با مصرف چای ماسالا لاغر شوید

1/5 - (1 امتیاز)

سبک زندگی مدرن امروز، بیشتر ما را یکجانشین و کم‌تحرک و چاق کرده است. خیلی از ما هم که چندان حال و حوصله ورزش کردن و رژیم گرفتن نداریم. پس چاره چیست؟ چاره این است که سعی کنیم وقتی به کافه‌های مختلف سر می‌زنیم، غذاها یا خوراکی‌هایی را سفارش بدهیم که کمی متابولیسم‌مان را بالاتر ببرند و به روند کاهش وزن‌مان کمک کنند.
ماسالا چای یا چای ماسالا، یکی از همین خوراکی‌های پیشنهادی است که مصرف مداوم آن به کاهش وزن کمک می‌کند. چای ماسالا از معروف‌ترین انواع چای سنتی و بومی هند است که در بیشتر رستوران‌ها و کافه‌های هندی در خود این کشور و سایر کشورهای جهان سرو می‌شود. خوشبختانه این روزها این چای تند و تیز و خوش‌عطر در بیشتر کافه‌های تهران و سایر شهرهای بزرگ هم پیدا می‌شود و شما می‌توانید به سادگی آن را سفارش دهید و مصرف کنید. ماسالا چای اصلی، ترکیبی از چای سیاه به‌همراه شیر، دارچین، هل، میخک و فلفل سیاه است؛ با این حال، برخی کافه‌ها با سلیقه خود، اقدام به کم و زیاد کردن ترکیبات موجود در در این چای هندی می‌کنند.
بد نیست بدانید که معمولا هندی‌ها این چای را با کشمش یا مویز مصرف می‌کنند. راستی! یادتان باشد که این چای سنتی هندی در منوی برخی از کافه‌ها با نام «چای لاته» هم به چشم می‌خورد. هندی‌ها سالانه 0.701 کیلوگرم در سال، چای مصرف می‌کنند و در رده 43 جهانی برای مصرف چای قرار دارند. مصرف چای ماسالا، مخصوصا بعد از صرف غذا، به افزایش میزان سوخت و ساز بدن و هضم سریع‌تر غذا کمک می‌کند و حس سیری و پری شدید را هم از بین می‌برد.
این مطلب توسط سلامتیسم تهیه شده است.
اگر از علاقه مندان به چای هستید مطالعه مطالب زیر را پیشنهاد می کنیم:

برچسب ها: