از نان سبوس‌دار غافل نشوید

به این مقاله امتیاز دهید

یکی از گزینه‌های غذایی بسیار عالی که مصرف آن، همواره مورد تاکید متخصصان تغذیه و گوارش بوده و است، مصرف نان‌های سبوس‌دار یا قهوه‌ای است. خوشبختانه، این روزها بیشتر رستوران‌ها، مخصوصا فست‌فودها، به دلیل تغییر سبک زندگی مردم به تهیه و سرو انواع غذاهای سلامت‌محور روی آورده‌اند. آماده کردن انواع ساندویچ‌ها با نان‌های سبوس‌‌دار، یکی از همین اقدامات است.
این روزها به هر رستوران فست‌فودی که سر بزنید یا بخواهید از آن سفارش بدهید، معمولا دو گزینه‌ی نان سفید و نان سبوس‌دار را پیش روی شما می‌گذارند. پیشنهاد ما به شما این است که اگر به فکر سلامت و تناسب اندام خود هستید، حتما نان سبوس‌دار را به نان سفید ترجیح دهید. نان‌های سبوس‌دار یا قهوه‌ای، از دو منظر می‌توانند برای سلامتی‌مان بسیار مفید باشد. اول اینکه فیبر بالای این نان‌ها با اشباع حجم معده، جلوی پرخوری و ابتلا به اضافه وزن را می‌گیرند و دوم اینکه همین فیبر، با افزایش حرکات دودی روده، جلوی ابتلا به یبوست را هم می‌گیرد. پس اگر از مشکلات گوارشی خاصی مانند تنبلی روده رنج می‌برید، می‌توانید مصرف نان‌های سبوس‌دار را حتما در برنامه غذایی خود داشته باشید.
این بار که تصمیم به سفارش دادن ساندویچ گرفتید، به این نکته هم توجه کنید که اگر نان ساندویچ شما سبوس‌دار باشد، غذا با سرعت کمتری در بدن‌تان هضم و جذب خواهد شد و در نتیجه، احساس گرسنگی هم خیلی دیرتر به سراغ‌تان خواهد آمد. نان‌های سبوس‌دار به دلیل داشتن پروتئین، می‌توانند گزینه خوبی برای افراد گیاه‌خوار هم باشند و تاحدی، پروتئین مورد نیاز بدن آنها را هم تامین کنند؛ مخصوصا اگر حجم مناسبی از مغزها و دانه‌ها هم روی این نان‌ها پاشیده شده باشد!
این مطلب توسط سلامتیسم تهیه شده است.

نظرات کاربران