طرز تهیه دسر شاتوت (دسر شاتوت ساده، با خامه، بستنی و …)

طرز تهیه دسر شاتوت
دسته بندی: آموزش آشپزی دسر
1/5 - (1 امتیاز)

طرز تهیه دسر شاتوت بسیار ساده است و این دسر یکی از خوشمزه‌ترین انواع دسر است که می‌توانید آن را درست کنید. اصلی‌ترین ماده برای تهیه این نوع دسر میوه‌ی شاتوت است که سبب ایجاد طعم جدید و متفاوتی در آن خواهد شد. این دسر جدا از طعم خوبی که دارد به واسطه‌ی استفاده از شاتوت، رنگ جذابی نیز دارد و یک انتخاب خوب برای مهمانی‌ها است. همچنین به دلیل داشتن ویتامین c و آهن یک منبع خوب غذایی است.

در این مقاله قرار است به نحوه درست کردن دسر شاتوت به روش‌های مختلف بپردازیم. بنابراین اگر شما نیز دوست دارید تا طرز تهیه این دسر خوشمزه و البته مفید را یاد بگیرید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

دسر شاتوت
تعداد نفرات 4 نفر
زمان آماده سازی 60 تا 90 دقیقه
میزان سختی راحت

دسر خوش رنگ و خوشمزه شاتوتدسر خوش رنگ و خوشمزه شاتوت

دسر شاتوت دسری است که جدای از طعم خوب، رنگ جذابی دارد و رنگ آن می‌تواند مهمانان شما را به وجد بیاورد. این دسر به مواد اولیه خاصی احتیاج ندارد و اگر آرد ذرت، پودر ژلاتین، شاتوت و … داشته باشید، تهیه این دسر راحت خواهد بود. در ادامه به مواد اولیه و طرز تهیه آن اشاره شده است:

مواد لازم برای تهیه دسر شاتوت

در جدول زیر مواد اولیه و لازم برای تهیه دسر شاتوت قید شده است. با این میزان از مواد اولیه شما می‌توانید دسر شاتوت را حداقل برای 4 نفر درست کنید و از طعم جذابی که دارد لذت ببرید.

مواد اولیه مقدار مورد نیاز
آرد ذرت 2 قاشق غذا خوری
نشاسته ذرت 1 قاشق غذا خوری
وانیل نوک قاشق مربا خوری
شکر 4 قاشق غذا خوری
خامه صبحانه 2/1 پیمانه
پودر ژلاتین 1 قاشق مربا خوری
آب 2/1 پیمانه

مواد لازم برای تهیه سس مخصوص دسر شاتوت

دسر شاتوت معمولا با یک سس جذاب و مخصوص به خود سرو می‌شود. این سس طعم جذاب‌تری را در دسر ایجاد می‌کند که در ادامه مواد لازم برای تهیه آن را ذکر کرده‌ایم.

مواد اولیه مقدار مورد نیاز
شاتوت 1 پیمانه
شیر 3 پیمانه
نشاسته ذرت 1 قاشق غذا خوری
شکر 3 قاشق غذا خوری

طرز تهیه دسر شاتوت به صورت مرحله به مرحله

در ادامه به طرز تهیه دسر شاتوت به صورت مرحله به مرحله پرداخته‌ایم. در نظر داشته باشید که درست کردن دسر شاتوت به روش‌های مختلف امکان پذیر است که ما در این مقاله چند روش متنوع و جدید را آموزش می‌دهیم. البته طرز تهیه دسر توت فرنگی که یکی از دسرهای خوشمزه است، به همین روش امکان پذیر است.

 • مرحله اول: اولین قدم برای درست کردن دسر شاتوت این است که یک ظرف مناسب را انتخاب کنید که فضای کافی برای مخلوط کردن تمام مواد را داشته باشد. در ادامه شکر و نشاسته ذرت را به طرف اضافه کنید و به خوبی هم بزنید تا کاملا مخلوط شود.
 • مرحله دوم: شما باید در این مرحله آرد را به ظرف اضافه کنید، اما قبل از این که این کار را انجام دهید باید چندین بار آن را الک کنید تا ناخالصی‌های آن گرفته شود.مراحل طرز تهیه دسر شاتوت
 • مرحله سوم: بعد از اضافه کردن آرد و مخلوط کردن آن با سایر مواد، نوبت به اضافه کردن شیر می‌رسد. دقت داشته باشید که شیر را باید به صورت سرد اضافه کنید و کمی آن را هم بزنید تا با مواد ترکیب شود.
 • مرحله چهارم: حالا باید این ترکیب را روی حرارت ملایم قرار دهید و به صورت دائم هم بزنید تا به یک غلظت مناسب برسد. بعد از این که حالتی شبیه به فرنی ایجاد شد باید آن را از روی حرارت بردارید.
 • مرحله پنجم: در یک ظرف جداگانه وانیل و خامه را با یکدیگر مخلوط کنید و هم بزنید تا کاملا یکدست شود. بعد از این که مخلوط شیر با مواد کمی خنک شد، خامه را نیز به آن اضافه کنید و مجددا هم بزنید. هم زدن مواد باید به صورت مداوم باشد تا مواد سفت نشود و به خوبی ترکیب شود.
 • مرحله ششم: در این مرحله شما باید ژلاتین را آماده کرده و به سایر مواد اضافه کنید. برای انجام این کار در ابتدا ژلاتین را با آب مخلوط کنید و سپس باید آن را روی بخار آب قرار دهید تا به صورت کامل حل شود.
 • مرحله هفتم: در ادامه ژلاتین حل شده را به سایر مواد اضافه کنید و هم بزنید تا مجددا بافت یکدستی ایجاد شود. در نهایت مواد آماده شده را درون ظرف دلخواه ریخته و در یخچال قرار دهید تا خود را بگیرد و سفت شود.
 • مرحله هشتم: در این فاصله می‌توانید به سراغ درست کردن سس دسر شاتوت بروید. برای انجام این کار در ابتدا شاتوت‌ها را له کنید یا آن‌ها را درون میکسر بریزید تا به حالت پوره درآیند.
 • مرحله نهم: در ادامه باید به شاتوت پوره شده، شکر را به همراه نشاسته ذرت اضافه کنید و روی حرارت قرار دهید و کمی هم بزنید تا غلیظ شود. حالا دسر شاتوت را از یخچال خارج کنید و در ظرف دلخواه خود بریزید.
 • مرحله دهم: بعد از ریختن دسر در ظرف روی آن را با سس شاتوت بپوشانید و چند عدد شاتوت نیز قرار دهید. می‌توانید مجددا مقداری از مواد دسر را درون ظرف ریخته و طبق مرحله قبل، لایه‌ها را اضافه کنید تا جایی که ظرف پر شود. دسر شما آماده است و می‌توانید آن را نوش جان کنید.

طرز تهیه دسر شاتوت با بستنیطرز تهیه دسر شاتوت با بستنی

دسر شاتوت به تنهایی طعم جذاب و خوشمزه‌ای دارد و اگر یکبار آن را امتحان کنید قطعا مجذوب طعم آن خواهید شد. اما دسر شاتوت به همراه بستنی نیز ترکیب جذابی است که قطعا آن را دوست خواهید داشت. در ادامه به طرز تهیه دسر شاتوت با بستنی اشاره کرده‌ایم.

 • مرحله اول: تمام مراحل درست کردن دسر شاتوت دقیقا مطابق با آنچه که در بالا گفتیم می‌باشد و تنها تفاوتی که وجود دارد در استفاده از بستنی است.
 • مرحله دوم: شما باید بستنی مورد علاقه خود ( ترجیحا وانیلی ) را خریداری کنید و زمانی که دسر را درون ظرف می‌ریزید. یک لایه از مواد شما باید بستنی باشد. در نهایت آن را در یخچال قرار دهید تا خود را بگیرد و بعد از یک ساعت نوش جان کنید.

طرز تهیه دسر شاتوت به همراه آلبالو

یکی دیگر از انواع دسرهای شاتوتی که می‌توانید تهیه کنید، دسر شاتوت به همراه آلبالو است. برای انجام این کار شما به ژله آلبالو و مقداری میوه آلبالو نیاز دارید و باید به روش زیر عمل کنید.

 • مرحله اول: در ابتدای کار باید ژله آلبالو را مطابق با دستور تهیه روی بسته درست کنید و مواد دسر را به همراه سس را نیز به همان روش گفته شده، آماده کنید.
 • مرحله دوم: بعد از این که مواد دسر آماده شد، باید آن را درون قالب یا ظرف مورد نظر خود ریخته و درون یخچال قرار دهید تا خود را بگیرد. بعد از این که لایه مواد دسر سفت شد باید یک لایه ژله روی آن بریزید و مجددا درون یخچال قرار دهید تا خود را بگیرد.
 • مرحله سوم: بعد از سفت شدن ژله باید مجددا یک لایه از مواد دسر روی آن بریزید و در نهایت روی آن را به همراه میوه آلبالو و شاتوت تزیین کرده و نوش جان کنید.

طرز تهیه دسر شاتوت به همراه ماست و عسلطرز تهیه دسر شاتوت به همراه ماست و عسل

به عنوان آخرین روش برای تهیه دسر شاتوت به تهیه این دسر به کمک ماست و عسل می‌پردازیم. که در بین مواد اولیه گفته شده شما به ماست و عسل نیز نیاز دارید و باید مطابق با روش زیر عمل کنید.

 • مرحله اول: در ابتدای کار شاتوت‌ها را به همراه شکر و آب درون قابلمه بریزید. مواد را روی حرارت ملایم به مدت 15 دقیقه قرار دهید تا با یکدیگر مخلوط شده و شاتوت نیز آب بیندازد و حالت پوره‌ای به خود بگیرد.
 • مرحله دوم: در ادامه ماست و عسل را به همراه مقداری خامه درون مخلوط کن بریزید و به خوبی میکس کنید تا بافت آن یکدست شود. سپس این مواد را از مخلوط کن خارج کرده و مخلوط شاتوت را درون آن بریزید و مجددا به مدت 5 دقیقه میکس کنید.
 • مرحله سوم: در نهایت مخلوط شاتوت پوره شده و ماست و عسل را درون ظرف مورد نظر خود بریزید. روی آن را با پوره‌ی شاتوت تزیین کنید و به مدت 1 ساعت درون یخچال قرار دهید تا خود را بگیرد و سپس نوش جان کنید.

طرز تهیه دسر شاتوت با خامه

ترکیب دسر شاتوت با خامه نیز بسیار جذاب است و می‌توانید آن را نیز درست کرده و امتحان کنید. برای انجام این کار به خامه‌ی قنادی نیاز دارید و باید مطابق به روش‌های گفته شده عمل کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که بین مواد دسر از یک لایه خامه استفاده کنید. اگر دوست داشته باشید می‌توانید روی دسر را نیز به همراه خامه و پوره شاتوت تزیین کنید. در کنار این دسر، طرز تهیه دسر نارگیلی به همراه خامه نیز بسیار جالب است و ارزش یکبار امتحان کردن را دارد. پس وقت را هدر ندهید و بلافاصله نحوه تهیه دسر نارگیلی را نیز مطالعه کنید.

دسر شاتوت، دسری که از خوردن آن سیر نمی شوید…

همانطور که متوجه شدید طرز تهیه دسر شاتوت با روش‌‌های مختلف امکان پذیر است. ما در این مقاله ساده‌ترین روش‌ها را به شما آموزش دادیم که به کمک آن می‌توانید یک دسر خوشمزه را آماده کنید. البته با سفارش آنلاین شیرینی از اسنپ نیز می‌توانید در زمان کوتاهی دسر مورد علاقه‌ی خود را سفارش داده و میل کنید.

نظرات کاربران