طرز تهیه سوپ شیر، یک سوپ خوشمزه و پرطرفدار

طرز تهیه سوپ شیر
5/5 - (1 امتیاز)

این سوپ در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد و در انواع قالب‌ها تهیه و سرو می‌شود. همچنین در طرز تهیه سوپ شیر با مواد مختلفی روبه‌رو می‌شوید که به دلخواه و سلیقه خود می‌توانید این مواد را تغییر دهید یا از تمام آنها به طور همزمان استفاده کنید. توجه داشته باشید درست کردن سوپ شیر با خامه باعث افزایش کالری این سوپ ساده می‌شود. در ادامه با دستور پخت کامل این سوپ آشنا می‌شوید.

سوپ شیر و قارچ
تعداد نفرات 4 نفر
زمان آماده سازی 1 ساعت
زمان پخت غذا 3 ساعت
میزان سختی 2 از 5

سوپ شیر و قارچ، ترکیبی لذیذ و خوشمزهطرز تهیه انواع سوپ

سوپ شیر ساده روش پخت سختی ندارد حتی اگر به این سوپ قارچ و خامه نیز اضافه کنید باز هم روش سختی پیش‌رو نخواهید داشت. البته طرز تهیه انواع سوپ ها بسیار ساده است ولی طرز تهیه سوپ شیر شاید کمی با سایر سوپ ها متفاوت باشد. در ابتدا باید مواد اولیه برای پخت این سوپ را تهیه کنید.

مواد لازم مقدار لازم
سینه مرغ 1 عدد
جو پرک 100 گرم
هویج 1 عدد در سایز متوسط
قارچ 250 گرم
شیر نیم لیتر
آبلیمو 1 قاشق سوپ خوری
پیاز 2 عدد در سایر متوسط
روغن مایع به اندازه دلخواه
جعفری خرد شده 1 قاشق غذاخوری
نمک به اندازه کفی
زردچوبه به مقدار لازم
فلفل سیاه به اندازه کافی

ناگفته نماند سوپ شیر بدون مرغ نیز قابل طبخ است و سوپ شير با جو پرك طعم بهتری دارد و این جو پرک‌ها با ترکیب مرغ مزه خاصی به خود می‌گیرند. مواد لازم برای سوپ قارچ و شیر که در بالا ذکر شد با اطلاعات زیر قابل طبخ خواهند بود.

9 مرحله مهم و کاربردی در طرز تهیه سوپ شیر با قارچ

این سوپ خوشمزه را می‌توان خیلی ساده و طبق مراحل زیر برای پذیرایی از مهمانان خاص خود به عنوان یک پیش غذای لذیذ سرو کرد. مراحل مهم طرز تهیه سوپ شیر را در ادامه مشاهده می‌کنید:

 • مرحله اول: سینه مرغ را با آب، پیاز و نمک بر روی اجاق قرار دهید تا بپزد.
 • مرحله دوم: بعد از پخت کامل سینه مرغ، اجازه دهید کمی خنک شود و سپس آن را ریش ریش کنید.
 • مرحله سوم: پیازها را پوست بگیرید، نگینی خرد کنید، بعد از اینکه روغن مایع را بر روی اجاق قرار دادید و کمی داغ شد، پیازهای خرد شده را در ظرف روغن بریزید. برای رنگ بهتر پیاز کمی زردچوبه به آن اضافه کنید.
 • مرحله چهارم: هویج‌ها را به صورت نگینی خرد کنید. در ادامه جو پرک و هویج‌های خرد شده را به قابلمه پیاز اضافه کنید. در این مرحله باید 2 ساعتی منتظر لعاب انداختن جو پرک بمانید. در طرز تهیه سوپ جو نیز باید همین قدر منتظر باشید.طرز تهیه سوپ قارچ
 • مرحله پنجم: بعد از لعاب انداختن جو پرک، مرغ ریش ریش شده را به همراه شیر به ظرف جو پرک اضافه کنید و حدود 20 دقیقه منتظر بمانید تا شیر به خورد مواد برود.
 • مرحله ششم: قارچ‌ها را به صورت ورقه‌ای ریز کنید، به همراه مقدار کمی روغن بر روی اجاق قرار دهید. برای جلوگیری از سیاه شدن رنگ قارچ، می‌توانید کمی آبلیمو به آن اضافه کنید.
 • مرحله هفتم: بعد از سرخ شدن قارچ‌ها آنها را به قابلمه سوپ خود اضافه کنید.
 • مرحله هشتم: نمک و فلفل را به اندازه دلخواه به قابلمه خود بیفزایید. بعد از اینکه سوپ شما به جوش آمد و کمی غلیظ شد می‌توانید شعله آن را خاموش کنید.
 • مرحله نهم: سوپ آماده شده خود را در ظرف سوپ خوری بریزید و آن را با جعفری خرد شده تزیین کنید.

طرز تهیه سوپ شیر و خامه، پیش غذایی برای کم وزن ها

اگر نگران اضافه وزن نیستید و کالری مواد غذایی مصرفی خود را در طول روز یا هفته حساب نمی‌کنید و از قید و بند وزن‌گیری و چاقی رها هستید، می‌توانید سوپ شیر مجلسی خود را با خامه درست کنید ولی فراموش نکنید اضافه کردن خامه به این سوپ ساده باعث افزایش کالری آن می‌شود.

با اضافه کردن خامه سوپ شیر شما طعمی بسیار لذیذ تر و خوشمزه‌تر خواهد داشت ولی کالری آن نیز افزایش می‌یابد. در طرز تهیه سوپ شیر با خامه باید علاوه بر 9 مرحله ذکر شده در بخش قبلی بعد از اینکه سوپ را از روی اجاق برداشتید، حدود 2 قاشق غذاخوری خامه به آن اضافه کنید.طرز تهیه سوپ مرغ

در ادامه باید سوپ و خامه را به قدری هم بزنید که خامه اضافه شده به سوپ به طور کامل با مواد سوپ قاطی شود. در نهایت سوپ شما آماده سرو کردن خواهد بود. همچنین در طرز تهیه سوپ قارچ با خامه نیز شما می‌توانید به همین روش خامه را به سوپ قارچ خود اضافه کنید و با اینکه از ابتدا خامه را بر روی اجاق قرار دهید.

طرز تهیه سوپ سفید مجلسی

طرز تهیه سوپ سفید مجلسی در واقع همان طرز تهیه سوپ جو با شیر است که شما می‌توانید سوپ جو با شیر و قارچ را نیز امتحان کنید. سوپ شیر ساده را با این سوپ مجلسی اشتباه نگیرید زیرا سوپ جو با شير یکی از سوپ‌های خوشمزه در سراسر جهان است که به روش‌های مختلفی تهیه و سرو می‌شود.

سوپ جو با مرغ و قارچ
تعداد نفرات 4 نفر
زمان آماده سازی 1 ساعت
زمان پخت غذا 3 ساعت
میزان سختی 3 از 5

در طرز تهیه سوپ جو با شیر و قارچ تمرکز اصلی آشپز بر روی تهیه و طبخ درست جو است در حالی که طی مراحل طرز تهیه سوپ شیر با جو پرک، خامه و قارچ آشپز به فکر تهیه یک سوپ سفید با شیر خواهد بود. در ادامه مواد لازم برای این سوپ لذیذ را که مشابه سوپ شیر است برایتان ذکر می‌کنیم.

مواد لازم مقدار لازم
سینه مرغ 100 گرم
جو پوست کنده 1 لیوان
هویج 1 عدد
قارچ 200 گرم
شیر 4 لیوان
پیاز 1 عدد
جعفری 2 قاشق غذاخوری
نمک به اندازه کفی
زردچوبه به مقدار لازم
فلفل سیاه به اندازه کافی

طرز تهیه این سوپ جو خاص تا حدودی نزدیک به طرز تهیه سوپ مرغ است البته که طرز تهیه بیشتر سوپ‌های مشابه یکدیگر خواهد بود و قرار نیست شما کار سخت و خاصی انجام دهید.

8 مرحله کامل مراحل طرز تهیه سوپ جو با مرغ و قارچطرز تهیه سوپ جو

این سوپ خاص و مجلسی را می‌توان برای پذیرایی از مهمانان خود تهیه و به عنوان یک پیش غذای بسیار لذیذ و خوشمزه آن را سرو کرد. سوپ جو تنها در کشور ایران طرفدار ندارد بلکه در سایر کشورهای دنیا نیز از این سوپ بین المللی استقبال می‌کنند. مراحل تهیه سوپ جو عبارت هستند از:

 • مرحله اول: جوهای پوست کنده شده را در قابلمه‌ای پر آب قرار دهید و بر روی حرارت بگذارید تا پخته شوند.
 • مرحله دوم: مرغ را به همراه زردچوبه و پیاز در یک قابلمه آب بر روی اجاق بگذارید تا مرغ نیز به طور کامل پخته شود.
 • مرحله سوم: بعد از لعاب انداختن قابلمه جو، می‌توانید شیر را به تدریج به قابلمه اضافه کنید.
 • مرحله چهارم: قارچ‌ها و هویج‌ها را به صورت نگینی خرد کنید و به قابلمه مواد سوپ خود اضافه کنید.
 • مرحله پنجم: منتظر جا افتادن سوپ بمانید.
 • مرحله ششم: بعد از پخته شدن مرغ آن را ریش ریش کنید و به قابلمه سوپ خود بیفزایید.
 • مرحله هفتم: نمک و فلفل سوپ را به اندازه دلخواه خود اضافه کنید.
 • مرحله هشتم: سوپ جو آماده شده را درون ظر مناسب بریزید و آن را با جعفری خردشده حسابی تزیین کنید تا مهمانان اشتهای بیشتری پیدا کنند.

سوپ شیر را آنلاین بخرید

با وجود اینکه طرز تهیه سوپ شیر به سختی طرز تهیه سوپ تره فرنگی نیست ولی شما به جای درست کردن این سوپ خاص و لذیذ می‌توانید آن را به صورت آنلاین سفارش دهید و برای درست کردن این سوپ‌ها دردسری نداشته باشید به خصوص در ایام که مهمانی‌های بزرگ دارید.

در نظر داشته باشید سرویش سفارش آنلاین غذا اسنپ فود انتخاب، سفارش و دریافت هر نوع غذایی را به صورت اینترنتی میسر کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن سوپ شیر شما را در بالاترین کفیت درب منزل خود به شما تحویل می‌دهد. سرویس آنها بسیار منظم و کاربردی است.

نظرات کاربران