نحوه تزئین انواع سالاد (از شیرازی تا الویه و فصل)

تزئینات سالاد یکی از مهم ترین بخش هایی است که به سفرۀ ناهار و شام زیبایی می دهد. شما می توانید با استفاده از استفاده از شکل دادن به چینش مواد سالاد یا استفاده از مواد غذایی مختلف سالادهای خود را تزئین کنید. اسنپ فود در این مقاله به شما انواع روش های تزئین سالاد را معرفی می کند.

چگونه سالادهای مختلف را تزئین کنیم؟

شاید این سؤال برای شما هم پیش آمده باشد که چگونه سالاد خود را به زیباترین شکل تزئین کنیم؟ آنچه بیشتر از هر چیزی مؤثر است سلیقۀ شماست. اما مهم‌ تر از آن خلاقیت شما در تزئین سالاد است. گفتنی است که سالادهای مختلف مانند سالاد فصل، سالاد الویه و سالاد شیرازی را می توانید با شیوۀ خاص خود تزئین کنید. در ادامه توضیح می دهیم.

شکل رایج تزئین سالاد فصل چگونه است؟

برای اینکه بتوانیم سالاد فصل را زیبا و آسان آماده کنیم می توانیم مواد اولیۀ آن را لایه لایه کنار هم قرار دهیم. در واقع نواری چیدن خیار، گوجه، گندم، کلم سفید، کلم بنفش و جوانۀ گندم شکل زیبایی به سالاد فصل شما می دهد. در واقع بهتر است بدانید که برای تزئین سالاد نیاز به مواد ویژه ای نیست. کافی است که برش زدن گوجه، خیار، پیاز را به شیوه های مختلف انجام دهید.

شکل رایج تزئین سالاد فصل چگونه است؟

برای مثال با کمک قالب های پنجره ای کوچک خیارها را برش بزنید. علاوه بر این می توانید با کمک هویج های رنده شده یا با کلم های خرد شده شکل های مختلفی مانند قلب یا چهرۀ حیوانات روی سالاد فصل خود ایجاد کنید. در ضمن می توانید مواد سازندۀ سالاد خود را لایه لایه روی هم بچینید.

تزئین سالاد فصل با گل هایی از سبزیجات

می توانید از شیوۀ نواری استفاده نکنید اما برای تزئین سالاد فصل خود از انواع سبزیجات مانند هویج، گوجه یا ذرت و جوانۀ گندم استفاده کنید. تزئین گل مانند سالاد فصل با گوجه نمونۀ نام آشنایی برای شما به حساب می آید. شما می توانید با کمک برگ نعنا به راحتی برای گلی که با گوجه فرنگی آماده کرده ای برگچه های کوچک بسازید. تربچه ها را به صورت حلقه حلقه در بیاورید و به صورت گل های کوچک روی سالاد فصل بچینید. سپس با ساقۀ پیازچه برای آن ساقۀ کوچکی آماده کنید.

تزئین سالاد شیرازی با ایده های نوین

سالاد شیرازی یکی از خوشمزه ترین و پرطرفدارترین سالادهاست که تزئین آن به شیوه های نوین و خلاقانه نه تنها آن را خوشمزه تر می کند بلکه زیبایی ویژه ای به آن می بخشد. جالب است بدانید که تهیه و تزئین سالاد شیرازی یکی از آسان ترین روش های تزئین انواع سالاد به حساب می آید. درست است که خیار، گوجه فرنگی و پیاز سالاد شیرازی بسیار ریز هستند اما می توانید با گوجه فرنگی گیلاسی آن را تزئین کنید. حتی این امکان را دارید که با گل بنفش، گوجه فرنگی یا پیاز درشتی را در شکل گل تزئین کنید.

تزئین سالاد شیرازی با ایده های نوین

راه دیگری که برای تزئین سالاد شیرازی وجود دارد، قرار دادن آن در برگ های کاهو است. در ضمن چینش مواد سالاد شیرازی به شکل های مختلف یا قرار دادن آن‌ها در ظرفی که ظاهری متفاوت دارد، می تواند راه های دیگری برای تزئین سالاد شیرازی به حساب آیند. جدای از موارد فوق می توانید مخلوط سالاد شیرازی را داخل فلفل دلمه ای قرار دهید و سرو کنید. علاوه بر این تزئین آن با کمک پودر سبزیجاتی مانند پودر نعنا نیز امکان پذیر است. لایه لایه ای چیدن هم روش دیگری برای زیبایی بخشی به سالاد شیرازی به حساب می آید.

