دلایلی برای سفارش غذاهای حاوی پنیر موزارلا

به این مقاله امتیاز دهید

اگر سبک زندگی شما هم به گونه‌ای است که وقت کافی برای غذا خوردن ندارید یا ترجیح می‌دهید که همواره انواع فست‌فودها را در لیست سفارش‌های خود داشته باشید، سفارش و مصرف غذاهای حاوی پنیر موزارلا را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
پنیر موزارلا که در انواع پیتزا، لازانیا و گراتن به کار برده می‌شود، بر پایه شیر تولید می‌شود و منبع خوبی برای دریافت نیاسین، ریبوفلاوین، تیامین و ویتامین B6 در بدن است. از آنجایی که ویتامین‌های موجود در این پنیر جزو ویتامین‌های محلول در آب هستند، بنابراین در بدن ذخیره نمی‌شوند و به محض مصرف، نیاز بدن به این گروه از ویتامین‌ها را پاسخ می‌دهند. موزارلا حاوی برخی از ویتامین‌های محلول در چربی مانند ویتامین‌های A، D و E نیز هست که این ویتامین‌ها می‌توانند به رشد استخوان‌ها و جذب بهتر کلسیم در بدن کمک کنند. کلسیم موجود در پنیر موزارلا باعث شده که کارشناسان تغذیه آن را جزو خوراکی‌های مفید برای کودکان و خانم‌های باردار معرفی کنند.
فسفر موجود در این پنیر هم برای استفاده بدن از کلسیم موجود در مواد غذایی بسیار خوب و ضروری است. آهن، کلراید، پتاسیم و سدیم هم جزو دیگر دارایی‌های پنیر موزارلا محسوب می‌شوند. پنیر موزارلا منبع خوبی برای دریافت پروتئین هم به حساب می‌آید و از این رو می‌تواند باعث افزایش انرژی و حفظ ماهیچه‌های بدن شود. همین خاصیت موزارلا باعث می‌شود که ما مصرف آن را به بچه‌ها، به خصوص بچه‌های ورزشکار، توصیه کنیم. پروتئین مرغوب موجود در این محصول باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان، بیماری و حمله‌های قلبی هم می‌شود. فقط حواستان باشد که معمولا پنیر موزارلا از شیر کامل تهیه می‌شود و چربی بالایی دارد، بنابراین اگر رژیم کاهش وزن دارید بهتر است که در مصرف آن احتیاط کنید. اما مخلوط کردن این پنیر با غذای بچه‌های بدغذا، کم‌وزن یا کم‌اشتهایی که جنب‌وجوش زیادی دارند، می‌تواند تا حدی روند افزایش وزن آنها را سرعت ببخشد.
این مطلب توسط سلامتیسم تهیه شده است.

برچسب ها: