برای سلامت پوست‌تان بیشتر ماهی و میگو بخورید

به این مقاله امتیاز دهید

بیشتر ما شنیده‌ایم که مصرف انواع غذاهای دریایی از جمله ماهی و میگو به حفظ سلامت کلی بدن از جمله سلامت پوست کمک می‌کند. اصلا شاید به همین دلیل باشد که ساکنان کشورهای نواحی مدیترانه، مردمانی سالم‌تر، با طول عمر بیشتر و پوستی شاداب‌تر و جوان‌تر هستند. متخصصان، مصرف انواع ماهی‌ها، به خصوص ماهی سالمون و قزل‌آلا و میگو را برای داشتن پوستی زیبا و شاداب توصیه می‌کنند.
روی و اسیدهای چرب امگا3 از جمله مهم‌ترین مواد مغذی موجود در گوشت ماهی هستند که می‌توانند باعث کاهش خشکی پوست و ابتلا به عفونت‌های پوستی و جوش‌های چرکی شوند. عفونت‌های پوستی از جمله عواملی هستند که باعث می‌شوند پوست ما پیرتر از آنچه که هست، نشان داده شود. تحقیقات مختلف ثابت کرده‌اند که گنجاندن خوراکی‌های حاوی امگا3 در برنامه غذایی هفتگی افراد، شانس ابتلا به برخی از بیماری‌های پوستی از جمله اگزما و پسوریازیس را در آنها کاهش می‌دهند و به این ترتیب، پوست‌شان را جوان‌تر نگه می‌دارند.
به علاوه، اسیدهای چرب امگا3 به حفظ سلامت قلب و گردش خون مناسب در بدن هم کمک می‌کنند که اگر همین گردش خون مناسب در زیر پوست هم جریان داشته باشد، یعنی سلامت پوستمان تضمین شده است. بد نیست این را هم بدانید که روی موجود در گوشت ماهی می‌تواند با باکتری‌های عامل ایجاد آکنه بر روی پوست مبارزه و از بروز آکنه‌های مزاحم پوستی پیشگیری کند. ضمن اینکه روی می‌تواند با تولید سلول‌های پوستی جدید و جایگزین کردن آنها با سلول‌های مرده، پوست شاداب‌تر و درخشنده‌تری را هم برایتان به ارمغان بیاورد.
این مطلب توسط سلامتیسم تهیه شده است.

برچسب ها: