غذای دریایی از بهترین رستوران‌های آسیایی

به این مقاله امتیاز دهید

غذاهای دریایی به خاطر ویژگی‌های خاص و منحصر به فردشان همیشه طرفداران وفاداری داشته‌اند. بعضی‌ها به خاطر توصیه‌ پزشکان مصرف این غذاها را در برنامه غذایی خود قرار می‌دهند و بعضی‌ها هم به خاطر طعم خوب و جذاب تک تک گونه‌های غذای دریایی مشتری همیشگی‌شان هستند. فرهنگ غذاهای دریایی در ایران بیشتر شامل مصرف ماهی‌ها و میگوهایی ست که در سواحل ایران صید می‌شوند و با همان روش‌های سنتی طبخ می‌شوند. مثلاً در اطراف شما احتمالاً افرادی شیفته طعم لذیذ ماهی‌های آب شور مثل شیر، حلوا و ازون‌برون و بعضی‌ها عاشق طعم قزل‌آلای رودخانه‌ای فصل پاییز هستند. اما دنیای غذاهای دریایی آن‌قدر وسیع است که نمی‌توان آن را به تجربه محدود شیوه طبخ سنتی ایرانی محدود کرد. بنابراین اگر می‌خواهید با چهره متفاوت و جذاب غذاهای دریایی رو به رو شوید، پیشنهاد ما امتحان کردن منوی غذاهای دریایی رستوران‌های آسیایی است.

واسابی یکی از خوش‌نام‌ترین رستوران‌های آسیایی تهران است و توانسته با سوشی‌های خوب و سس‌های منحصر به فردش نام خودش را به عنوان یکی از خوشمزه‌ترین رستوران‌های آسیایی سر زبان‌ها بیندازد. این رستوران در حال حاضر در دو شعبه ولنجک و آ اس پ مشغول خدمت رسانی به مشتریان است.

منوی این رستوران آسیایی به شکل هیجان انگیزی کامل است، از انواع سوشی و تمپورا گرفته تا سوپ توفو و همه‌جور برنج ژاپنی را می‌توانید در آن پیدا کنید. پس اگر می‌خواهید یک غذای آسیایی خوب میل کنید احتمالاً سفارش غذا از رستوران آسیایی ستاره ونک یکی از اولین گزینه هاست.

چین‌فو هم یکی دیگر از رستوران‌های آسیایی خوش‌نام تهران است که به مناطق شمالی تهران مثل شریعتی، ظفر، قلهک و میرداماد خدمات ارائه می‌دهد و به تازگی مشتریان زیادی پیدا کرده و خیلی‌ها را مجذوب غذاهایی مثل بشقاب دریایی سوخاری کامل خودش کرده است.

البته باید قبول کنیم که هر زمان که از صحبت از رستوران‌های آسیایی می‌شود از نودل هم نباید غافل شد. رستوران نودلینو با منوی کامل نودل و غذای دریایی خودش می‌تواند انتخاب خیلی مناسبی برای نودل دوستان باشد. پس اگر از علاقه‌مندان این غذا هستید، سفارش نودل میگو و خامه نودلینو را از دست فراموش نکنید.

نظرات کاربران