حضور پر رنگ دو برگر در طرز تهیه دوبل برگر

طرز تهیه دوبل برگر
4.4/5 - (16 امتیاز)

برگر یکی از محبوب‌ترین غذاهای فست فودی در جهان محسوب شده و همیشه با پیتزا در رقابت سخت و تناتنگی قرار دارد. البته در میان تمام ساندویچ‌های برگری، دوبل برگر ذغالی طرفداران بیشتری دارد و ساندویچ جذاب‌تری نیز محسوب می‌شود. از این روی در اینجا قصد داریم که نگاهی به طرز تهیه دوبل برگر خانگی انداخته و مراحل تهیه و آماده سازی آن را مرور کنیم.

پس اگر شما هم قصد دارید تا با یکی از انواع پرطرفدار برگر، یعنی دوبل برگر آشنا شوید، در ادامه همراه ما باشید.

دوبل برگر

تعداد نفرات 2 نفر
زمان آماده سازی  60 دقیقه
زمان تهیه 30 دقیقه
میزان سختی متوسط

دوبل برگر چیست؟

دوبل برگر تفاوت زیادی با برگر ساده ندارد. همچنین دستور تهیه دوبل برگر نیز با دیگر انواع برگر تقریبا مشابه است. اما دوبل برگر چه تفاوتی با برگر ساده دارد؟ تنها فرق دوبل برگر آن است که مقدار گوشت آن دو برابر می‌شود. درنتیجه همان طور که انتظار داریم اندازه برگر حجیم‌تر خواهد شد. البته اگر طرز تهیه رویال برگر را خوانده باشید، حتما می‌دانید که این ساندویچ نیز مانند دوبل برگر حجم گوشت زیادی دارد.

معمولا در طرز تهیه دوبل برگر از نان سه قسمتی استفاده می‌کنند؛ به این شکل که میان دو تکه گوشت برگر، یک لایه نان اضافه قرار گرفته و این باعث می‌شود که فاصله‌ای میان برگرها ایجاد شده و در ضمن ساندویچ نیز حجم بیشتری پیدا کند. البته همیشه این طور نیست و برخی اوقات فاصله بین دو طبقه برگر را با مخلفات چون کاهو، خیارشور و … پر می‌کنند.

دوبل برگر ذغالی

دوبل برگر زغالی

دوبل برگر را به راحتی می‌توان به استفاده از باربیکیو و یا منقل تهیه کرد. مواد اولیه آن نیز به راحتی در دسترس هستند. فقط کافی است با تمام فوت و فن‌های درست کردن یک برگر جذاب آشنا باشید تا نتیجه نهایی آن به اندازه کافی دلچسب و خوشمزه باشد.

مواد اولیه دوبل برگر

مواد اولیه برای تهیه دوبل برگر خانگی، به شرح زیر هستند:

مواد لازم مقدار مورد نیاز
گوشت چرخ کرده 500 گرم
پیاز متوسط 2 عدد
تخم مرغ 1 عدد
پودر سوخاری 2 قاشق غذاخوری
پنیر چدار ورقه‌ای به مقدار کافی
کاهو فرانسوی به مقدار کافی
گوجه فرنگی به مقدار کافی
خیارشور به مقدار کافی
نمک و فلفل به مقدار کافی

طرز تهیه دوبل برگر

طرز تهیه همبرگر دوبل خانگی

در ادامه آموزش قدم به قدم طرز تهیه دوبل برگر مخصوص شرح داده شده است. پس اگر برای اولین بار است که قصد دارید این ساندویچ جذاب را تهیه کنید، این مراحل را با دقت دنبال کرده و مطابق با آن‌ها آماده سازی این ساندویچ خوشمزه فست فودی را انجام دهید.

 • مرحله اول: در مرحله اول باید پیازها را به خوبی رنده کرده و آب آن‌ها را با دقت بگیرید که خشک شوند. دقت داشته باشید که پیازها را با رنده ریز، رنده کنید یا از غذاساز کمک بگیرید.
 • مرحله دوم: حال باید پیازهایی که آماده کردید را به گوشت چرخ کرده اضافه کرده و به آن نمک، ادویه‌های لازم، پودر سوخاری و تخم مرغ را بیفزایید. سپس به خوبی این مواد را با هم ورز دهید تا با هم ترکیب شده و یکدست و یکپارچه شوند. سپس برای چند دقیقه به گوشت استراحت دهید تا آماده شود.
 • مرحله سوم: پس از آن که کمی از ترکیب کردن پیاز و گوشت زمان سپری شد؛ آن را به 5 قسمت تقسیم کنید. حالا می‌خواهیم هر یک از این 5 قسمت را به شکل یک برگر با ضخامت 1 سانتی متر و پهنای 12 سانتی متر دربیاوریم.
 • مرحله چهارم: در این مرحله نوبت به طبخ گوشت می‌رسد. همان طور که گفته شد می‌توان گوشت را به دو روش سرخ شده یا گریل تهیه کرد. برای گریل کردن گوشت باید آن را روی گریل، منقل یا باربیکیو قرار دهید. برای این کار احتیاجی به روغن نیست. اما در صورتی که تمایل داشته باشید گوشت را سرخ کنید، باید مقدار مناسبی روغن را درون تابه بریزید و اجازه دهید که روغن داغ شود. سپس گوشت را درون روغن قرار دهید.

