بهترین شیشلیک تهران را کجا بخوریم؟

بهترین شیشلیک تهران
به این مقاله امتیاز دهید

بهترین شیشلیک تهران را باید از رستوران‌های خاصی بخواهید؛ رستوران‌هایی که در تهران کباب‌های خوب داشته باشند کم نیستند، اما بهترین شیشلیک تهران داستان متفاوتی دارد. شیشلیک در منوی همه‌ی رستوران‌ها دیده نمی‌شود و البته پخت آن تبحر خاصی می‌خواهد. ما در ادامه چهار رستوران را برایتان معرفی کرده‌ایم که بهترین شیشلیک تهران را می‌توانید در آن‌ها پیدا کنید. این رستوران‌ها فضای داخلی خوبی هم دارند، اما می‌توانید برای سفارش این غذا به اسنپ‌فود هم سر بزنید.

شیشلیک چیست؟

شیشلیک نوعی کباب است که عمدتاً آن را از گوشت دنده درست می‌کنند و گوشت‌ها را یکی‌درمیان به دنبه به سیخ می‌کشند و روی آتش زغال می‌پزند؛ البته برخی برای شیشلیک از گوشت راسته یا ران بره هم استفاده می‌کنند. خاستگاه این کباب را می‌توان آسیای میانه تا اروپای مرکزی دانست؛ شما می‌توانید از رستوران‌های قفقاز گرفته تا لهستان سراغ شیشلیک را بگیرید. محبوبیت شیشلیک در بعضی از کشورها آن‌قدر زیاد است که آن را بیشتر نوعی غذای سریع (فست‌فود) می‌دانند؛ یکی از این دسته کشورها لهستان است که در آن شما می‌توانید شیشلیک را از بیشتر رستوران‌ها تهیه کنید.

بنا به توصیه‌ی نجف دریابندری در «کتاب مستطاب آشپزی»، برای تهیه شیشلیک راسته‌ی گوسفند یا ران بره بیات‌شده را به‌اندازه‌ی گردو یا به‌صورت پهن خرد می‌کنند؛ سپس آن را با مقداری دنبه یا چربی دور قلوه گوساله و پیاز و فلفلِ خردکرده یک‌درمیان به سیح می‌کشند. سپس روی آتش زغال می‌پزند. گوجه‌فرنگی کوچک و فلفل سبز هم ممکن است به آن اضافه کنند.

بهترین شیشلیک تهران را در کدام رستوران‌ها سرو می‌کنند؟

شیشلیک شاندیز

شیشلیک شاندیز

رستوران شاندیز جردن VIP

شاندیز جردن یکی از رستوران‌های خوب و معروف تهران است. منوی این رستوران را می‌توان منویی کبابی دانست؛ شما می‌توانید در شاندیز جردن تنوع خوبی از کباب‌های مختلف را با کیفیتی بسیار خوب نوش جان کنید. طبیعتاً‌ این رستوران جزو رستوران‌های شلوغ تهران محسوب می‌شود. علاوه بر همه‌ی این‌ها، یکی از تخصص‌های رستوران شاندیز جردن VIP شیشلیک است. شما با خیال راحت می‌توانید به شاندیز جردن بروید و طعم دلچسب شیشلیک را بچشید.

در منوی پرطرفدار رستوران شاندیز جردن شما می‌توانید علاوه بر خوراک کباب شیشلیک مخصوص، از نوش‌جان‌کردن خوراک ماهیچه‌ی مخصوص هم لذت ببرید. برای سفارش آنلاین از رستوران شادیز جردن VIP می‌توانید به این آدرس بروید:

سفارش از رستوران شاندیز جردن

پیش از سفارش شیشلیک مخصوص از شاندیز جردن بد نیست به نظرهای دیگران هم درباره‌ی غذای این رستوان نگاهی بیندازید:

نظر کاربران Foursquare.com درباره‌ی شاندیز جردن

آدرس رستوران شاندیز جردن از این قرار است: بلوار آفریقا،‌ بلوار صبا، پلاک ۲۴، رستوران شاندیز.

