اگر ورزشکار هستید و قصد سفارش غذا دارید، بخوانید

به این مقاله امتیاز دهید

اگر شما هم ورزش را به صورت حرفه‌ای یا نیمه‌حرفه‌ای دنبال می‌کنید و اهل رستوران رفتن هم هستید، اصلا نگران نباشید! ما چند پیشنهاد غذایی ویژه برای‌تان داریم که هم می‌توانند میل شما به رستوران‌گردی را تامین کنند و هم می‌توانند کمکی برای افزایش حجم عضلانی بدن‌تان، بدون ایجاد بافت چربی اضافی باشند. این پیشنهادها به شرح زیر هستند:
استیک گوشت بدون چربی همراه با سبزیجات بخارپز فراوان سفارش بدهید. گوشت قرمز بدون چربی، پروتئین کافی و خوبی برای ساخت عضلات را تامین می‌کند؛ دیر هضم می‌شود؛ برای مدت طولانی‌تری شما را سیر نگه می‌دارد و در نهایت، جلوی افزایش وزن‌تان را می‌گیرد.
استیک سینه مرغ سفارش بدهید. سینه مرغ، جزو کم‌چرب‌ترین گوشت‌ها است و پروتئین بسیار مرغوبی برای بازسازی عضلات ورزشکاران دارد. بهتر است سینه مرغ تنوری سفارش بدهید تا مطمئن باشید که چربی اضافی به آن افزوده نشده است.
ماهی تنوری سفارش بدهید. ماهی‌های تنوری، حجم بالایی از پروتئین مرغوب و اسیدهای چرب امگا3 را در خود جای داده‌اند و می‌توانند سوخت خوبی برای عضلات شما باشند.
پنیر کوتاژ را فراموش نکنید. اگر به رستوران‌هایی می‌روید که حق انتخاب بین پنیرها را دارید، حتما پنیر کوتاژ که سرشار از پروتئین، کلسیم و ویتامین B12 است را سفارش بدهید تا علاوه بر عضله‌سازی، به ایجاد حس سیری بیشتر و پیشگیری از پرخوری در شما هم کمک کند.
این مطلب توسط سلامتیسم تهیه شده است.

برچسب ها: