بهترین صبحانه‌ها برای زمانی که وقت ندارید

به این مقاله امتیاز دهید

همه ما بارها و بارها شنیده و خوانده‌ایم که فواید خوردن صبحانه یکی دوتا نیست با این حال، خیلی از افراد به بهانه کمبود وقت، دور این وعده اصلی و مهم غذایی را خط می‌کشند. توصیه ما به چنین افرادی این است که به جای حذف صبحانه، سعی کنند تا یک وعده غذایی فوری اما بسیار مغذی را ظرف کمتر از 5 دقیقه برای خود آماده کنند.
یکی از این صبحانه‌های فوری، می‌تواند نان تست سبوس‌داری باشد که روی آن مقداری کره مغزها مانند کره بادام زمینی یا کره پسته مالیده‌اید و روی کره، چند برش موز قرار داده‌اید. این ترکیب، از نظر وجود پروتئین، فیبر، ویتامین‌ها و املاح، بسیار غنی است و می‌تواند انرژی مورد نیاز شما را تامین کند. آماده کردن چنین صبحانه‌ای، کمتر از 3 دقیقه وقت می‌گیرد اما می‌تواند تا زمان ناهار شما را سیر نگه دارد و جلوی ریزه‌خواری و اضافه‌وزن ناشی از آن را بگیرد.
گزینه پیشنهادی بعدی ما، یک تکه نان سبوس‌دار مانند نان سنگک به همراه پنیر، گوجه فرنگی و کمی گردو یا کنجد است. این لقمه فوری هم می‌تواند انرژی مورد نیاز صبحگاهی شما را فراهم کند و به دلیل وجود گوجه فرنگی تازه، حس شادابی بیشتری در ساعت‌های اولیه صبح به شما بدهد و خواب‌تان را بپراند. یک گزینه مطلوب برای افرادی که وقت ندارند و تمایل به صرف صبحانه گرم دارند هم نیمرو است. نیمرو در کمتر از 4 دقیقه آماده می‌شود و اگر همراه با خیار یا گوجه فرنگی و نان سبوس‌دار مصرف شود، می‌تواند با پروتئین و ویتامین‌های بالایی که به بدن‌تان می‌رساند، انرژی و شادابی مورد نیاز صبح شما را تامین کند.
این مطلب توسط سلامتیسم تهیه شده است.

برچسب ها: