طرز تهیه مربای آلبالو خوشمزه و خانگی

طرز تهیه مربا آلبالو
به این مقاله امتیاز دهید

مربای آلبالو یکی از خوشمزه‌ترین مرباهایی است که می‌توانید در کنار صبحانه، برای تزیین و استفاده در شیرینی یا به عنوان ماده‌ی اولیه در درست کردن شربت آلبالو از آن استفاده کنید. اگر شما هم عاشق طعم بی نظیر این مربا هستید و دوست دارید در خانه و به ساده‌ترین روش آن را درست کنید، پیشنهاد می‌کنیم که تا انتهای مقاله و در آمورش گام به گام طرز تهیه مربا البالو خوشمزه با ما همراه باشید.

مربا آلبالو خانگی و خوشمزه

مربا آلبالو خانگی

در این قسمت مواد لازم برای تهیه 3 شیشه مربای آلبالو بیان شده است:

مواد لازم مقدار مورد نیاز
آلبالو 1 کیلوگرم
شکر 1 کیلوگرم
آب لیمو ترش 1 قاشق غذاخوری
وانیل ( اختیاری ) به میزان لازم

ساده ترین آموزش برای تهیه مربای آلبالو

ساده ترین آموزش برای تهیه مربای آلبالو

طرز درست کردن مربای آلبالو چندان سخت نیست و حتی در خانه و با کمترین امکانات می‌توانید آن را درست کنید، در ادامه به آموزش گام به گام آن می‌پردازیم.

  • مرحله‌ی اول: اولین قدم برای درست کردن مربای آلبالو این است که هسته‌ی آلبالو ها را جدا کنیم. برای انجام دادن این کار می‌توانید از دستگاه هسته گیر استفاده کنید که ساده‌ترین روش است یا این کار را با یک خلال دندان انجام دهید. ( حواستان باشد که هسته آلبالوها را دور نریزید! )
  • مرحله‌ی دوم: بعد از این که هسته‌ی آلبالوها را جدا کردید، باید آن ها را در یک قابلمه مناسب بریزید. برای انجام این کار باید یک لایه آلبالو بریزید و یک لایه شکر و در نهایت اجازه می‌دهیم تا آلبالو ها آب بیاندازند.
  • مرحله‌ی سوم: در این روش درست کردن مربا آلبالو به هسته‌های آن نیز احتیاج داریم. در این مرحله باید هسته‌ها را در یک لیوان آب جوش بریزیم و بعد از این که رنگ گرفت، آب جوش را صاف می‌کنیم.
  • مرحله‌ی چهارم: آب آلبالو را به قابلمه اضافه می‌کنیم و در نهایت به مدت 24 ساعت قابلمه را درون یخچال قرار می‌دهیم تا به خوبی آب بیاندازد.
  • مرحله‌ی پنجم: بعد از گدشت 24 ساعت قابلمه را از یخچال خارج می‌کنیم و روی حرارت قرار می‌دهیم تا به جوش بیاید. در حین جوش مقداری کف روی سطح قابلمه جمع می‌ود که باید آن را با قاشق جمع کنید. اگر این کار را انجام ندهید رنگ مربا کدر خواهد شد و نباید انتظار مربای آلبالوی شفافی را داشته باشید.
  • مرحله‌ی ششم: باید زمان 30 دقیقه را برای پخت و غلیظ شدن مربای آلبالو خوشرنگ در نظر بگیرید. اگر زمان بیشتر ایز این شود رنگ مربا تیره می‌شود و کیفیتش افت خواهد کرد.
  • مرحله‌ی هفتم: نکته‌ای که باید بدانید این است که اگر بعد از گذشت زمان 30 دقیقه مربا به غلظت موردنظر نرسیده بود، باید آلبالوها را از قابلمه خارج کنید و اجازه دهید تا تنها شربت آن بپزد.
  • مرحله‌‌ی هشتم: زمانی که حالت کش داری در مایع ایجاد شد، پخت آن تمام شده است. در این مرحله می‌توانید به مربا مقداری وانیل و در صورت تمایل آبلیمو اضافه کنید.
  • مرحله‌ی نهم : اجازه دهید تا به مدت چند ساعت مربا کاملا خنک شود و در نهایت ان را در ظرف شیشه‌ای ریخته و در یخچال نگهداری کنید.

آلبالو و خوشمزه های دیگر تهیه شده با آن

آلبالو

اگر به آلبالو وطعم آن علاقه داشته باشید، می‌توانید علاوه بر مربای خوشمزه آن، ترشی، غذای آلبالو پلو و … را نیز تهیه کنید. در ادامه به طرز تهیه تمام این موارد اشاره شده است:

نحوه درست کردن ترشی آلبالو

این طرز درست کردن ترشی آلبالو بسیار راحت است. شما می‌توانید آلبالو ها را بدون هسته یا با هسته استفاده کنید. باید در یک قابلمه مقداری سرکه بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید و به آن شکر و نمک اضافه کنید و اجازه دهید تا به جوش آید.

آلبالوهای کاملا شسته و خشک شده را در یک ظرف شیشه‌ای ریخته و به ن تخم گشنیز و برگ نعنا اضافه می‌کنیم و مخلوط سرکه‌ی خنک شده را به ان اضافه می‌کنیم. درب شیشه را محکم بسته و به مدت 2 روز در دمای محیط قرار داده و بعد از آن به یخچال منتقل می‌کنیم. ترشی آلبالوی شما آماده است.

طرز تهیه آب آلبالو

برای درست کردن آب البالوی ،در ابتدای کار آلبالوها راشسته و در یک قابلمه می‌ریزیم. روی آن نمک می‌پاشیم و یک لیوان آب اضافه می‌کنیم و می‌گذاریم تا به مدت 15 دقیقه بپزد. بعد از گذشت این زمان آن را خاموش می‌کنیم. بعد از این که خنک شد آن را از صافی رد می‌کنیم. حال می‌توانید آب آلبالوی خوش طعم خود را نوش جان کنید.

درست کردن آلبالو پلو با مربای آلبالو

برای درست کردن آلبالو پلو با مربا، باید ابتدا برنج را به صورت آبکش آماده کنید. بعد از این که برنج شما آماده شد در قابلمه مقداری آب و روغن ریخته و یک لایه برنج می‌ریزیم. بهد از آن یک لایه مربای آلبالو می‌ریزیم و این کار را تا پر شدن قابلمه انجام می‌دهیم و در انتها روی سطح برنج مقداری شهد مربا می‌ریزیم و اجازه می‌دهیم تا برنج بپزد. آلبالو پلوی درست شده با این روش طعم شیرینی خواهد داشت.

سفارش آنلاین آلبالو

اگر شما قصد درست کردن مربای آلبالو را دارید و فرصت خرید رفتن ندارید و یا این که می‌خواهید در سریع‌ترین زمان ممکن به میوه‌ی مورد نظر خود دسترسی داشته باشید و به شما تحویل داده شود. پیشنهاد ما به شما سفارش آنلاین میوه از اسنپ فود است. جایی که با خیال راحت می‌توانید میوه‌ی مورد نظر خود را از نزدیک ترین فروشگاه سفارش دهید و تحویل بگیرید.

نظرات کاربران