طرز تهیه نان ترتیلا و سفری مهیج به مکزیک

طرز تهیه نان ترتیلا
به این مقاله امتیاز دهید

طرز تهیه نان ترتیلا یک روش پخت به شدت راحت و سریع است. نان ترتیلا ارمغانی از مکزیک است که می‌توان آن را برای تهیه غذاهای خوشمزه‌ای مانند تاکو و همچنین چیپس ترتیلا مورد استفاده قرار داد. در بیشتر کشورها این نان به صورت آماده و صنعتی در فروشگاه‌های بزرگ به فروش می‌رسد اما اگر دسترسی به آن برای شما راحت نبود، به سرعت می‌توانید در منزل این نان را آماده کنید. تهیه مواد اولیه و آماده کردن آنها هیچ پروسه سختی ندارد و ما در ادامه قرار است شما را با آماده سازی و طبخ این نان پرطرفدار آشنا کنیم.

نان ترتیلا
تعداد نفرات 3 نفر
زمان آماده سازی 30 دقیقه
زمان پخت غذا 45 دقیقه
میزان سختی متوسط
کالری در هر عدد نان ترتیلا 115 کیلو کالری

نان ترتیلا مکزیکیطرز تهیه نان ترتیلا مکزیکی

موارد مصرف نان ترتیلا زیاد است و شما برای فینگر فودهای سریع و لذیذ هم می‌توانید از این نان استفاده کنید. تهیه آن به هیچ عنوان سخت نیست و با مواد اولیه دم دستی و آسانی، حاضر خواهد شد. از لحاظ ظاهر شبیه به نان بازاری مرسوم در نانوایی‌های ما بوده و تنها تفاوت آن اندازه کوچک این نان در مقایسه با نان بازاری است.

مواد لازم برای تهیه نان ترتیلا

در ادامه مواد اولیه طرز تهیه نان ترتیلا را برای شما قید می‌کنیم که با مواد اولیه طرز تهیه نان همبرگر و اکثر نان‌ها هیچ تفاوتی ندارد.

مواد اولیه مقدار مورد نیاز
روغن یک سوم پیمانه
بکینگ پودر نصف قاشق چایخوری
آرد 3 پیمانه
نمک 1 قاشق چای خوری
آب گرم 1 پیمانه

طرز تهیه نان ترتیلا مکزیکی

در تهیه نان ترتیلا همانند طرز تهیه نان تست ، شما به روغن، آب و نمک و البته کمی بکینگ پودر که به نان شما قوام و حجم دهد، احتیاج خواهید داشت. این نان را در چند مرحله آسان و کوتاه می‌توانید تهیه کنید و در آماده سازی و پخت آن با هیچ محدودیتی روبرو نخواهید بود. در ادامه با نحوه درست کردن نان ترتیلا به صورت گام به گام و مرحله به مرحله با شما همراه هستیم.

  • مرحله اول: در مرحله اول از طرز تهیه ترتیلا ابتدا باید نمک و آرد و بکینگ پودر را در یک کاسه با حجم مناسب ریخته و آنها را به خوبی با هم مخلوط کنید.
  • مرحله دوم: در میانه ظرف آرد گودالی درست کرده و روغن را در این گودال بریزید. سپس از اطراف گودال آرد، مواد را درون روغن ریخته و آنها را با دست به خوبی با هم مخلوط کنید. در نهایت شما باید با خمیری که بافتی خورد نانی دارد روبرو شوید.
  • مرحله سوم: در گام بعد به صورت مرحله به مرحله آب گرم را به خمیر خود اضافه کنید و تمام مواد را به خوبی با آب گرم مخلوط کنید. پیشنهاد ما این است که حتماً از آرد نانوایی استفاده کنید.
  • مرحله چهارم: در مرحله بعد از طرز تهیه نان ترتیلا مواد را به خوبی با هم ورز دهید تا زمانی که خمیر حاضر شده به دستان شما نچسبد. این خمیر اصلا لطافت ندارد. در ادامه اگر لازم بود می‌توانید از میزان آرد بیشتری استفاده کنید.
  • مرحله پنجم: بعد از آن یک کاسه را چرب کرده و خمیر را در آن قرار دهید و روی کاسه را با نایلون بپوشانید. اجازه دهید که این خمیر پوشانده شده در یک مکان گرم به مدت زمان 1 ساعت استراحت کند. این عمل باعث می‌شود تا حجم خمیر شما افزایش پیدا کند.طرز تهیه ترتیلا
  • مرحله ششم: بعد از استراحت کردن خمیر و زیاد شدن حجم آن، خمیر را به ۱۰ قسمت مساوی تقسیم کرده و در یک سینی قرار دهید.
  • مرحله هفتم: بر روی سطح کار آشپزخانه یا میز کار، آرد پاشیده و هر کدام از خمیرها را با استفاده از وردنه به قطر ۱۰ سانتیمتر به خوبی باز و پهن کنید.
  • مرحله هشتم: در ادامه یک ماهیتابه را بر روی حرارت قرار دهید. بعد از اینکه ماهیتابه شما به خوبی داغ شد، خمیرها را درون تابه گذاشته و صبر کنید تا خمیر خوب حباب بزند.
  • مرحله نهم: بعد از اینکه خمیر شما شروع به حباب زدن کرد یعنی نان ترتیلا به خوبی برشته و پخته شده است. پس آن را برگردانید تا طرف دیگر آن نیز به خوبی پخته شود. در ادامه تمام خمیرها را به این صورت به نان ترتیلا تبدیل کنید. در آخر فراموش نکنید که نان‌های آماده شده را در بین یک پارچه نخی و سبک قرار دهید تا خشک نشده و نرم باقی بمانند.

نکته مهم در مورد نان ترتیلا

نکته مهمی که در طرز تهیه ترتیلا وجود دارد این است که این نان در رسپی اصلی و مکزیکی خود با آرد ذرت مخصوص مکزیک تهیه خواهد شد و چون ما به این آرد دسترسی نداریم، آرد گندم را جایگزین آرد ذرت خواهیم کرد. ناگفته نماند که آرد ذرت معمولی که در فروشگاه‌های ما به فروش می‌رسد اصلاً مناسب تهیه این نان نیست.

ترتیلا، یک نان متفاوت با طعم متفاوت

در این مطلب برای شما طرز تهیه نان ترتیلا را شرح دادیم. این نان یک دستور تهیه و دستور پخت راحت دارد که به شما اجازه می‌دهد تا آن را در منزل به آسانی تهیه کنید. برای تهیه کردن نان ترتیلا نیازی به فر وجود ندارد و به راحتی این امکان فراهم است تا آن را با یک تابه کوچک و حرارت گاز آماده کرده و نوش جان کنید. در نهایت با همین مواد اولیه و در دسترس قادر خواهید بود تا خود و مهمانانتان را با یک فینگر فود ترتیلایی غافلگیر کنید. البته، اگر فکر می‌کنید که زمان یا حوصله تهیه این نان را ندارید، از سفارش آنلاین نان اسنپ فود استفاده کنید. با سفارش نان از اسنپ فود، نان موردنظر شما باکیفیت خوب و در کمترین زمان ممکن به دستتان خواهد رسید.

نظرات کاربران