قهوه به تعداد روزهای سال

به این مقاله امتیاز دهید

قهوه عمر را طولانی می‌کند. این یک گزاره‌ی علمی اثبات‌شده است که برای دوست‌داران و طرفداران و معتادان به قهوه اصلا مهم نیست. چه قهوه عمر را زیاد کند و چه کم، آن‌ها باید قهوه‌ی روزانه‌شان را بخورند و دوز معینی از کافئین به بدن‌شان برسد. در بعضی کشورها فرهنگی به نام استراحت با قهوه (coffee break) وجود دارد. این کلمه به معنای متوقف کردن کار معمولا در ساعات صبح یا عصر و صرف قهوه یا چای است. شاید بتوان حیاتی بودن مصرف قهوه بین کارها را از این خرده‌فرهنگ نتیجه گرفت. در ایران هم هر روز تعداد قهوه‌خواران و قهوه‌دوستان بیشتر می‌شود، کافه‌ها در آماده کردن قهوه حرفه‌ای‌تر می‌شوند و فرهنگ غذایی روزانه‌ی افراد به این نوشیدنی محبوب بیشتر پیوند می‌خورد.
البته این گزاره‌های علمی آن‌قدر برانگیزاننده هستند که بتوانند شما را ترغیب به نوشیدن روزانه‌ی قهوه کنند. قهوه به شما کمک می‌کند در طول روز هشیارتر باشید، انرژی فیزیکی شما را بالا می‌برد، به کاهش وزن کمک می‌کند و نوشیدنی مناسبی برای پیشگیری از ابتلا به افسردگی است.
احتمال این‌که شما از آن دسته افرادی باشید که در محل کارتان قهوه‌ی خوب و باکیفیت برای‌تان سرو شود بسیار کم است. معمولا اگر کافئین خون‌تان پایین آمده باشد یا هوس قهوه کرده باشید، در بهترین حالت نسکافه‌های آماده در اختیارتان گذاشته می‌شود یا خودتان از خانه برای خودتان می‌برید.
احتمال این‌که هرروز صبح قبل از کار از کنار کافه‌ای رد شوید که برای بردن قهوه آماده کند و بتوانید با خودتان به محل کار ببرید یا در ماشین آن را میل کنید هم زیاد نیست. اگر هم از کنار این جور کافه‌ها می‌گذرید، بعید است وقت کافی داشته باشید یا جای پارک کافی!
در دنیایی که سفارش همه چیز به صورت آنلاین ممکن شده است، ساز و کارهایی برای سفارش آنلاین قهوه و رساندن قهوه‌ی باکیفیت به مشتری‌های آن نیز فراهم شده است. ما هم در اسنپ‌فود این فرصت را برای قهوه‌دوستان فراهم کرده‌ایم.

رستوران دلیون:
صبح‌ها قهوه و صبحانه را یک‌جا به دلیون سفارش دهید. دلیون یکی از رستوران‌هایی است که به طور تخصصی برای شما صبحانه می‌فرستد. می‌توانید از دلیون یک صبحانه انتخاب کنید و در کنار آن از چند گزینه‌ای که برای سفارش قهوه در اختیارتان گذاشته می‌شود یکی را انتخاب کنید. روزی که با صبحانه و قهوه شروع شود حتما روز پرانرژی‌ای خواهد بود.
کافه شن:
اگر به دنبال انتخاب‌های متنوع‌تری برای صرف قهوه هستید یا می‌خواهید محدودیت زمانی برای سفارش نداشته باشید، کافه شن گزینه‌ی مناسبی است. بسته‌بندی کافه شن باعث می‌شود قهوه داغ و تازه به شما برسد. برای میان‌وعده هم می‌توانید از میان کیک‌ها یا تست‌های کافه شن یکی را انتخاب کنید.

نظرات کاربران