طرز تهیه ژله انار با بادکنک مخصوص شب یلدا

ژله انار با بادکنک
به این مقاله امتیاز دهید

تنوع پذیرایی شب یلدا بسیار زیاد است، اما مثل همیشه، انار، پای ثابت این پذیرایی است. البته اگر می‌خواهید در مدل پذیرایی امسال خود کمی تنوع ایجاد کنید، پیشنهاد ویژه اسنپ فود به شما، درست کردن ژله انار با بادکنک است. یک دسر جذاب و شکیل که در کنار شکلات هندوانه ای و انواع دسرهای شب یلدایی، میز پذیرایی شما را کامل خواهد کرد و باعث تحسین مهمان‌ها خواهد شد. پس با ما همراه باشید تا با هم طرز تهیه ژله به شکل انار را ببینیم:

طرز تهیه ژله به شکل انار
زمان آماده سازی 1 ساعت
زمان تهیه به اندازه‌ای که ژله کاملا ببندد
میزان سختی کم
میزان کالری در هر 100 گرم بیش از 266 کالری

ژله به شکل انارژله به شکل انار

اگر می‌خواهید ژله انار را به شکل خود انار تهیه کرده و مزه‌ دانه‌های آن را زیر دندان‌هایتان حس کنید، این ژله را حتما تهیه کنید. این دسر به مواد اولیه بسیار ساده و کمی احتیاج دارد و با کمی خلاقیت و استفاده از حجم یک بادکنک، می توانید دسری متفاوت و زیبا آماده کنید. در ادامه، مواد لازم و مراحل انجام این کار آمده است:

مواد لازم برای تهیه ژله انار با بادکنک

با توجه به تعداد مهمان‌ها می‌توانید با حفظ نسبت‌ها، مواد اولیه را بیشتر کنید:

مواد لازم مقدار مورد نیاز
دانه های انار به مقدار کافی
بادکنک 1 عدد
ژله انار 1 بسته

مراحل طرز تهیه ژله انار با بادکنک

برای طرز تهیه ژله به شکل انار، مراحل زیر را با دقت انجام دهید. همچنین، پیشنهاد می‌کنیم که در کنار این طرز تهیه، طرز تهیه دسر شب یلدایی به شکل آدم برفی را نیز یاد بگیرید و آدم برفی‌ها را نیز مهمان میز یلدایی‌تان کنید.

  • مرحله اول: چند انار را دانه کنید. سپس داخل یک بادکنک را خوب بشویید و دانه‌ها را در آن بریزید.

نکته: دانه‌های انار باید زیاد باشند تا دسر خوش فرم‌تری داشته باشید.

  • مرحله دوم: یک بسته ژله انار را مطابق دستور آن آماده کنید و پس از اینکه خنک شد، آن را داخل بادکنک بریزید.
  • مرحله سوم: بادکنک را به شکل دایره فرم دهید و سر آن را گره بزنید. سپس به مدت چند ساعت در یخچال بگذارید تا ژله به طور کامل ببندد.
  • مرحله چهارم: پس از اینکه ژله کاملا سفت شد، آن را از یخچال خارج کرده و با نوک یک کارد تیز، به آرامی بادکنک را پاره کرده و ژله انار بادکنکی را بیرون بیاورید.
  • مرحله پنجم: تا اینجای کار، دسر شما آماده است، اما پیشنهاد می‌کنیم برای جلوه بیشتر، یک عدد کاکل انار را روی آن بگذارید و با باقیمانده‌های پوست انار، برش‌هایی به شکل برگ درآورید و اطراف ژله را با آن تزئین کنید.مراحل طرز تهیه ژله انار با بادکنک

شب یلدا، شب پایکوبی ژله های انار با بادکنک

به مواد لازم برای تهیه ژله انار با بادکنک اشاره کردیم  و به صورت مرحله به مرحله نحوه درست کردن آن را توضیح دادیم. این دسر طعم واقعی انار را با طعم ژله آن مخلوط می‌کند و می‌توانید طعم خوش دانه‌های انار را زیر دندان‌هایتان کاملا احساس کنید. بنابراین، مطمئن باشید که اگر این ژله را تهیه کنید، مهمانانتان غافلگیر و شگفت زده خواهند شد. البته، این تنها دسری نیست که می‌توانید برای شب یلدا تهیه کنید، شما می‌توانید نحوه تهیه دیگر دسرها و شکلات‌هایی که بالاتر به آن‌ها اشاره کردیم را نیز یاد بگیرید و یک میز یلدایی فوق‌العاده را برای مهمانانتان آماده کنید.

البته، اگر تمایل دارید که انواع دسرهای یلدایی را تهیه کنید اما فرصت آن را ندارید،، می‌توانید از قسمت سفارش آنلاین شیرینی اسنپ فود کمک بگیرید. با استفاده از این سرویس، دسرهای موردعلاقه شما در مدت زمان کوتاهی به محل آدرس‌تان ارسال خواهد شد.

نظرات کاربران