیقه در فر بگذارید.

در همین حین برنج را پس از شستن در قابلمه‌ی کوچکی بریزید. نخودها را آبکش و به برنج اضافه کنید. روی برنج و نخود آب سرد بریزید و روی شعله تا جوش آمدن آب حرارت بدهید. پس از اینکه آب قل زد، شعله را کم کنید و بگذارید برای ۱۸ دقیقه بپزد. برنج و نخود را آبکش کنید روی ظرفشان حوله‌ی تمیزی بیاندازید و ۱۰ دقیقه به حال خود بگذاریدشان.

برای تهیه‌ی سس، در کاسه‌ی کوچکی رب تمرهندی، شیره‌ی خرما و روغن را با یک قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید. فلفل، زیره و یک‌چهارم قاشق چایخوری نمک را اضافه کنید و هم بزنید.

ماست را در کاسه‌ی کوچک دیگری بریزید. سیر تازه از فر در آمده را از روی بادمجان‌ها بردارید و روی تخته خیلی ریز خرد کنید. سیرها را در ماست بریزید و همراه یک چهارم قاشق چایخوری نمک خوب هم بزنید.

یک کاسه‌ی بزرگ بیاورید و برنج و نخود را با سبزیجات تنوری مخلوط کنید. سس تمرهندی و ماست را روی آن بریزید و کمی هم بزنید. در آخر هم گشنیز‌های تازه و خرد‌شده را به مجموعه اضافه کنید.

 

(Visited 546 times, 1 visits today)

همچنین ببینید

طرز تهیه کیک کدو حلوایی

طرز تهیه کیک کدو حلوایی؛ برای هالووین آماده شو!

طرز تهیه کیک کدو حلوایی دستور تهیه یکی از لذیذترین کیک‌های دنیا را به شما …