طرز تهیه کتلت مرغ با مرغ خام و پخته شده

طرز تهیه کتلت مرغ

اگر چه همیشه عادت داریم که کتلت را با گوشت چرخ کرده چشیده و به صورت سنتی کتلت با گوشت تهیه می‌شود، اما با دنبال کردن طرز تهیه کتلت مرغ، این غذا را نیز فوق العاده خوشمزه خواهید یافت. به ویژه با توجه به ارزان‌تر بودن گوشت مرغ در مقایسه با گوشت قرمز و سالم‌تر بودن آن، جایگزین کردن کتلت مرغ در ازای کتلت گوشت، مناسب به نظر می‌رسد.

طرز تهیه انواع کتلت مرغ

شما می‌توانید طرز تهیه انواع کتلت را به دو صورت کتلت مرغ با مرغ پخته یا مرغ خام دنبال کنید. برای هر یک از این دو روش تهیه کتلت مرغ ساده، فرایند تقریبا نزدیک به هم و مشابهی وجود دارد.

طرز تهیه این نوع کتلت با مرغ پخته

در قسمت اولیه مقاله به طرز تهیه این کتلت خوشمزه با استفاده از مرغ پخته می‌پردازیم:

مواد لازم

برای تهیه کتلت مرغ با مرغ پخته، به مواد اولیه زیر نیاز دارید:

مواد اولیه میزان لازم
مرغ پخته شده یک عدد سینه
سیب زمینی دو عدد
تخم مرغ یک عدد
آرد سوخاری به میزان لازم
نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به میزان لازم

مراحل تهیه

تهیه کتلت مرغ با مرغ پخته

در زیر مراحل و طرز تهیه کتلت مرغ و سیب زمینی را آورده‌ایم:

مرحله اول: پیش از هر کاری سینه مرغ را خوب بپزید تا گوشت آن کاملا نرم شود.

مرحله دوم: حالا سینه مرغ را تا حد امکان ریش ریش نازک کنید که تارهای آن کاملا از هم باز شوند.

مرحله سوم: سیب زمینی‌ها را نیز پخته و رنده ریز کنید.

مرحله چهارم: پیاز را پوست کنده و رنده ریز کنید.

مرحله پنجم: پیاز، سیب زمینی و مرغ را با هم مخلوط کنید.

مرحله ششم: این مواد را به خوبی هم زده و تخم مرغ را به آن‌ها اضافه کنید. همین طور ادویه‌ها را نیز به میزان لازم به این مواد زده و خوب هم بزنید تا یکدست شود.

مرحله هفتم: برای این که کتلت مرغ شما ترد شده و ریسک وا رفتن آن در روغن کمتر باشد، حتما کمی آرد سوخاری به آن اضافه کنید.

مرحله هشتم: در یک تابه مقداری روغن ریخته و بگذارید داغ شود. حالا از مواد کتلت مرغ برداشته و به شکل کتلت گوشت، آن را فرم داده و داخل روغن بیندازید.

مرحله نهم: پس از آن که یک طرف کتلت سرخ شد، به آرامی آن را برگردانید تا سمت دیگر آن نیز در روغن قرار بگیرد.

طرز تهیه کتلت مرغ با مرغ خام

اگر می‌خواهید کتلت مرغ را با مرغ خام تهیه کنید، باید گوشت سینه را در چرخ گوشت بریزید تا مانند گوشت قرمز، چرخ شود. همین طور شما می‌توانید گوشت چرخ کرده مرغ را به صورت آماده خریداری کنید. باقی مراحل شبیه به چیزی است که در بالا دیدیم و همان فرایند را می‌توانید در طرز تهیه کتلت مرغ با مرغ خام، دنبال کنید.

طرز تهیه کتلت مرغ بدون سیب زمینی

طرز تهیه کتلت مرغ بدون سیب زمینی

اگر تصمیم به تهیه کتلت مرغ بدون سیب زمینی داشته باشید، باید به جای یک عدد تخم مرغ، از دو عدد آن استفاده کنید. البته در این صورت به واقع شما کوکوی مرغ تهیه می‌کنید که اتفاقا طعم بسیار جذاب و خوشمزه‌ای خواهد داشت. با سفارش آنلاین غذا در اسنپ فود، می‌توانید به راحتی انواع کتلت مرغ با مرغ پخته یا خام و همین طور کوکوی مرغ (بدون سیب زمینی) را از بهترین رستوران‌ها به شکل آنلاین و با تنها چند کلیک یا ضربه روی صفحه گوشی موبایل خود، خریداری کنید.

طرز تهیه کتلت مرغ با پنیر پیتزا

برای تهیه کتلت مرغ با پنیر پیتزا، تنها باید به مراحل و موادی که در بالا اشاره کردیم؛ پنیر پیتزا اضافه کنید. تفاوت چندانی ندارد که پنیر پیتزا را به کتلت با مرغ پخته شده یا مرغ خام اضافه کنید. به هر ترتیب اثر عالی خود روی طعم و تجربه این غذا را خواهد گذاشت.

نکات مهم تهیه کتلت مرغ

نکات مهم تهیه کتلت مرغ

برای آن که کتلت مرغ شما به بهترین شکل پخته شود، حتما موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • بهتر است که پس از آماده شدن مواد، مایه کتلت را داخل یخچال بگذارید تا حداقل برای مدت یک ساعت در یخچال بماند. به این شکل کتلت بهتر و سریع‌تر آماده شده و ریسک وا رفتن آن در روغن داغ، به حداقل می‌رسد.
  • برای آن که مواد کتلت به خوبی با هم مخلوط شوند، حتما از رنده ریز استفاده کنید. به ویژه درشت بودن پیاز در مایه کتلت، به هیچ وجه جالب نیست.

کتلت مرغ شما آماده است

برای داشتن یک دیس کتلت مرغ خوشمزه، این فرصت را دارید که به سادگی در اسنپ فود، نسبت به سفارش این غذا اقدام کنید. اما اگر مایل به تهیه آن در آشپزخانه منزل خود هستید، دست به کار شده و با آماده کردن مواد اولیه، مراحل طرز تهیه کتلت مرغ را با دقت دنبال کنید. همچنین به شما  پیشنهاد می‌کنیم که اگر به کتلت علاقه دارید، طرز تهیه کتلت گوشت را نیز بخوانید.

نظرات کاربران