بازی رنگ ها در آموزش ژله خرده شیشه

آموزش ژله خرده شیشه
4.3/5 - (3 امتیاز)

یکی از انواع دسرهای ژله‌ای که ظاهری بسیار شیک و مجلسی دارد، ژله خرده شیشه یا ژله موزاییکی است. مزه این ژله هم مانند ظاهر آن، بسیار مطبوع و جذاب است و حقیقتا باعث تحسین هر بیننده‌ای خواهد شد. بنابراین، اجازه دهید بیش از این شما را منتظر نگذاریم و با هم در این مطلب از اسنپ فود، به سراغ آموزش ژله خرده شیشه برویم. در ادامه، جدول مشخصات پخت را خواهیم دید:

ژله خرده شیشه
تعداد نفرات 8 نفر
زمان آماده سازی 30 دقیقه
زمان پخت غذا 5 دقیقه
میزان سختی متوسط
میزان کالری در هر 100 گرم بین 67 تا 72 کالری

آموزش ژله خرده شیشهمواد لازم برای تهیه ژله خرده شیشه

در طرز تهیه ژله ویترینی دیدیم که برای تهیه یک ویترین جذاب از انواع میوه‌های فصلی دلخواه، باید از یک ژله شیشه‌ای شبیه ژله آلوئه ورا استفاده کرد تا برش‌های میوه‌ها کاملا نمایان باشد. در این دستورالعمل هم از همین ژله استفاده می‌کنیم. با این تفاوت که در اینجا، ویترینی از ژله‌های رنگارنگ خواهیم داشت که شبیه خرده شیشه به نظر می‌رسند و می‌توانند یک ظاهر بسیار دیدنی و جذاب ایجاد کنند. در ادامه، مواد لازم و طرز تهیه این دسر شکیل مجلسی را با هم می‌بینیم:

مواد لازم برای تهیه ژله خرده شیشه

این مقدار مواد برای تهیه این دسر برای 8 نفر کافی است و مطابق معمول، با حفظ نسبت‌ها می‌توانید مقدار آن را بیشتر کنید.

مواد لازم مقدار مورد نیاز
ژله آلوئه ورا 2 بسته
پودر ژله (با رنگ ها و طعم ها دلخواه) 3 بسته
بستنی وانیلی آب شده 2 لیوان
آب جوش 3 لیوان
آب سرد 3 لیوان

مراحل طرز تهیه ژله خرده شیشه

در اینجا هم مانند طرز تهیه ژله رولی ، از نیم ساعت پیش، بستنی را از یخچال خارج کنید تا کمی شل شود. سپس، مراحل کار را مطابق شرح زیر پیش ببرید:

  • مرحله اول: 3 بسته پودر ژله با رنگ‌های متفاوت را به صورت جداگانه با 3 لیوان آب جوش مخلوط کرده و داخل شیرجوش با شعله کم حرارت دهید تا ذرات پودر ژله کاملا حل شوند.
  • مرحله دوم: سپس، در هر ظرف 1 لیوان آب سرد بریزید و ظرف‌ها را داخل یخچال بگذارید تا ژله‌ها سفت شوند.

نکته: اگر می‌خواهید ژله‌ها زودتر ببندند و سفت‌تر شوند، به جای 1 لیوان آب سرد، از 3/2 لیوان آب سرد استفاده کنید.ژله خرده شیشه با بستنی

  • مرحله سوم: زمانی که ژله‌ها کاملا بستند، آن‌ها را از یخچال خارج کرده و به صورت مکعب‌های نامنظم برش بزنید.
  • مرحله چهارم: در ظرفی جداگانه، ژله‌های آلوئه ورا را در آب جوش حل کنید و به جای آب سرد، داخل آن 2 لیوان بستنی وانیلی شل شده بریزید.
  • مرحله پنجم: به مرحله پنجم از آموزش ژله خرده شیشه رسیدیم. یک قالب مناسب انتخاب کرده و پس از اینکه کمی آن را نم‌دار کردید، چند ثانیه داخل فریزر بگذارید، تا پس از بستن، ژله راحت‌تر از ظرف بیرون بیاید.
  • مرحله ششم: سپس خرده مکعب‌های ژله‌ای را همراه با کمی از ژله بستنی آلوئه ورا داخل قالب بریزید و توجه داشته باشید که ژله‌های مکعبی کاملا کف قالب را پر کنند.
  • مرحله هفتم: قالب را چند ساعت در یخچال بگذارید تا ژله خودش را بگیرد. سپس، باقیمانده ژله بستنی را روی آن بریزید و دوباره به یخچال منتقل کنید تا ژله خرده شیشه با بستنی، کاملا منسجم شود.

به این ترتیب، ژله خرده شیشه با بستنی وانیلی آماده است و می‌توانید آن را از قالب خارج کرده و در ظرفی مناسب، سرو کنید.

یک روش دیگر برای سرو این دسر زیبا این است که آن را در یک قالب مستطیلی نسبتا بزرگ بریزید و سپس، به صورت مکعب‌های کوچک برش زده و به صورت تک نفره سرو کنید. در این صورت، سرو این دسر راحت‌تر خواهد بود.

ژله خرده شیشه شفافژله خرده شیشه شفاف

اگر دوست دارید ژله خرده شیشه شفاف داشته باشید، در تهیه ژله آلوئه ورا به جای بستنی از آب سرد استفاده کنید. البته در این صورت بهتر است ژله‌های رنگی را به شکل‌های خاص‌تری قالب بزنید تا ظاهر دسر شما زیباتر شود.

ژله خرده شیشه با شیر

در این دستور مایه پایه ژله را به این ترتیب آماده کنید.

150 گرم خامه را با 2 پیمانه شیر مخلوط کرده و در قابلمه‌ای مناسب روی شعله متوسط حرارت دهید تا گرم شوند. سپس، 4/3 پیمانه شکر را به آن اضافه کنید و زمانی که به طور کامل حل شد، در ترکیب حاصل، کمی وانیل بریزید و مخلوط را از روی حرارت بردارید.

پودر ژلاتین را در ظرفی جداگانه با آب سرد مخلوط کنید و پس از آنکه حالت اسفنجی پیدا کرد، آن را به روش بن ماری حرارت دهید تا مایه شفافی ایجاد شود. این مایه را بعد از خنک شدن با مخلوط شیر ترکیب کنید و در محیط آشپزخانه قرار دهید تا کاملا سرد شود.

بقیه مراحل را مانند آموزش ژله خرده شیشه پیش ببرید و در نهایت، ژله قالبی را در ظرفی مناسب سرو کنید.

ژله خرده شیشه، ژله

طرز تهیه ژله خرده شیشه را به صورت مرحله به مرحله و به شکل‌های مختلف برای شما توضیح دادیم. پیشنهاد می‌کنیم حتما این ژله را در تهیه کنید و بر روی میز غذای مهمانی‌تان بچینید. البته، اگر مهمانی در پیش دارید و فرصت تهیه ژله‌های رنگارنگ را ندارید، می‌توانید از سفارش آنلاین شیرینی اسنپ فود کمک بگیرید. به این صورت ژله‌های موردنظر شما در کمترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت به دستتان خواهد رسید.

نظرات کاربران