سفره خانه، محلی دنج برای مهمانی‌های خانوادگی

به این مقاله امتیاز دهید

خیلی از ما زمانی که به فکر مهمانی‌های خانوادگی یا حتی یک مهمانی کوچک دونفره هستیم، گمان می‌کنیم که باید جای خیلی عجیب و غریبی را برای مهمانی‌مان در نظر بگیریم. این در حالی است که ما می‌توانیم به راحتی برای مهمانی خود، یک سفره خانه دنج و سنتی را در نظر بگیریم. معمولا بیشتر سفره خانه‌ها دارای تخت‌های بزرگ و کوچک برای مهمانی‌های کم و زیاد شما هستند. این روزها که بیشتر سفره خانه‌ها، میز و صندلی‌هایی هم برای افرادی که تمایل به نشستن پشت میز به جای نشستن روی تخت دارند را هم در نظر گرفته‌اند.
یکی دیگر از مزایای رفتن به سفره خانه، این است که سفره خانه‌ها محدودیت زمان برای نشستن ندارند و شما می‌توانید با مهمان یا مهمان‌های خود، چندین ساعت بنشینید و به غذا خوردن و گپ زدن بپردازید. از طرف دیگر، سفره خانه‌ها علاوه بر غذا، منویی برای انواع نوشیدنی‌های گرم مانند چای، دمنوش و قهوه هم دارند. بنابراین شما می‌توانید با خیال راحت بعد از شام یا ناهار، ساعات خوش دیگری را در کنار عزیزان خود در سفره خانه بگذرانید و لذت نوشیدن یک چای یا قهوه را هم در همان محیط گرم و دنج، تجربه کنید.
نکته مهم دیگر درباره مزایای رفتن به سفره خانه، این است که به دلیل سرو غذاهای سنتی، شما می‌توانید با خیال راحت، غذاهایی سالم‌تر را سفارش بدهید. معمولا تنوع منوی سفره خانه‌ها به گونه‌ای است که شما می‌توانید با توجه به نوع رژیم غذایی معمول خود، غذایی با کالری پایین یا بالا، با برنج یا بدون برنج، با گوشت یا بدون گوشت سفارش بدهید و نگران بر هم خوردن نظم غذای مصرفی‌تان هم نباشید.

برچسب ها: