صبحانه انگلیسی، ساده و خوشمزه

به این مقاله امتیاز دهید

صبحانه انگلیسی در کشورهای ایرلند و انگلستان یک صبحانه محبوب است. نام دیگر آن «صبحانه کامل» است. صبحانه‌ای ترکیبی از مواد مختلف پرانرژی که می‌تواند نقش اولین وعده روز را تمام و کمال ایفا کند. صبحانه انگلیسی برانچ خوبی هم محسوب می‌شود و به‌راحتی می‌تواند انرژی دو وعده غذایی در روز را به شما بدهد. درست کردن صبحانه انگلیسی ساده است. کافی است بدانید از چه موادی استفاده می‌شود و به سلیقه خودتان این مواد را سرخ یا گریل کنید و در کنار هم بگذارید. پیشنهاد ما برای درست کردن صبحانه انگلیسی این ترتیب است:
مواد لازم:
سوسیس: دو عدد
بیکن: دو تا سه تکه
قارچ: سه تا چهار عدد
گوجه‌فرنگی: دو تا سه حلقه
تخم مرغ: یک عدد بزرگ
نان تست: یک یا دو تکه
طرز تهیه
برای تهیه صبحانه انگلیسی اول قابلمه‌ای بزرگ را روی گاز بگذارید و گاز را روی شعله متوسط بگذارید. روی قابلمه مقدار کمی روغن زیتون بریزید. می‌توانید روغن زیتون را با قلموی آشپزی در سطح قابلمه پخش کنید.
اول سراغ سوسیس‌ها بروید. سوسیس را در سردترین جای قابلمه بگذارید و اجازه بدهید برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه آرام آرام سرخ شود. در طول سرخ شدن هر از چند گاهی سوسیس را بگردانید تا همه طرف آن به خوبی بپزد. بعد از ده دقیقه می‌توانید شعله را زیاد کنید تا بقیه مواد را در بقیه فضای قابلمه بپزید. اگر جا ندارید، ابتدا سوسیس‌ها را سرخ کنید و سپس در بشقابی در فر بگذارید تا گرم بماند.
روی بخش‌های چرب بیکن با چاقو خراش دهید. آن را بر روی قابلمه بگذارید و هر طرفش را ۲ تا ۴ دقیقه سرخ کنید تا به تردی‌ای که مورد نظرتان است برسد. می‌توانید بیکن را هم مثل سوسیس در فر نگه دارید تا گرم بماند.
قارچ‌ها را تمیز کنید و روی آن را نمک و فلفل بپاشید. آن‌ها را در قابلمه بگذارید و روی روغن زیتون ۱ تا ۲ دقیقه سرخ کنید. آن‌ها را بچرخانید و دو دقیقه دیگر نیز سرخ کنید. قارچ‌ها را در حین سرخ شدن زیاد نچرخانید تا آب نیندازد و له نشود.
گوجه را حلقه حلقه کنید و رویش نمک و فلفل بپاشید. هر طرف آن را حدود دو دقیقه سرخ کنید. مواظب باشید گوجه‌ها از شکل نیفتند و زیادی نرم نشوند.
نان را مثلثی ببرید و در یک ظرف دیگر سرخ کنید. کمی روغن زیتون و کره روی قابلمه بریزید و روی شعله متوسط بگذارید. هر طرف نان را حدود دو دقیقه سرخ کنید تا طلایی شود و به تردی مورد نظر شما برسد.
یک نیمرو درست کردن ساده؛ تخم مرغ را روی روغن زیتون و کره بشکنید و وقتی به پختگی مطلوب‌تان رسید آن را از شعله بردارید.
همه مواد را در یک بشقاب بچینید. لوبیای پخته‌شده (خوراک لوبیا) را در مایکروویو گرم کنید و در کاسه‌ای کوچک بریزید. کاسه را در بشقاب بچینید یا کنار آن بگذارید. صبحانه انگلیسی شما آماده است. از خوردن آن در اولین ساعات روز لذت ببرید.

برچسب ها: