طرز تهیه میوه خشک در منزل

به این مقاله امتیاز دهید

میوه‌های خشک میان‌وعده‌های لذیذ و خوش‌خوراکی هستند. می‌توانید سنگینی میوه‌های تازه را در خانه بگذارید و با سبکی و قابل‌حملی میوه‌های خشک، ویتامین‌های موردنیازتان را با خود این طرف و آن طرف ببرید. اگر دنبال گزینه‌ی جدید و خوب برای مهمانی‌ها هستید به میوه‌های خشک فکر کنید. ظرفی پر از تنقلات و رنگ. برداشت و خوردن میوه‌های خشک برای مهمانان ساده است و لازم نیست با تروتازگی و آبدار بودن میوه‌ها کلنجار بروند.
دستورهای غذایی با کمک میوه‌های خشک
میوه‌های خشک را در ماست‌های میوه استفاده کنید و از طعم‌شان لذت ببرید. می‌توانید بگذارید مدتی در ماست میوه بمانند تا نرم‌تر شوند. میوه‌های خشک برای درست کردن ماست و گرانولا هم گزینه‌ی بسیار مناسبی‌اند. با گرانولا مخلوط‌‌شان کنید و تجربه‌ی خوردن ماست و گرانولا را هیجان‌انگیزتر کنید.
از میوه‌های خشک می‌توانید در کیک‌های مختلف استفاده کنید، البته باید نرم باشند تا با رسیدن گرما به‌شان زیادی خشک نشوند یا نسوزند. صبح‌ها در کاسه‌ی کرنفلس و شیر چندتایی میوه‌ی خشک بریزید و طعم جدیدی از صبحانه را تجربه کنید.
از گوجه خشک در غذاها استفاده کنید. کباب، پاستا و سالاد گزینه‌های مناسبی برای استفاده‌ي گوجه خشک هستند. می‌توانید گوجه‌ی خشک را آسیاب کنید و از آن برای خوش‌‌طعم و خوش‌رنگ‌ولعاب شدن غذا استفاده کنید. برای مزه‌ی بهتر از گوجه خشک در یک شیشه پر از روغن زیتون و سبزی‌های معطر نگهداری کنید.
خواص میوه خشک
میوه‌ی خشک اکثر ویتامین‌های موجود در میوه‌ی تازه را دارد هر چند بعضی معتقدند با خشک کردن میوه‌ها، بخشی از ویتامین آن از بین می‌رود. میوه‌های خشک به خاطر از دست رفتن آب و فشرده شدن‌شان نسبت به وزن مساوی از میوه‌های تازه کالری و انرژی بیشتری دارند. بنابراین ماده‌ی غذایی مناسبی برای تامین انرژی ورزشکاران است و بهتر است کسانی که در مورد مصرف زیاد کالری حساس‌اند نسبت به آن آگاه باشند. ضمنا افرادی که باید از شیرینی‌جات پرهیز کنند، باید بدانند روی خیلی از میوه‌های خشک قبل از خشک شدن، آب و شکر ریخته شده است.
نکاتی درباره‌ی درست کردن میوه‌های خشک
میوه‌های خشک را می‌توانید به راحتی در فر و یا با صرف مدت بیشتر روی شوفاژ خشک کنید.
قطر میوه‌ها باید یکسان باشد تا باهم خشک شوند.
می‌توانید میوه‌ها را به صورت مکعبی خرد کنید یا آن‌ها را حلقه حلقه کنید.
معمولا میوه‌های خشک را کمی نرم از فر درمی‌آورند اما اگر دوست داشته باشید می‌توانید بگذارید ترد شوند.
برای عوض نشدن رنگ میوه‌ها می‌توانید رویش شربتی ساخته شده از آب و شکر بریزید.