طرز تهیه پیتزای رژیمی

اگر شما هم به فکر حفظ تناسب اندام و سلامتی خود هستید و جزو طرفدران پیتزا هم محسوب می‌شوید، باید به شما بگوییم که اصلا نگران نباشید. این روزها که تنوع رستوران‌های عرضه‌کننده پیتزا در سطح کشور بسیار زیاد شده است، می‌توانید کاملا بدون دغدغه به رستوران بروید و پیتزای متناسب با رژیم غذایی و وزن خود را سفارش بدهید.
خوشبختانه مدتی می‌شود که برخی رستوران‌ها، از عبارت «پیتزاتو بساز» استفاده می‌کنند و به مشتری اجازه می‌دهند تا خودش براساس سلیقه و رژیم غذایی مورد علاقه‌اش، مواد تشکیل دهنده پیتزا را انتخاب کند. علاوه بر اینکه در این رستوران‌ها شما می‌توانید مواد دلخواه خود برای پیتزای مورد نظرتان را انتخاب کنید، شانس چیدن پیتزا با مواد اولیه سالم‌تر و کم‌کالری‌تر را هم خواهید داشت.
مثلا اگر شما رژیم کاهش وزن دارید، می‌توانید حجم سبزیجات روی پیتزا مانند گوجه‌فرنگی، فلفل دلمه‌ای، زیتون، ذرت، نخودفرنگی، ریحان و حتی در صورت امکان، کدو سبز یا بادمجان را بیشتر کنید، حجم گوشت‌های فرآوری‌شده که کالری بالاتری دارند را کمتر کنید، از سینه مرغ که کالری کمتری دارد به عنوان منبع دریافت پروتئین کمک بگیرید، فقط یک لایه پنیر روی پیتزای خود بکشید و در نهایت، استفاده از انواع فلفل‌های تند و تازه به عنوان خوراکی‌هایی که باعث افزایش سوخت و ساز بدن می‌شوند را فراموش نکنید. در صورت تمایل می‌توانید برای افزایش ارزش تغذیه‌ای این پیتزا و کمک به روند کاهش وزن خود، سیر و پیاز تازه را هم به این پیتزای دست‌ساز اضافه کنید. اگر بتوانید کمی روغن زیتون هم روی تمام مواد اسپری کنید، یک پیتزای کاملا سالم و رژیمی برای خود دست و پا کرده‌اید.
این مطلب توسط سلامتیسم تهیه شده است.

برچسب ها: