همه چیز درباره انواع سوشی

به این مقاله امتیاز دهید

سوشی یکی از غذاهای محبوب ژاپنی در سراسر جهان است. سوشی انواع و اقسام دارد و آن‌قدر متنوع است که حتی نام آن‌ها در این پست جا نمی‌شود!
درست کردن سوشی یک هنر است. یک هنر واقعی. هر کدام از آشپزها با سبک خودشان سوشی‌های مختلف را درست می‌کنند.  ظاهر سوشی یکی از ویژگی‌های مهم آن است و کسی که آن را درست می‌کند باید در ترکیبات سوشی به نتیجه‌ی غذا از نظر ظاهری و مزه دقت کند. دقیقا به چه غذایی سوشی می‌گوییم و چند نوع سوشی داریم؟ در این پست می‌خواهیم به این سوالات جواب دهیم.
سوشی چیست؟
ماده‌ی اصلی سوشی برنجی است که معمولا با سرکه مزه‌دار شده باشد.  این برنج در سوشی با انواع مختلفی از مواد غذایی دیگر مثل غذاهای دریایی (معمولا به صورت خام ولی گاهی هم پخته‌شده)، سبزیجات و میوه‌های استوایی ترکیب می‌شوند.
انواع سوشی
سوشی را با توجه به  ترکیبات و شکل آن دسته‌بندی می‌کنند. درباره ی پنج شکل اصلی سوشی بیشتر بخوانید:
ساشیمی: ساشیمی فقط گوشت خام مزه‌دار شده است. ساشیمی برای دوست‌داران خام‌خواری مناسب است. اما به هیچ عنوان به کسانی که تازه سوشی خوردن را شروع کرده‌اند توصیه نمی‌شود!
نیگیری: نیگیری ترکیب تکه‌ای گوشت (معمولا گوشت ماهی) بر روی برنج است. این نوع از سوشی هم به خاطر مقدار زیاد گوشت خام در آن برای تازه‌کارها توصیه نمی‌شود!
ماکی: ماکی ترکیب مختلفی از سبزیجات و گوشت است که دور آن را برنج گرفته باشد. دور برنج را هم جلبک دریایی گرفته است. وقتی از سوشی حرف می‌زنیم، به ذهن بیشتر افراد «ماکی» می‌آيد.
اوراماکی: اوراماکی درست مثل ماکی است، اما جای برنج و جلبک دریایی در آن برعکس است. معمولا روی اوراماکی را با انواع سس و مواد مختلف می‌پوشانند. ماکی و اوراماکی بهترین ترکیب برای شروع خوردن سوشی است. گاهی در این دو نوع از سوشی گوشت نپخته استفاده نمی‌شود و ترکیبات پخته‌ی آن برای کسانی است که به گوشت خام علاقه‌ای ندارند. ضمنا افراد گیاهخوار می‌توانند ماکی یا اوراماکی‌ای میل کنند که در آن گوشت وجود نداشته باشد و تنها ترکیب سبزیجات و میوه‌هایی مثل آووکادو باشد.
تماکی: سوشی‌ای که با دست به شکل قیف مانندی رول شده باشد تماکی نام دارد. تماکی را مثل باقی سوشی‌ها نمی‌توان با دست خورد.
هر کدام از این سوشی‌ها می‌توانند با ترکیبات مختلفی درست شوند. برای انتخاب حتما منو را به دقت نگاه کنید و از روی ترکیبات طعم دلخواه‌تان را انتخاب کنید. مشورت با آشپز هم یکی از راه‌های انتخاب است. آشپزها با توجه به طبع و علاقه‌تان به مواد غذایی، می‌توانند ترکیب مناسبی به شما پیشنهاد دهند.
پیشنهاد اسنپ فود: همین حالا سوشی سفارش دهید.

برچسب ها: