طرز تهیه موهیتو خانگی با طعم به یاد ماندنی!

طرز تهیه موهیتو خانگی با طعم به یاد ماندنی!
به این مقاله امتیاز دهید

مانند بسیاری از کوکتل های دیگر، کوکتل موهیتو نیز محبوبیت بسیاری در بین مردم جهان دارد. می توان ادعا کرد که موهیتو محبوب ترین کوکتل جهان است. اکنون که به گرم ترین اوقات سال رسیده ایم، نوشیدن یک لیوان از این کوکتل دل‌چسب می تواند روح تازه ای در رگ های ما به جریان بیندازد. البته با توجه به شیوع ویروس کرونا، امکان بیرون رفتن و سفارش آن وجود ندارد.

هرچند اگر هم این امکان وجود داشت، به شما اطمینان می دهیم که طعم و مزه موهیتو خانگی بسیار دل‌چسب تر است. در این مطلب قصد داریم طرز تهیه موهیتو خانگی را با شما در میان بگذاریم. ادامه مطلب را با اسنپ فود همراه باشید.

موهیتو چیست؟

همان طور که اشاره شد، موهیتو یک نوع کوکتل است. به ترکیب بیش از دو نوشیدنی کوکتل گفته می شود. کوکتل امروزه در کشورهای زیادی طرفدار دارد و یکی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان به شمار می رود. کوکتل موهیتو نیز در بین محبوب ترین کوکتل های جهان دسته بندی می شود. آب گازدار، برگ نعناع، لیمو و شکر از جمله اصلی ترین مواد شکیل دهنده کوکتل موهیتو هستند.

موهیتو چیست؟

طرز تهیه موهیتو بسیار ساده است. همین عامل باعث شده که بسیاری افراد به تهیه این نوشیدنی محبوب در منزل اقدام کنند. موهیتو تاریخچه دور و درازی دارد. تاریخچه ای که در ادامه مطلب به صورت کامل به آن خواهیم پرداخت.

قبل از اینکه به سراغ موضوع اصلی برویم به پیشنهاد میکنیم حتما به مقاله بهترین نوشیدنی ها برای صبحانه نیز سری بزنید.

طرز تهیه موهیتو خانگی

طرز تهیه موهیتو بسیار ساده است. مواد اولیه آن نیز اندک و کاملاً در دسترس هستند. برای تهیه کوکتل موهیتو به مواد زیر نیاز خواهید داشت:

  • آب گازدار – نصف فنجان
  • نعنا تازه – 10 الی 15 برگ
  • لیمو ترش تازه – یک عدد
  • شکر – 2 قاشق غذاخوری
  • یخ قالبی – به مقدار دلخواه (حدود یک فنجان)
طرز تهیه موهیتو خانگی

اولین مرحله برای ساخت یک موهیتوی خانگی و معجزه آسا

ابتدا لیمو را به وسیله چاقوی تیز به ورقه های متوسط (حدود 5 میلی متر) تقسیم کنید.

برگ های نعنا را از ساقه آن جدا کرده و به خوبی شستشو دهید.

یک لیوان شیشه ای بزرگ و محکم را آماده کرده و برگ های نعنا را داخل آن بریزید.

طرز تهیه موهیتو – مرحله دوم

چند ورقه از لیموترش و چند برگ نعنا تازه را برای تزئین نگاه دارید.

یک برش از لیمو را نیز به لیوان اضافه کرده و توسط گوشت کوب برقی کاملاً خرد کنید تا ترکیب یکنواختی حاصل شود.

طرز تهیه موهیتو – مرحله دوم

طرز تهیه موهیتو – مرحله سوم

در مرحله بعدی 2 برش دیگر لیمو به همراه شکر را به لیوان اضافه کنید. دوباره توسط گوشت کوب برقی هم بزنید تا همه اجزا به خوبی ترکیب شود. روغن نعنا بیرون آید و لیمو نیز طعم خود را در مخلوط رها کند.

طرز تهیه موهیتو – مرحله چهارم

یخ را به لیوان اضافه کرده و آب گازدار را نیز روی مخلوط بریزید. دقت کنید که میزان یخ باید با سلیقه شما باشد اما بهتر است لیوان را با یخ کاملاً پر کنید.

مخلوط را به خوبی هم زده و اندکی از آن را بچشید. اگر طعم و مزه آن را دوست داشتید، کوکتل موهیتو شما آماده است. ممکن است بنا به سلیقه خودتان بخواهید اندکی شکر دیگر به لیوان اضافه کنید.

آخرین مرحله از طرز تهیه یک موهیتوی جذاب

مرحله نهایی، مرحله تزئین موهیتو است. برگ های نعنا باقیمانده و ورقه های لیموترش را با دلخواه خود تزئین کنید. می توانید یک یا دو ورقه لیمو را داخل لیوان انداخته و یک ورقه را نیز بر روی لبه لیوان بگذارید.

آخرین مرحله از طرز تهیه یک موهیتوی جذاب

برگ های نعنا را نیز به لیوان اضافه کنید تا ترکیب زیبای کوکتل موهیتو شکل بگیرد. از انواع تصاویر موجود در اینترنت از گارنیش (تزئین) موهیتو می توانید الهام بگیرید.

نوش جان موهیتوی شما آماده سرو کردن است.

تاریخچه کوکتل موهیتو

تاریخچه دقیق موهیتو مانند بسیاری از کوکتل های دیگر در تاریخ دفن شده است و نمی توان اطلاعات کاملی از آن به دست آورد. با این وجود می توان در میان نوشته های مختلف سرنخ هایی از پیشینه این کوکتل گوارا پیدا کرد.

فکت: می دانید اسموتی ها هم نوعی نوشیدنی هستند. دعوت می کنیم با اسموتی دتوکس آشنا شوید و طرز تهیه اسموتی دتوکس را یاد بگیرید.

لیمو، نعنا و برده های آفریقایی

کوکتل موهیتو با نعنا و لیمو تهیه می شود. از آنجایی که لیموناد را نیز می توان با لیمو تهیه کرد، لذا بهتر است برای پیدا کردن حقیقت ماجرا سرنخ نعنا را دنبال کنیم.

از قرن 1500 میلادی گرفته تا سری فیلم های جیمز باند در سال 2002 می توان ردپای موهیتو را شناسایی کرد. اکنون نیز این نوشیدنی به یکی از محبوب ترین کوکتل های جهان تبدیل شده است. شک و شبهه و جدل هایی بر سر ریشه اصلی موهیتو وجود دارد اما بسیاری معتقدند که کوکتل موهیتو از شهر هاوانا پایتخت کوبا نشئت گرفته است.

لیمو، نعنا و برده های آفریقایی

هم اکنون این کوکتل تابستانی در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایالات متحده مصرف سرسام آوری دارد. همچنین در کشور زادگاه آن کوبا نیز یکی از پرمصرف ترین نوشیدنی ها در فصل تابستان است.

باور بر این است که برده های آفریقایی که در مزارع نیشکر کوبا مشغول کار بوده اند، موهیتو را اختراع کرده اند. احتمالاً تاکنون حدس زده اید که مواد اولیه این نوشیدنی نیز برای آن‌ها نیشکر و نعنا بوده است.

شروع ماجرا توسط یک غارتگر بدنام

فرانسیس دریک (Francis Drake) دریاسالار و دزد دریایی اهل انگلستان و زمان ملکه الیزابت بود. وی کشتی خود را در هاوانا فرود آورد تا طلای این کشور را غارت کند. تهاجم او موفقیت آمیز نبود اما حاصل آن یک نوشیدنی خوشمزه بود که امروزه به وفور تهیه و نوشیده می شود.

خدمه کشتی او از بیماری های اسهال خونی و اسکوربوت (ناشی از کمبود ویتامین ث) رنج می بردند. بومیان آمریکای جنوبی برای بسیاری از امراض داروهای گیاهی داشتند و داروی تجویزی آن‌ها نیز ترکیبی از برگ نعنا، الکل، لیمو و عصاره نیشکر بود.

امروزه می دانیم که لیمو بخش اصلی دارو و راه حل بیماری بوده است و بقیه اجزا تنها برای بهتر و قابل تحمل کردن طعم نوشیدنی بوده است.

روز جهانی موهیتو

روز جهانی موهیتو

شاید برایتان عجیب باشد اما روزی با عنوان روز جهانی موهیتو نام‌گذاری شده است. همین مسئله نشانی بر محبوبیت بیش از حد این نوشیدنی دارد. 11 جولای هر سال را تحت عنوان روز جهانی موهیتو نام‌گذاری کرده اند. البته شنبه همین هفته که گذشت، روز جهانی موهیتو بود. با این وجود دلیلی برای ناراحتی وجود ندارد؛ چراکه هر روزی که شما هوس موهیتو کنید، همان روز، روز جهانی موهیتو خواهد بود.

شما چه نوشیدنی را بیشتر در فصل گرما دوست دارید؟ آیا با طرز تهیه موهیتو آشنایی داشتید؟ طعم موهیتو شما بهتر است یا آن‌هایی که از بیرون تهیه می کنید؟ شما دوست دارید که کوکتل موهیتو خود را به چه شکلی درست کنید؟ دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

در پایان اگر اهل نوشیدنی های گیاهی هستید به شما یک نوشیدنی گیاهی گرم بی نظیر توصیه می کنیم. مقاله طرز تهیه دمنوش به لیمو را بخوانید تا نحوه ساخت این دمنوش جذاب و آرامشبخش آشنا شوید.