نکته: توجه داشته باشید که در طرز تهیه دوبل برگر پنیری، باید 1 دقیقه قبل از آن که گوشت را از روی حرارت بردارید، یک ورقه پنیر چدار روی آن قرار دهید تا به خوبی آب شود.

درست کردن دوبل برگر
 • مرحله پنجم: حال که گوشت آماده شده، نوبت به مرحله آخر یعنی قرار دادن مواد اولیه درون نان می‌رسد. نان دوبل برگر سه بخشی است. یعنی یک لایه نان اضافه بین دو برگر قرار می‌گیرد. اگر نان سه بخشی پیدا نشد، می‌توانید یک نان برگر حجیم را به سه بخش تقسیم کنید و لایه میانی را بین دو تکه گوشت قرار دهید.
 • مرحله ششم: برای چیدن مخلفات درون نان بهتر است که ابتدا کمی سس روی نان بمالید. سپس برگر اول را روی نان قرار داده و اگر تمایل داشته باشید، می‌توانید روی برگر پیاز کاراملی بریزید. پیاز کاراملی بسیار در طعم و مزه نهایی ساندویچ مؤثر است. سپس نان میانی را روی آن گذاشته و بعد از آن برگر دوم را قرار دهید. حال می‌توانید کاهوی فرانسوی یا ساده، گوجه و خیارشور اسلایس شده را روی آن‌ها بگذارید و سپس نان مرحله آخر را روی این مواد بگذارید.

با دوبل برگر، مزه برگر را بهتر حس می کنید…

همان طور که خواندید طرز تهیه دوبل برگر ذغالی هیچ پیچیدگی خاصی ندارد و به راحتی می‌توان آن را در خانه تهیه کرد. دوبل برگر همراه انواع برگر در منوی فست فودها یا کافه‌ها وجود دارد. قیمت دوبل برگر نیز بستگی به مواد اولیه دارد و در مجموعه‌های مختلف، متفاوت است. اگر به هر دلیلی مایل به تهیه این ساندویچ برگری خوشمزه در منزل نیستید، می‌توانید به راحتی با سفارش غذای آنلاین از اسنپ فود، دوبل برگر خوشمزه و درجه یک را از بهترین رستوران‌های فست فودی منطقه خود سفارش داده و خیلی زود با پیک اسنپ فود، تحویل بگیرید.

سوالات متداول

دوبل برگر جه تفاوتی با برگر ساده دارد؟

تنها فرق دوبل برگر با برگر ساده آن است که مقدار گوشت آن دو برابر می‌شود. میان دو تکه گوشت برگر، یک لایه نان اضافه قرار گرفته و این باعث می‌شود که فاصله‌ای میان برگرها ایجاد شود. برخی اوقات فاصله بین دو طبقه برگر را با مخلفات چون کاهو، خیارشور و … پر می‌کنند.

تنها فرق دوبل برگر با برگر ساده آن است که مقدار گوشت آن دو برابر می‌شود. میان دو تکه گوشت برگر، یک لایه نان اضافه قرار گرفته و این باعث می‌شود که فاصله‌ای میان برگرها ایجاد شود. برخی اوقات فاصله بین دو طبقه برگر را با مخلفات چون کاهو، خیارشور و … پر می‌کنند.

می‌توان گوشت را به دو روش سرخ شده یا گریل تهیه کرد. برای گریل کردن گوشت باید آن را روی گریل، منقل یا باربیکیو قرار دهید. برای این کار احتیاجی به روغن نیست. اما در صورتی که بخواهید گوشت را سرخ کنید، باید مقدار مناسبی روغن را درون تابه بریزید و سپس گوشت را درون روغن قرار دهید.

برای چیدن مخلفات درون نان بهتر است که ابتدا کمی سس روی نان بمالید. سپس برگر اول را روی نان قرار داده و اگر تمایل داشته باشید، می‌توانید روی برگر پیاز کاراملی بریزید. حال می‌توانید کاهو، گوجه و خیارشور اسلایس شده را روی آن‌ها بگذارید و سپس نان مرحله آخر را روی این مواد بگذارید.

نان دوبل برگر سه بخشی است. یعنی یک لایه نان اضافه بین دو برگر قرار می‌گیرد. اگر نان سه بخشی پیدا نشد، می‌توانید یک نان برگر حجیم را به سه بخش تقسیم کنید و لایه میانی را بین دو تکه گوشت قرار دهید.

نظرات کاربران

ramindarvandi
28.آبان.1402

دوبل برگر ذغالی خانگی درست کنی دلی از غذا با دبل برگر دربیاری خیلی خوبه چیز برگر دوبل هم دوست دارم مخصوصا با سس زیاد

  snappfoodadmin
  30.آبان.1402

  سلام طرز تهیه دوبل برگر تفاوت زیادی با برگر ساده ندارد تنها فرق دوبل برگر خانگی اینکه مقدار گوشت دبل برگر دو برابر می‌شود.
  با استفاده از باربیکیو و یا منقل چیز برگر و برگر ذغالی درست کنید