مصرف شکلات داغ را در هوای سرد فراموش نکنید

به این مقاله امتیاز دهید

اگر سبک زندگی شما به گونه‌ای است که دوست دارید هفته‌ای یکی دو مرتبه از این روزهای سرد و کوتاه پاییزی را با همسر یا دوست‌تان در یک کافی‌شاپ سپری کنید، بهتر است گزینه‌های سلامت و مناسب فصل را بیشتر و بهتر بشناسید. یکی از این گزینه‌های بسیار جذاب، هات‌چاکلت است که علاوه بر ایجاد حس گرمای مطبوع و عطر دلپذیری که دارد، می‌تواند برای حفظ و ارتقاء سلامتی‌مان هم بسیار مفید باشد.
مصرف شکلات به صورت جامد یا مایع، با رادیکال‌های آزاد در بدن مقابله می‌کند. رادیکال‌های آزاد، جزو عوامل تخریب‌کننده سلول‌ها هستند و اگر ما مصرف منظم محصولاتی مانند هات‌چاکلت را در برنامه غذایی خود داشته باشیم، می‌توانیم این رادیکال‌های آزاد را از بین ببریم و جلوی بروز بسیاری از مشکلات مانند پیری پوست یا تضعیف سیستم ایمنی بدن را بگیریم. شکلات، مخصوصا شکلات تلخ، حاوی مقادیر مناسبی از فلاونوئید است و فلاونوئیدهای موجود در آن می‌توانند باعث کاهش فشار خون شوند. از این رو، مصرف شکلات در فصل‌های سرد سال با تنظیم فشار خون، احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را تاحد قابل توجهی کم می‌کند.
اگر شما یا همراه‌تان مبتلا به دیابت هستید یا علاقه‌ای به نوشیدنِ نوشیدنی‌های شیرین ندارید، اصلا نگران نباشید. از متصدی کافی‌شاپ بخواهید تا هات‌چاکلت شما را بدون شکر و با پودرهای شکلاتی که بالای 70 درصد کاکائو دارند، تهیه کند. هات‌چاکلتی که کم‌شکر باشد، نه تنها قند خون را بالا نمی‌برد، بلکه باعث تنظیم سطح قند خون هم می‌شود و انرژی شما را تا پایان روز در حد مطلوبی نگه می‌دارد. شکلات، مخصوصا اگر داغ و تازه باشد، عملکرد مغز را هم بهبود می‌بخشد و روزهای سرد و کسل‌کننده پاییزی را برای‌مان قابل تحمل می‌کند. بهبود عملکرد مغزی با مصرف شکلات، باعث افزایش انرژی و کاهش افسردگی پاییزی هم می‌شود.
این مطلب توسط سلامتیسم تهیه شده است.

برچسب ها: