انواع نان های رایج در ترکیه (+طرز پخت)

انواع نان های رایج در ترکیه (+طرز پخت)
به این مقاله امتیاز دهید

در شهرهای مختلف ترکیه متفاوت ترین و لذیذترین نان ها طبخ می شود. فرهنگ کشور ترکیه به فرهنگ ایران بسیار نزدیک بوده، به همین سبب در بسیاری از موارد نظیر تغذیه، سلیقه های دو کشور شباهت زیادی با هم دارند. یکی از این موارد که در فرهنگ ایران و ترکیه دیده می شود، استفاده از نان در وعده های غذایی به ویژه در وعده صبحانه است. مردم در کشور ترکیه معتقدند که وعده هایی غذایی مخصوصاً وعده غذایی صبحانه که برای مردم ترکیه بسیار وعده غذایی مهمی است، بدون نان کامل نبوده و باید انواع نان در سفره های آنها باشد. بنابراین در فرهنگ غذایی ترکیه، انواع نان در تمام وعده های غذایی جایگاه خاصی دارند. در این مقاله شما را با انواع نان های ترکیه آشنا خواهیم کرد. همچنین با آشنایی با نان های خوشمزه و محبوب ترکیه، در سفر به شهرهای مختلف این کشور، نان های خوش عطر و طعم آنها را امتحان کرده و لذت ببرید.

انواع نان های ترکیه

روش های طبخ انواع نان های رایج در ترکیه

در ترکیه نان های سنتی به دو صورت تهیه می شوند که در ادامه مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد.

  • نان های تهیه شده با استفاده از مخمر که این نان ها مقداری پفدار و حجیم هستند.
  • دسته دوم، نان هایی که بدون مخمر طبخ شده و مسطح و نازک هستند.

خمیر نان های مختلف در ترکیه از آرد گندم، جو و دانه هایی نظیر کنجد و سیاه دانه تهیه می شوند. سپس این خمیرها را با استفاده از وردنه به ضخامت و اندازه مناسب با توجه به نوع نان، پهن کرده و در قالب فر قرار می دهند تا پخته شوند. اکثر نان های سنتی و رایج در ترکیه روی سینی گرد و فلزی به نام ساج طبخ می شوند. به این صورت که خمیر نان را با استفاده از وردنه نازک می کنند. سپس خمیر را روی ساج پهن کرده و روی آتش یا ذغال قرار داده تا نان ها به خوبی پخته شوند. استفاده از تنور سنتی نیز یکی دیگر از روش ها برای پخت نان های سنتی در ترکیه است. از تنور ترکی یا سنتی که با استفاده از هیزم کار می کند، اکثراً برای پخت نان در روستاها استفاده می شود.

انواع نان های ترکیه

معروف ترین و خوشمزه ترین نان های ترکیه عبارتند از:

نان سیمیت Simit یکی از انواع نان های ترکیه

نان سیمیت یکی از نان های رایج در ترکیه بوده که طرفداران زیادی دارد. نان خوش طعم و خوشمزه سیمیت را در شهرهای مختلف ترکیه می توان در کنار خیابان ها، دکه ها و مغازه ها تهیه کرد. نان سیمیت را نیز به صورت ساده و کنجد دار، همراه با شکلات و پنیر سرو می کنند. نانی ترد و بی نظیر که در سفر به ترکیه حتماً باید امتحان کنید.

پیده سوجوک

نان خوشمزه و متفاوت پیده Pide

نان پیده در ترکیه به پیتزای ترکی معروف بوده و از محبوب ترین و مشهورترین نان های رایج در ترکیه است. نان پیده از موادی نظیر آرد گندم، چاودار و آرد ذرت تهیه می شود. برای تهیه پیده از موادی نظیر گوشت، سبزیجات مختلف، سیب زمینی، تخم مرغ، مرغ پخته شده، پنیر و سوجوک استفاده می شود. به این صورت که این مواد را روی خمیر پیده قرار داده و در فر به مدت 30 دقیقه پخته می شود.

نان فرانکلا francala

این نان هم مانند سایر انواع نان های ترکیه طعمی بی نظیر داشته و از محبوب ترین نان ها در این کشور محسوب می شود. نان فرانکلا از آرد سفید تهیه شده و به صورت مستطیل شکل بوده و به شکل ورقه ای برش داده می شود. نوع دیگر از نان فرانکلا که در ترکیه طبخ می شود، کپکلی نام دارد.

نان گزلمه Gözleme

یکی دیگر از نان های فوق العاده خوشمزه و مشهور ترکیه، نان گزلمه است. این نان در ترکیه به پنکیک ترکی نیز معروف است. نان گزلمه به صورت لایه های نازک خمیر روی هم قرار گرفته و پخته می شود. در بین لایه های نازک نان گزلمه از مواد شیرین یا مواد نمک دار به سلیقه مشتریان استفاده می شود. این نان خوشمزه در وعده صبحانه در کنار یک فنجان قهوه ترک، طعم فوق العاده ای دارد.

نان پفکی

نان بازلمه Bazlama یکی دیگر از انواع نان های رایج در ترکیه

نان بازلمه، نانی به شکل گرد، مسطحی، به رنگ زرد و کرم است که این نوع نان خوش عطر و طعم روی ساج یا تنور سنتی طبخ می شود. نان بازلمه یکی از خوشمزه ترین و مشهورترین نان های رایج در ترکیه است.

نان یوفکا Yufka

یکی دیگر از رایج ترین و معروف ترین نان های ترکیه، نان یوفکا بوده که شبیه نان لواش است. قدمت طبخ نان یوفکا در ترکیه بیش از 1300 سال بوده که امروزه یکی از محبوب ترین نان ها در شهرهای مختلف ترکیه نظیر استانبول و آنکارا محسوب می شود. نان یوفکا را از موادی نظیر آرد گندم، آب و نمک تهیه می کنند. روش طبخ نان یوفکا به این گونه است که بعد از آماده کردن خمیر، خمیر نان یوفکا باید به مدت 30 دقیقه استراحت کند تا آماده شود. سپس بعد از آماده شدن خمیر، خمیر را با وردنه به صورت نازک در آورده و در سینی فر قرار داده تا به خوبی پخته و آماده سرو شود. نان یوفکا به صورت نازک، ترد و خشک طبخ می شود، به همین سبب برای مدت طولانی قابل نگهداری است.

نان جو

یکی دیگر از انواع نان های ترکیه، نان بورک Börek

نان بروک یکی دیگر از نان های پرطرفدار برای وعده صبحانه است که در کنار یک لیوان چای، طعم شگفت انگیزی دارد. در لا به لای نان بورک که از خمیر نازک تهیه می شود، موادی نظیر پنیر، گوشت، سیب زمینی یا اسفناج استفاده می کنند. تجربه این نان بی نظیر و خوش عطر و طعم را در سفر به ترکیه به شما پیشنهاد می کنیم.

نان خوشمزه کورگی paskalya çöreği

نازک ترین نان رایج در ترکیه نان کورگی بوده که این نان شیرین است و برای کریسمس در نانوایی های شهرهای مختلف ترکیه پخته می شود. روی نان خوش طعم کورگی را با کندر رومی تزئین کرده و سرو می کنند.

نان بنفش purple bread، از جدیدترین انواع نان های ترکیه

نان بنفش، یکی از جدیدترین انواع نان های رایج در ترکیه محسوب می شود که دارای خواص شگفت انگیزی است. این نان از نظر هضم سالم تر بوده و نسبت به انواع نان های ترکیه، دارای مواد مغذی تری است. نان بنفش را از همه فروشگاه ها و سوپر مارکت های سراسر ترکیه می توان تهیه کرد. همچنین این خوشمزه و مغذی ابتدا توسط یک استاد، در کشور سنگاپور اختراع شد. نان بنفش دارای آرد غنی شده با آنتوسیانین بوده که آنتوسیانین رنگدانه بنفش است و در میوه ها و سبزیجاتی نظیر انگور، هویج بنفش و سیب زمینی شیرین وجود دارد.

پورک پنیری

نان پوآچا Poğaca

نان پوآچا نانی گرد بوده که با موادی نظیر زیتون له شده، انواع پنیر یا شکلات پر و طبخ می شود.

یکی دیگر از انواع نان های ترکیه، نان آچما açma

آچما نیز یکی دیگر از نان های محبوب ترکیه بوده که با ارده و گردو درست می شود و در وعده صبحانه در کنار یک فنجان قهوه یا چای فوق العاده بی نظیر است.

نان پیده معروف در ماه رمضان، Ramazan pidesi

نان پیده رمضان یک نان مخمر سنتی در ترکیه است که به شکل گرد، مسطح و ضخیم تهیه می شود. نان خوشمزه پیده رمضان را با استفاده از موادی مانند آرد، آب، شیر، مخمر، شکر، نمک، کره یا روغن زیتون و تخم مرغ درست می کنند. این نان لذیذ، تنها در ماه رمضان طبخ شده و به دو صورت ساده و تخم مرغی سرو می شود.
پیده پنیری

کلام آخر

بنا بر آنچه در مقاله بیان کردیم، در کشور ترکیه نان های مختلفی به روش های متفاوت طبخ می شوند. علاوه بر نان های خوشمزه و بی نظیری که در قسمت فوق ذکر شد، نان هاى صبحانه، نان گندم کامل، نان جو، جو دوسر، نان ذرت، نان سبوس دار، نان چاودار نیز از دیگر انواع نان هاى ترکیه هستند. همچنین مصرف نان هاى سفید و قهوه اى در ترکیه در حال افزایش است. آیا شما هم این نان های خوش عطر و طعم و لذیذ کشور ترکیه را نوش جان کرده اید؟ خوشحال می شویم تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران