نوشیدن آب سبزیجات، برای داشتن پوستی همیشه شاداب

به این مقاله امتیاز دهید

حتما شما هم این روزها در سطح شهر، مغازه‌ها یا رستوران‌های زیادی را دیده‌اید که ترکیب آب سبزیجات مختلفی مانند هویج، کرفس، چغندر یا حتی گوجه‌فرنگی را میکس و سرو می‌کنند. این نوشیدنی باتوجه به سبک زندگی امروز خیلی از ما می‌تواند گزینه مناسبی برای پیشگیری از یبوست یا اضافه‌وزن‌مان باشد. علاوه بر این، آب سبزیجات یک گزینه بسیار عالی برای افرادی است که می‌خواهند در خشکی پاییز و زمستان، سلامت و شادابی پوست خود را حفظ کنند.
استفاده از آب سبزیجات، آب‌رسانی به پوست را تقویت می‌کند و از همین راه می‌تواند چین‌وچروک‌های پوستی را کاهش بدهد. در ضمن، مقدار زیادی از مواد مغذی گیاهی در آب سبزیجات وجود دارند که از پوست در مقابل فرآیند پیری محافظت می‌کنند. مهم‌ترین کارکرد این مواد مغذی گیاهی عبارت‌اند از پیشگیری از آسیب‌های سلولی ناشی از استرس، اشعه ماوراء بنفش و سموم زیست‌محیطی.
ویتامین C موجود در آب سبزیجات نیز به شکل‌گیری کلاژن بیشتر در پوست کمک می‌کند و درخشش پوست را افزایش می‌دهد. به‌علاوه، بسیاری از ترکیبات موجود در آب سبزیجات مانند ضدآفتاب طبیعی عمل می‌کنند و آسیب‌های ناشی از نور خورشید را از بین می‌برند.
محققان در سال‌های اخیر متوجه شده‌اند که مصرف آب سبزیجات حتی می‌تواند زیبایی و جذابیت افراد را هم بیشتر کند. براساس تحقیقات آن‌ها، رنگدانه‌های موجود در سبزیجات می‌توانند گرمای خاصی به پوست بدهند و درنهایت کاری کنند که هر کدام از ما زیباتر به نظر برسیم.
این مطلب توسط سلامتیسم تهیه شده است.
 

برچسب ها: