انواع اسپرسو را بشناسید

به این مقاله امتیاز دهید

قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان است که طرفداران بسیار زیادی دارد. اسپرسو در حقیقت روشی است که با استفاده از آن دانه های آسیاب شده قهوه را به نوشیدنی ای گوارا و دلچسب تبدیل می کنند. اما نکته ای که برخی به آن توجه نمی کنند تنوع بسیار بالای نوشیدنی هایی است که با استفاده از اسپرسو تهیه می شود. در این مطلب از اسنپ فود قصد داریم انواع اسپرسو را معرفی کنیم و در خصوص هر کدام توضیحاتی بیان کنیم. با ما همراه باشید.

قهوه اسپرسو

قهوه اسپرسو

همان‌طور که گفتیم اسپرسو روشی است که با استفاده از آن قهوه را دم می کنند و به نوشیدنی به دست آمده از این روش نیز اسپرسو می گویند. در این روش میزان مشخصی (معمولاً ۷ تا ۱۴ گرم) قهوه آسیاب شده را درون پرتافیلتر دستگاه اسپرسو می ریزند. دستگاه با استفاده از فشار و آب گرم قهوه را در مدت زمان ۲۰ تا ۳۰ ثانیه فراوری می کند. به قهوه ای که با استفاده از این روش به دست می آید، اسپرسو می گویند.

انواع اسپرسو

نوشیدنی های بسیاری با استفاده از اسپرسو تهیه می شود. مهم ترین این نوشیدنی های عبارتند از:

اسپرسو سینگل

اسپرسو سینگل یکی از انواع اسپرسو است که برای درست کردن آن معمولاً به ۷ گرم پودر قهوه نیاز است. اسپرسو سینگل که به آن تک شات نیز گفته می شود معمولاً حجمی در حدود ۲۵ تا ۳۰ میلی‌لیتر دارد.

اسپرسو دبل

اسپرسو دبل

همان طور که از نام این نوع اسپرسو مشخص است دو برابر سینگل است. به همین دلیل برای تهیه اسپرسو دبل که به آن دوپیو نیز می گویند، به ۱۴ گرم قهوه نیاز دارید. اسپرسو دبل معمولاً حجمی در حدود ۵۰ تا ۶۰ میلی‌لیتر دارد.

ریسترتو سینگل

ریسترتو یا ریسترتو سینگل شباهت بسیار زیادی به اسپرسو تک شات دارد با این تفاوت که حجم ریسترتو کمتر از اسپرسو است و عصاره گیری قهوه در زمان کوتاه تری انجام می شود. برای تهیه ریسترتو سینگل ۷ یا ۸ گرم پودر قهوه را درون پرتافیلتر دستگاه اسپرسو می ریزند و می گذارند تا در زمان ۱۵ الی ۲۰ ثانیه عصاره گیری شود. حجم ریسترتو سینگل معمولاً بین ۱۵ تا ۲۰ میلی‌لیتر است.

ریسترتو دبل

تفاوت ریسترتو سینگل و دبل همانند اسپرسو سینگل و دبل است. یعنی پودر قهوه باید دو برابر شود و همین طور قهوه به دست آمده نیز دو برابر خواهد بود. برای تهیه ریسترتو دبل ۱۴ تا ۱۶ گرم پودر قهوه را درون پرتافیلتر دستگاه اسپرسو می ریزند و پس از ۱۵ تا ۲۰ ثانیه عصاره گیری، ۳۰ تا ۴۰ میلی‌لیتر قهوه ریسترتو دبل آماده سرو می شود.

انواع اسپرسو

آمریکانو

آمریکانو یکی دیگر از انواع اسپرسو است. این قهوه از ترکیب اسپرسو سینگل یا دبل با آب داغ به دست می آید. این قهوه ابتدا در آمریکا بسیار محبوب شد. در این نوع قهوه معمولاً به اسپرسو ۳۰ تا ۲۷۰ میلی‌لیتر آب داغ اضافه می‌کنند. آمریکانو حجم بالا و طعم ملایم تری نسبت به اسپرسو دارد و بسیاری از ایرانیان این نوع اسپرسو را دوست دارند.

لانگ بلک

بسیاری افراد تفاوت لانگ بلک و آمریکانو را نمی‌دانند. قهوه لانگ بلک هم همانند آمریکانو از ترکیب اسپرسو و آب داغ به دست می آید اما تفاوت‌هایی با آمریکانو دارد. برای تهیه آمریکانو، آب داغ را به اسپرسو اضافه می کنند. در حالی که در تهیه لانگ بلک، این اسپرسو است که به آب داغ افزوده می‌شود. به همین دلیل یک لانگ بلک خوب معمولاً کرمای اسپرسو را روی خود خواهد داشت.
برای تهیه لانگ بلک ابتدا باید در کاپ مورد نظر ۸۰ تا ۱۲۰ میلی‌لیتر آب ریخت و سپس یک شات اسپرسو دبل را به آن اضافه کرد.

اسپرسو لانگو

اسپرسو لانگو هم شباهت‌هایی با آمریکانو و لانگ بلک دارد اما طعم آن کاملاً متفاوت است. برای تهیه این نوع اسپرسو باید اجازه داد که آب بیشتری از روی پودر قهوه ای که در پرتافیلتر وجود دارد عبور کند. معمولاً برای تهیه این قهوه به صورت سینگل ۸ و برای تهیه دبل آن به ۱۶ گرم پودر قهوه نیاز است.
در هنگام تهیه اسپرسو لانگو اجازه می دهند که دستگاه اسپرسو در حدود ۱ دقیقه کار کند و آب داغ از پودر قهوه موجود در پرتافیلتر عبور کند. نوشیدنی ای که با استفاده از این روش به دست می آید معمولاً ۹۰ تا ۱۲۰ میلی‌لیتر حجم دارد. توجه داشته باشید که این نوع قهوه را تنها با استفاده از دستگاه اسپرسو می توان تهیه کرد.

موکا

موکا

موکا را می توان یکی از جذاب ترین و خوش طعم ترین نوشیدنی هایی که با استفاده از اسپرسو تهیه می شود دانست. این نوشیدنی در حقیقت از ترکیب اسپرسو، شیر و شکلات تهیه می شود. معمولاً روی این نوشیدنی را با لایه ای از خامه تزئین می کنند تا زیبایی و طعم آن دلچسب تر شود. برای تهیه موکا به یک شات اسپرسو، نصف فنجان شیر، شکلات مایع یا پودر کاکائو و خامه هم زده شده نیاز دارید.

کن پانا

یکی دیگر از انواع اسپرسو، کن پانا است. ترکیب دلچسب اسپرسو با خامه را کن پانا می گویند. برای تهیه کن پانا یک شات اسپرسو سینگل یا دبل و مقداری خامه زده شده نیاز دارید.

افوگاتو

آفوگاتو

آفوگاتو را می توان یکی از متفاوت ترین انواع اسپرسو دانست. آفوگاتو از ترکیب بستنی و اسپرسو به دست می آید که بسیاری به آن قهوه بستنی نیز می گویند. برای تهیه این نوشیدنی یک شات اسپرسو سینگل یا دبل را بر روی بستنی می ریزند.
بستنی مورد استفاده برای آفوگاتو معمولاً بستنی وانیل است اما برخی بنا به سلیقه خود بستنی مورد استفاده در این ترکیب را عوض می کنند تا این نوشیدنی را بیشتر باب میل خود کنند. آفوگاتو با این که نوشیدنی داغی نیست اما در منو کافه ها در میان نوشیدنی های گرم طبقه بندی می شود.

لاته

لاته یا لته یکی دیگر از نوشیدنی های بر پایه اسپرسو است که طرفداران بسیاری دارد. این نوشیدنی از ترکیب قهوه و شیر گرم درست می شود و بسیاری از باریستاهای با سلیقه روی آن را با شیر تزئین می کنند که با آن لاته آرت یا لته آرت گفته می شود.
برای تهیه این قهوه ملایم به یک شات سینگل یا دبل اسپرسو به همراه شیر گرم نیاز داریم. معمولاً در تهیه این نوع قهوه ۳۰ تا ۶۰ میلی‌لیتر قهوه و حدود ۱۵۰ میلی‌لیتر استفاده می شود.

کورتادو

شاید برایتان عجیب باشد اما کورتادو هم از ترکیب شیر و اسپرسو به دست می آید اما مهمترین تفاوتی که با لاته دارد، میزان شیر موجود در آن است. معمولاً برای تهیه کورتادو از ۳۰ میلی‌لیتر اسپرسو و ۳۰ تا ۶۰ میلی‌لیتر شیر استفاده می کنند و همچنین روی این نوع قهوه را با کف شیر تزئین می کنند. پس باید بگوییم که تفاوت دوم کورتادو با لاته استفاده از فوم یا کف شیر روی آن است.

کاپوچینو

کاپوچینو هم یکی دیگر از نوشیدنی های بر پایه اسپرسو است که در آن شیر بخار پز را با اسپرسو ترکیب می کنند. اما باید بدانید که این نوشیدنی با لاته و کورتادو تفاوت دارد. برای تهیه این نوشیدنی باید شیر، فوم شیر و اسپرسو را با نسبت یکسان درون فنجان بریزید. درست کردن کاپوچینو بیشتر از لاته و کورتادو به مهارت نیاز دارد و باید بتوانید فوم شیر مناسبی را به دست آورید.

ماکیاتو

ماکیاتو

ماکیاتو هم یکی دیگر از نوشیدنی های بر پایه اسپرسو و شیر است. تفاوت این نوشیدنی با سایر نوشیدنی های متشکل از شیر و قهوه حجم بیشتر و نحوه تهیه آن است. برای تهیه ماکیاتو ابتدا شیر و فوم شیر را درون کاپ می ریزند و سپس قهوه به آرامی روی این ترکیب ریخته می شود. اگر ماکیاتو به درستی تهیه شود، قهوه میان لایه شیر و فوم قرار می گیرد. حجم این نوشیدنی معمولاً بالای ۳۰۰ میلی‌لیتر است و نسبت به دیگر نوشیدنی های بر پایه اسپرسو حجم بیشتری دارد.

کوبانا

کوبانا یا قهوه کوبایی یکی دیگر از انواع اسپرسو است. این قهوه ابتدا در کوبا تهیه شده و اسم خود را از زادگاه خود دارد. قهوه کوبانا همان اسپرسو است که به آن شکر قهوه ای اضافه شده است. برای تهیه این نوشیدنی ابتدا اسپرسو خود را توسط دستگاه اسپرسو یا موکاپات درست می کنیم. سپس اندکی از آن را در فنجانی جداگانه ریخته و با شکر قهوه به خوبی هم می زنیم تا ترکیبی غلیظ و خامه ای شکل به دست آید. سپس این ترکیب را با باقی اسپرسو ترکیب کرده و سرو می کنیم.

سخن پایانی

در جهان نوشیدنی های بسیار زیادی بر پایه اسپرسو درست می شود. موارد گفته شده در این مطلب تنها بخشی از محبوب ترین و رایج ترین نوشیدنی هایی است که با استفاده از اسپرسو تهیه می شود. بسیاری از کافی شاپ ها برای جذب مشتری بیشتر با تغییراتی طرز تهیه این نوشیدنی ها، نوشیدنی های جدیدی به منو خود اضافه می کنند که برخی از آن‌ها مورد توجه مشتریان قرار می گیرد و برخی برای همیشه به دست فراموشی سپرده می شوند.