تارت کره بادام زمینی و مربا؛ دسری فوق العاده جذاب و خوشمزه

به این مقاله امتیاز دهید

طرز تهیه تارت کره بادام زمینی و مربا

تارت‌ها شیرینی یا دسرهای بسیار خوشمزه‌ و پرطرفداری هستند که با توجه به ذائقه افراد به شکل‌های مختلفی قابل تهیه هستند. معمولا خمیر تارت‌ها به صورت یکسان است و می‌توان از انواع مواد میانی برای پرکردن آن‌ها استفاده نمود. به این صورت دست شما برای تهیه شیرینی تارت باز است و می‌توانید هر بار دسری متفاوت برای مهمانی‌ها و دورهمی‌های خود تهیه کنید.

تارت کره بادام زمینی و مربا یکی از خوشمزه‌ترین و جذاب‌ترین دسرهای تهیه شده در دسته تارت‌ها است که در ادامه به بررسی دستور تهیه و آماده سازی آن می‌پردازیم.

طرز تهیه تارت کره بادام زمینی و مربا

مواد لازم برای تارت کره بادام زمینی و مربا

برای تهیه این تارت خوشمزه به مواد اولیه زیر نیاز داریم.

مواد لازم مقدار مورد نیاز
آرد سفید یک و 4/1 پیمانه
جوش شیرین 4/1 قاشق چایخوری
نمک 2/1 قاشق چایخوری
کره 4/1 پیمانه
کره بادام زمینی 4/1 پیمانه
شکر 2/1 پیمانه
شکر قهوه‌ای 2/1 پیمانه
تخم مرغ بزرگ 1 عدد
اسانس وانیل 1 قاشق چایخوری
خامه قنادی پرچرب 2/1 پیمانه
پنیر خامه‌ای 85 گرم
شکر 4/1 پیمانه
کره بادام زمینی 2/1 پیمانه
مربا 1 پیمانه
بادام زمینی خرد شده به میزان دلخواه

طرز تهیه خمیر تارت

این شیرینی لذیذ و خوشمزه با کمی کره بادام زمینی و مربا تهیه می‌شود. برای مربای آن می‌توانید به صورت دلخواه از هر نوع مربایی استفاده کنید. تهیه آن بسیار ساده است و می‌توانید به کمک خمیر تارت آماده نیز آن را تهیه کنید. در صورت نداشتن قالب تارت می‌توانید از قالب کاپ کیک نیز برای تهیه آن استفاده کنید.

در مرحله اول باید خمیر تارت را آماده کنید. در ابتدا کره را به همراه نیمی از شکر هم بزنید تا به خوبی مخلوط شوند. برای این کار می‌توانید از همزن با سرعت متوسط استفاده کنید. این کار را با همزن به مدت 2 تا 3 دقیقه انجام دهید. می‌توانید از همزن‌های دستی یا غذاساز نیز استفاده کنید.

پس از مخلوط شدن مواد تخم مرغ را به همراه وانیل به آن اضافه کرده و مجددا هم بزنید تا کاملا یکدست شوند. در نهایت مخلوط آرد را به آن اضافه کنید. مخلوط آرد شامل آرد، جوش شیرین و نمک است که به خوبی ترکیب شده و چندین بار الک کرده‌اید.

می‌توانید از قالب تارت یا قالب کاپ کیک برای این منظور استفاده کنید. قالب را کمی چرب کرده و خمیر را کف آن پهن کنید. به کمک قاشق آن را کاملا صاف و یکدست کنید. فر را روشن کرده و بر روی دمای 175 درجه سانتی گراد قرار دهید. قالب باید برای مدت 10 تا 12 دقیقه درون فر باقی بماند. زمانی که رنگ تارت‌ها قهوه‌ای روشن شود، پخته شده و آماده سرو هستند.

می‌توانید خمیر را به سادگی کف قالب‌های کاپ کیک قرار داده و پس از پخت به کمک کف لیوان آن‌ها را کمی گود کنید. سپس اجازه دهید خنک شده و پس از 10 دقیقه از قالب خارج کنید.

مواد لازم و روش تهیه تارت کره بادام زمینی و مربا، دسری فوق العاده خوشمزه و جذاب

طرز تهیه موس کره بادام زمینی

در مرحله بعد باید مواد میانی تارت کره بادام زمینی و مربا را تهیه کنید. برای این کار ابتدا خامه را با همزن به خوبی بزنید تا کاملا فرم گرفته و آماده شود. در ظرفی دیگر پنیر خامه‌ای را به همراه 4/1 پیمانه شکر مخلوط کنید. از همزن برای این کار استفاده کنید تا مواد به خوبی با یکدیگر ترکیب شده و کاملا نرم شوند. حال کره بادام زمینی را به مخلوط اضافه کنید تا به خوبی مخلوط شوند. در نهایت زمان اضافه کردن خامه فرم گرفته است. خامه را طی دو تا سه مرحله به مواد اضافه کرده و به خوبی هم بزنید.

مربای مورد استفاده برای تهیه این تارت باید کاملا غلیظ باشد. اگر مربای شما روان است و غلظت لازم را ندارد، آن را بر روی حرارت قرار دهید و مرتب هم بزنید تا غلیظ شود. پس از آن باید خمیر تارت را با مواد تهیه شده پر کنید. برای این کار ابتدا کف تارت‌ها را کمی مربا ریخته و در یخچال قرار دهید تا به مدت حدود 20 دقیقه بماند.

سپس آن را خارج کرده و مقداری موس کره بادام زمینی بریزید. پس از ریختن موس، تارت‌ها باید به مدت 2 ساعت درون یخچال بمانند. برای ریختن موس می‌توانید از قیف استفاده کرده تا مواد به خوبی و به صورت یکدست در خمیر ریخته شوند. در نهایت نیز با مقداری مربا و بادام زمینی خرد شده آن‌ها را تزئین کرده و نوش جان کنید.

این دسر تقریبا برای ده نفر کافی است و در مدت زمان کمی خدود یک ساعت آماده است. در نهایت پس از استراحت می‌توانید نوش جان کنید. ماندگاری بالایی نیز دارد و می‌توانید چند روز قبل از مهمانی‌ آن را تهیه کنید.

میزان کالری در هر 100 گرم 260 کالری
زمان آماده سازی 30 دقیقه
زمان لازم برای پخت 20 دقیقه
تعداد نفرات 10 نفر

 

طرز تهیه تارت کره بادام زمینی و مربا با استفاده از بیسکوئیت

روش دیگری که برای تهیه این تارت خوشمزه و جذاب وجود دارد استفاده از بسکوئیت‌های آماده است تا تارتی فوق العاده خوشمزه و جذاب و شکلاتی داشته باشید. مواد لازم برای تهیه این تارت خوشمزه و متفاوت به مواد اولیه زیر نیاز دارید.

مواد لازم مقدار مورد نیاز
بیسکوییت شکلاتی خرد شده 2 پیمانه
کره آب شده 4 قاشق غذاخوری
نمک به مقدار لازم
پنیر خامه‌ای نرم شده 230 گرم
کره بادام زمینی 1 پیمانه
خامه 1 پیمانه
شکر 2 پیمانه
وانیل 1 قاشق چای خوری
خامه صبحانه یک و نیم پیمانه
عسل 5 قاشق غذاخوری

 

تارت کره بادام زمینی و مربا بیسکوئیتی با بیسکوئیت آماده تهیه می‌شود

طرز تهیه تارت کره بادام زمینی و مربا بیسکوئیتی

ابتدا کره را روی بخار کتری یا درون مایکروویو قرار دهید تا آب شود. بیسکوییت‌ها را به کمک گوشت کوب یا خرد کن به خوبی ریز کنید تا پودر شوند. کره ذوب شده را در دمای محیط قرار دهید تا خنک شود، سپس به بیسکوئیت‌های خرد شده اضافه کنید. برای تهیه این تارت می‌توانید از قالب کمربندی استفاده کنید. اگر قالب کاپ کیک دارید، می‌توانید کف آن کپسول‌های کاغذی قرار داده و از مواد درون آن بریزید. با قاشق به خوبی صاف کرده و فشرده کنید.

پنیر خامه‌ای را به همراه کره بادام زمینی به همزن هم بزنید تا به خوبی مخلوط شوند. 2 قاشق خامه، شکر و وانیل به آن اضافه کنید و دوباهر هم بزنید. مابقی خامه را در ظرف دیگری به خوبی هم بزنید تا کاملا فرم بگیرد. خامه فرم گرفته را به مخلوط بادام زمینی اضافه کنید و روی بیسکوییت‌ها بریزید. با قاشق کاملا پهن و صاف کنید، سپس قالب‌ها را درون یخچال قرار دهید.

در مرحله نهایی باید مواد رویی را تهیه کنید. خامه را به همراه نمک و عسل در ظرفی بریزید و با همزن هم بزنید تا خامه کاملا فرم بگیرد. خامه فرم گرفته باید شکلی شبیه به قله داشته باشد. سپس مواد را در قالب ریخته و صاف می‌کنیم. این تارت برای مدت زمان 4 ساعت باید در یخچال بماند تا آماده شود. از خامه قنادی نیز می‌توانید به جای خامه صبحانه و عسل استفاده کنید. تارت شما آماده است، نوش جان کنید.

طرز تهیه تارت تویکس کارامل شکلات را نیز می‌توانید از بلاگ اسنپ فود مطالعه کنید.

سخن آخر

در این مقاله با دستور تهیه تارت کره بادام زمینی و مربا آشنا شدید. تهیه شیرینی و دسر بسیار لذت بخش است و می‌توانید با دستورات ساده دسرهایی بی نظیر برای مهمانی‌ها و دورهمی‌های خود تهیه کنید. اگر وقت کافی برای تهیه دسر و شیرینی ندارید می‌توانید با سفارش آنلاین شیرینی از اسنپ فود، انواع مختلفی از دسرها، کیک و شیرینی و … را برای مهمانی‌ها و دورهمی‌های خود تیهه کرده و از آن‌ها لذت ببرید. اسنپ فود بهترین و باکیفیت‌ترین دسرها و شیرینی‌ها را در زمان کم به دست شما می‌رساند.

نظرات کاربران