تزئین سالاد الویه به کدام روش بهتر است؟

یکی از سالادهایی که بیشتر از سالادهای دیگر راه برای تزئین آن وجود دارد، سالاد الویه است. این سالاد عموماً در مهمانی ها و جشن های گوناگون مانند جشن تولد سرو می شود. به همین دلیل تلاش برای انتخاب بهترین شیوۀ تزئین سالاد الویه همیشه وجود داشته است.

برای مثال ساده ترین نوع تزئین این سالاد، استفاده از گوجه فرنگی، خیار شور، هویج و زیتون می باشد. اما شیوۀ چینش مواد تزئین در جلوۀ زیبای سالاد بسیار تأثیرگذار است. گفتنی است شما می توانید تمام سطح سالاد الویۀ خود را با هویج رنده شده بپوشانید و باقی مواد تزئین را روی آن بچینید. این هنگام شاهد سالادی به شکل کیک خواهید بود.

تزئین سالاد الویه به کدام روش بهتر است؟

استفاده از کالباس در تزئین سالاد الویه

کالباس گوشت یا مرغ مادۀ دیگری برای تزئین سالاد الویه است. می توانید به راحتی آن را به شکل های مختلفی مانند گل در بیاورید. در ضمن می توانید آن را برش زده و خرد کرده تا به شکل هایی که مد نظرتان هست روی سالاد بچینید.

سس های مختلف و تزئین متفاوت سالاد الویه

استفاده از سس هزار جزیره، سس فرانسوی و انواع سس هایی که به طعم های دلخواه آماده کرده اید، راه دیگری برای تزئین سالاد به شمار می رود. پیشنهاد می کنیم که با توجه به سلیقۀ خود از سسی که دوست دارید برای تزئین استفاده کنید.

علاوه بر سس، کالباس و گوجه فرنگی یا خیار شور استفاده از ذرت یا برگ سبزیجات نیز در تزئین سالاد الویه به شما کمک می کنند. خلاقیت و سلیقۀ شما در این امر بسیار مهم و مؤثر است.

روش های مختلف تزئین سالاد کاهو

سالاد کاهو هم یکی از انواع سالادهای خوشمزه است که برای سلامت بدن بسیار اهمیت دارد. اما تزئین آن هم مانند سالادهایی که پیش از این، به آن‌ها اشاره کردیم، به روش های مختلف انجام می شود. برای مثال می توانیم با کمک خیار و گوجه فرنگی یا برگ سبزیجات، آن را تزئین کنیم. حتی استفاده پیاز یا تربچه و ساقه های پیازچه به تزئین این سالاد دست بزنیم. هنگام تزئین سالاد کاهو علاوه بر هویج رنده شده و خیارهای برش زده می توانید از سس مایونز هم استفاده کنید.

روش های مختلف تزئین سالاد کاهو

استفاده از برش های مختلف کاهو و آماده کردن کاهو به شکل گل های رز هم می تواند راهی دیگر برای تزئین زیبای سالاد کاهو است. در حالی که از موادی دیگر مانند گوجه فرنگی، کلم سفید و کلم بنفش یا سس استفاده می کنید. فراموش نکنید که چینش مواد سالاد کاهو که مثلاً می تواند به شکل لایه لایه باشد، روش دیگری برای تزئین سالاد کاهو به حساب می آید. بنابراین کافی است از خلاقیت و ایده های خود استفاده کنید. در ضمن لازم است در نظر بگیرید که آنچه برای مهمانان جذاب هست کدام روش می باشد؟!

کلام آخر

انواع سالاد مانند سالاد فصل، سالاد شیرازی و سالاد الویه برای مهمانی ها و جشن ها سرو می شود. اما مهمترین نکته برای آماده سازی آن فقط طرز تهیۀ آن نیست. استفاده از موادی مانند برگ سبزیجات، گوجه فرنگی و کالباس یا سس های متفاوت از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین کافی است از قدرت خلاقیت خود در استفاده از این مواد استفاده کنید تا جلوه ای متفاوت به میز پذیرایی خود بدهید.

اگر به طرز تهیه سالاد علاقه مند هستید:

رازِ درست کردن یک سالاد ماکارونی ویژه

سالاد اسفناج، انتخاب مناسبی برای همه

طرز تهیه سالادهای معروف کشور اندونزی (آموزش ۵ مدل فوق خوش‌مزه)