شیشلیک کافه کباب هیوا

شیشلیک کافه کباب هیوا

کافه کباب هیوا

می‌توانید بهترین شیشلیک تهران در کافه کباب هیوا پیدا کنید. کافی است به منوی این متخصص کباب‌زنی نگاهی بیندازید که وسوسه‌ی خوردن شیشلیک و کباب‌های دیگر تکمیل شود. کافه کباب هیوا را در اسنپ‌فود هم می‌توانید پیدا کنید و البته خوردن غذا در فضای رستوران هم خالی از لطف نیست.

در منوی کافه کباب هیوا علاوه بر انواع کباب و البته شیشلیک، می‌توانید به پرطرفدارهای این رستوران هم گوشه‌چشمی داشته باشید: چلو قرمه‌سبزی و زرشک‌پلو با مرغ. با کلیک‌کردن روی لینک زیر می‌توانید منوی کافه کباب هیوا را بررسی کنید:

منوی کافه کباب هیوا

بد نیست به نظرهای دیگران درباره‌ی کافه کباب هیوا هم نگاهی بیندازید:

نظر کاربران Foursquare.com درباره‌ی کافه کباب هیوا

آدرس کافه کباب هیوا از این قرار است:

میدان تجریش، خیابان دربندی، کافه کباب هیوا.

شیشلیک کبابسرای شمرون

شیشلیک کبابسرای شمرون

کبابسرای شمرون

کبابسرای شمرون یکی دیگر از جاهایی است که آن را با شیشلیک‌هایش می‌شناسند. این رستوران فضای داخلی خوبی دارد و قیمت‌های آن مناسب است. از حسن‌های این رستوران این است که شما می‌توانید با سرزدن به اسنپ‌فود شیشلیک خود را از این رستوران سفارش دهید؛ کافی است روی این لینک کلیک کنید:

کبابسرای شمرون در اسنپ‌فود

برای اینکه انتخاب راحت‌تری داشته باشید، بد نیست به نظر دیگران درباره‌ی کبابسرای شمرون هم نگاهی بیندازید:

نظر کاربران Foursquare.com درباره‌ی کبابسرای شمرون

آدرس کبابسرای شمرون از این قرار است:

سر پل تجریش، کبابسرای شمرون.

شیشلیک رستوران اس پی یو

شیشلیک رستوران اس پی یو

رستوران اس پی یو

برخلاف بسیاری از بهترین کبابی‌ها، شاید نام این رستوران چندان تداعی‌کننده شیشلیک نباشد، اما برخلاف اسم، شما می‌توانید بهترین شیشلیک تهران را از رستوران اس پی یو (اسپیو) بخواهید. ازاتفاق این کافه رستوران در منطقه‌ای خوش‌آب‌وهوا قرار گرفته است و اگر شما هم به غذاخوردن در فضای باغ‌رستوران علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً اس پی یو (اسپیو) را امتحان کنید و از غذا و فضای خوبش لذت ببرید.

به‌جز شیشلیک و دیگر کباب‌ها، در منوی این رستوران می‌توانید تنوع خوبی از غذاهای مختلف را پیدا کنید؛ از انواع سوپ‌ها گرفته تا حلیم و میرزاقاسمی و غیره. بد نیست به منوی این رستوران هم نگاهی بیندازید و البته می‌توانید با کلیک‌کردن روی همین لینک، غذای دلخواه خود را از رستوران اس پی یو (اسپیو) سفارش دهید:

منوی رستوران اس پی یو (اسپیو)

نظرهای دیگران درباره این رستوران می‌توانید در این لینک پیدا کنید:

نظر کاربران Foursquare.com درباره‌ی اس یی یو (اسپیو)

آدرس این رستوران از این قرار است:

درکه، میدان درکه، رستوران اس پی یو (اسپیو).

 

 

اگر به انواع کباب علاقه‌مند هستید، شاید خواندن این مطالب هم برایتان جذاب باشد:

رستوران‌های بازار تهران؛ لذیذترین ته‌چین‌ها و کباب‌های تهران را امتحان کنید

کباب کوبیده دربرابر آدانا کباب

کباب‌تایم، سفارش انواع کباب با تخفیف

برخی از بهترین کباب‌های تهران